Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Revelion 202X - live Softpedia

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#91
andreistamate

andreistamate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.01.2016
La mulți ani!

#92
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.12.2016

 dorin_2k, on 01 ianuarie 2023 - 14:14, said:

M-am trezit și văd afara 20 grade! Pe 1 ianuarie nu am mai prins așa ceva.

Esti tinerel.
Au fost temperaturi si mai ridicata in aceasta perioada a anului.

#93
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur. Nu am inca 60 de ani.
https://www.google.c...ord-3909375/amp

#94
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.12.2016
Nu te lua dupa astfel de articole. In copilaria mea, prin anii 1991 sau 1992, au fost 23 de grade pe 1 ianuarie.

#95
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Nu e normala vremea asta pentru Ianuarie

#96
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 26.12.2015
La mulți ani!

#97
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
Sunt si eu curios, voi(si mai ales in zona voastra) ce numiti muzica de revelion ? Eu aseara am fost asfixiat de muzica tiganeasca(si manele si d-alea de satra de joc tiganesc de ale lor, nu stiu cum se numesc, oribil oricum) la un revelion al romanilor in strainatate si pe multi bani si nici nu m-am distrat dar asta e. N-am vrut sa ma desfasor sa le zic ceva dar la mine muzica de revelion nu e maneaua, hai sa zicem ca mai merge maneaua la un botez ceva de genul.

Muzica de Revelion este muzica anilor 80, Lenny Kravitz, Prince, Hadaway, CC Catch, Sandra, Modern Talking, Madonna, George Michael, Alphavile, Pet shop boys. Daca nu le asculti pe astea de Rev atunci cand ? Mai pui si un g de praf si ai o noapte memorabila in care uiti de orice. De fapt despre asta e Revelionul, una dintre acele putine zile din an in care te desfasori dupa cum vrei, uiti de bariere, tabuuri si iti dai frau liber.

Edited by Mohombi, 01 January 2023 - 17:13.


#98
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001

 Reniz, on 01 ianuarie 2023 - 15:20, said:

Nu te lua dupa astfel de articole. In copilaria mea, prin anii 1991 sau 1992, au fost 23 de grade pe 1 ianuarie.
Totuși din copilăria mea, nu țin minte din anii '70 să fi prins 20 grade pe 1 ianuarie. :) Știi ce zic? Așa cum "tinerel" zici că sunt.
In Romania firește.
Daca ai fost in Spania posibil sa fi prins 23 grade pe 1 aanuarie. Dar în România sigur nu.
Că au ăștia statistici cu temperaturile zilnice.

#99
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

 Mohombi, on 01 ianuarie 2023 - 17:08, said:

Sunt si eu curios, voi(si mai ales in zona voastra) ce numiti muzica de revelion ? Eu aseara am fost asfixiat de muzica tiganeasca(si manele si d-alea de satra de joc tiganesc de ale lor, nu stiu cum se numesc, oribil oricum) la un revelion al romanilor in strainatate si pe multi bani si nici nu m-am distrat dar asta e. N-am vrut sa ma desfasor sa le zic ceva dar la mine muzica de revelion nu e maneaua, hai sa zicem ca mai merge maneaua la un botez ceva de genul.

Muzica de Revelion este muzica anilor 80, Lenny Kravitz, Prince, Hadaway, CC Catch, Sandra, Modern Talking, Madonna, George Michael, Alphavile, Pet shop boys. Daca nu le asculti pe astea de Rev atunci cand ? Mai pui si un g de praf si ai o noapte memorabila in care uiti de orice. De fapt despre asta e Revelionul, una dintre acele putine zile din an in care te desfasori dupa cum vrei, uiti de bariere, tabuuri si iti dai frau liber.
Angela Similea, Cornel Constantiniu, Anda Calugareanu, Nicolae Ceausescu. Ultimul avea concert in fiecare zi.
Prafuri nu erau pe atunci.

#100
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 17.08.2022

 Mohombi, on 01 ianuarie 2023 - 17:08, said:

Muzica de Revelion este muzica anilor 80, Lenny Kravitz, Prince, Hadaway, CC Catch, Sandra, Modern Talking, Madonna, George Michael, Alphavile, Pet shop boys. Daca nu le asculti pe astea de Rev atunci cand ?

EXACT....poate chiar si 10 ani mai devreme......
4 ore cat a durat masa si discutiile apoi am jucat o carte....
asta am ascultat in surdina si a fost relaxant si unele melodii chiar emotionante prin amintirile lor.

Edited by vio69c, 01 January 2023 - 19:01.


#101
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007

 Reniz, on 01 ianuarie 2023 - 15:20, said:

Nu te lua dupa astfel de articole. In copilaria mea, prin anii 1991 sau 1992, au fost 23 de grade pe 1 ianuarie.
daca ai copilarit in Africa, e normal.

#102
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Mohombi, on 01 ianuarie 2023 - 17:08, said:

Sunt si eu curios, voi(si mai ales in zona voastra) ce numiti muzica de revelion ? Eu aseara am fost asfixiat de muzica tiganeasca(si manele si d-alea de satra de joc tiganesc de ale lor, nu stiu cum se numesc, oribil oricum) la un revelion al romanilor in strainatate si pe multi bani si nici nu m-am distrat dar asta e. N-am vrut sa ma desfasor sa le zic ceva dar la mine muzica de revelion nu e maneaua, hai sa zicem ca mai merge maneaua la un botez ceva de genul.

Muzica de Revelion este muzica anilor 80, Lenny Kravitz, Prince, Hadaway, CC Catch, Sandra, Modern Talking, Madonna, George Michael, Alphavile, Pet shop boys. Daca nu le asculti pe astea de Rev atunci cand ? Mai pui si un g de praf si ai o noapte memorabila in care uiti de orice. De fapt despre asta e Revelionul, una dintre acele putine zile din an in care te desfasori dupa cum vrei, uiti de bariere, tabuuri si iti dai frau liber.
Orice îți face ție plăcere, dar în limita bunului simț... Chiar dacă e Revelion, și stai la bloc, asta nu înseamnă că muzica trebuie dată chiar la maxim, să zguduie scara. Revelion nu înseamnă că în acea noapte, dispar regulile de bun simț și de conviețuire. Dacă ești la restaurant da, dar restaurantele civilizate, nu sunt în zona blocurilor. La case, din nou, poți da tare că nu prea deranjezi vecinii.
Din nou, unele obiceiuri tip spartul paharelor sau sticlelor, de ciment, mi se par prostești.

Rămân la părerea că lumea se stresează prea mult pentru Revelioane.

Edited by Vlad_22, 01 January 2023 - 19:26.


#103
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 17.08.2022

 Vlad_22, on 01 ianuarie 2023 - 19:27, said:



Rămân la părerea că lumea se stresează prea mult pentru Revelioane.

Asta nu este stresare, este refulare

#104
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007

 dorin_2k, on 01 ianuarie 2023 - 17:43, said:


Totuși din copilăria mea, nu țin minte din anii '70 să fi prins 20 grade pe 1 ianuarie. :) Știi ce zic? Așa cum "tinerel" zici că sunt.
In Romania firește.
Daca ai fost in Spania posibil sa fi prins 23 grade pe 1 aanuarie. Dar în România sigur nu.
Că au ăștia statistici cu temperaturile zilnice.
mi-amintesc si eu ca se topea zapada rapid in februarie dupa un episod de incalzire brusca.. dar sa ies in tricou la 14 grade pe 1 Ianuarie nu-mi amintesc. In ritmul asta spre sfarsitul lunii cred ca o sa tundem iarba..

Deobicei in aprilie procedam la prima tundere.

Edited by tfmercedez, 01 January 2023 - 19:56.


#105
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,562
  • Înscris: 12.10.2005

 Vlad_22, on 01 ianuarie 2023 - 19:27, said:

Rămân la părerea că lumea se stresează prea mult pentru Revelioane.

Daca prin asta intelegem ca se agita sa aiba un Revelion super memorabil si extrem, nu mai e chiar asa. Din tot cercul meu de prieteni nu stiu pe nimeni care fac din sarbatori o epopee de excese. Am in schimb tot felul de vecini sau cunoscuti care umplu FB de poze cu sarmale, carnati, belsug ce sa zic, inca de pe la Craciun. Pentru ca avem traditii reinterpretate dubios, conform carora de sarbatori trebuie sa ne indopam, sa bem fara masura, sa celebram in felul asta necioplit ceva care de fapt ar trebui sa fie o chestie mult mai spirituala.

La subiect, anul asta am facut Revelionul acasa in familie (nu cea extinsa ci doar cu sotia si fiica), am gustat cate ceva (racituri, friptura facuta lent la gratar in curte), am baut sampanie la 00:00, am ascultat muzica pre-anii '90 si pe la 3 ne-am pus la somn.

#106
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007
Ca marea majoritate..

#107
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

 Vlad_22, on 01 ianuarie 2023 - 19:27, said:

La case, din nou, poți da tare că nu prea deranjezi vecinii.

Ba bine ca nu. Decibelii sar gardul fara sa-si ceara voie.

#108
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu, doar că spatiile sunt ceva mai mari și nu ai vecin deasupra sau dedesubt, atâta tot.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate