Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Tatuajul....moda, snobism sau arta ?

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#199
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Daca vorbim despre tatuaje si scriu ca nu as angaja un tatuat. De ce crezi ca nu l-as angaja? Daca zic ca nu imi plac tatuajele? Nu e evident ca din cauza ca nu am incredere in el din prisma tatuajelor?
Din greseala am avut si o gagica tatuata si am zis sa incerc.. Ca poate o sa ma obisnuiesc cu tatuajele. Nu m-am obisnuit si am terminat-o in cateva saptamani, cand mi-a spus ca mai vrea un tatuaj :)).

#200
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Acum, un tatuaj discret poziționat în zonele care trebuie, poate fi chiar sexy, dpmdv.

#201
Dona_Agripina12

Dona_Agripina12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.02.2023
Bine ca si-a tatuat Alina Vidican mufa lui Borcea pe omoplat, măcar sa-i rămână pe vecie.

#202
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007

 Vlad_22, on 27 februarie 2023 - 15:52, said:

Acum, un tatuaj discret poziționat în zonele care trebuie, poate fi chiar sexy, dpmdv.
Poate fi pentru cine ii place.. Eu le detest.

#203
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 24.05.2006
Mi-am mai facut unul, lunea trecuta. Doare al naibii pe gamba. E si mare, cam 10 ore de chin.

#204
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010
Dileme de pensionari.

#205
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,788
  • Înscris: 09.05.2008

 Vlad_22, on 27 februarie 2023 - 14:03, said:

Refuzi pe cineva la angajare pe baza tatuajelor, ori pe baza capabilităților intelectuale, aptitudinilor, skill-urilor?
Why not?

#206
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,729
  • Înscris: 15.06.2007

 wiseguy76, on 28 februarie 2023 - 06:23, said:

Mi-am mai facut unul, lunea trecuta. Doare al naibii pe gamba. E si mare, cam 10 ore de chin.
o sa primesti pensie speciala..

#207
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,805
  • Înscris: 09.01.2007
Threadul asta e ideal pentru a-ti face o idee despre media de varsta de pe softpedia. :)

#208
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 01.11.2005

 TehCube, on 01 martie 2023 - 21:54, said:

Threadul asta e ideal pentru a-ti face o idee despre media de varsta de pe softpedia. Posted Image
...care-i ecuatia matematica ?

#209
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 24.05.2006

 tfmercedez, on 28 februarie 2023 - 08:05, said:

o sa primesti pensie speciala..

Nu sunt magistrat, dar, ms de input.

#210
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 scrisit, on 27 februarie 2023 - 13:59, said:

Desi imi placea emisiunea "Miami ink" (sau asa ceva), tatuajele nu mi-au placut niciodata. Nu imi plac nici persoanele tatuate, cu atat mai putin cei care se tatueaza fara motiv bun. Evit sa interactionez cu ei, inclusiv sa intru intr-un local in care m-ar putea servi cineva tatuat. Daca ar fi cazul, i-as refuza la angajare. Nu, nu mi se par sexi nici femeile tatuate. Nu mi-au placut nici tatuajele de bagaboante de pe zona lombara.
Au fost timpuri in care un tatuaj insemna ca esti "rebel", "anti-social", "anti-sistem", "anti-autoritate" in care nu conta performanta, inteligenta, empatia, nicio calitate, nimic, doar aceste prejudecati ale oamenilor mici, cu multa putere.
In timp au disparut oarecum aceste prejudecati, dar au crescut had alte tare.

Edited by Cr1spy, 03 March 2023 - 07:51.


#211
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,729
  • Înscris: 15.06.2007
Astazi tatuajele se fac pentru ca are si vecinu', pentru ca sunt x tatuatori care isi fac reclama pe social media.

Daca ajung unii sa-si tatueze simbolurile de la play station.. X □ ○ ◇

Edited by tfmercedez, 03 March 2023 - 11:28.


#212
obosit

obosit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 31.12.2018
tatuajele pot fi destul de misto, dar 90% din ce vad sunt niste porcarii.
dpdv crestinesc (ceea ce rumanii sunt, judecand dupa numarul de biserici per capita) ele sunt o eroare.

#213
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,267
  • Înscris: 24.07.2022
oare cum ar fi sa te oblige statul sa-ti tatuezi (pe gat) iq-ul si anii de scoala?

Edited by Punter, 04 March 2023 - 00:19.


#214
ovidiu007

ovidiu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 08.02.2009
În regimul trecut,  înainte de încorporare  exista vizita medicală pentru a stabili dacă tânărul era sau nu apt pentru satisfacerea serviciului militar (obligatoriu în acea vreme).
Cei cu tatuaje, asemenea celor cu cazier, erau repartizați pentru satisfacerea serviciului militar la “diribau”, termen din argoul epocii respective desemnând munca în construcții.

Nu știu acum care este regula, nu am cunoștințe sau rude apropiate pe care să le întreb, timpurile s-au schimbat.

Însă înainte de a se apuca să-și facă tatuaje, acțiune pentru care operația de “undo” este extrem de dificilă, daca nu imposibilă, tinerii, cel puțin cei care au aspirații la o carieră militară (sau similară gen poliție, servicii, etc) ar trebui să se documenteze serios, din surse autorizate, dacă acestea- vorbesc de tatuaje- sunt permise sau nu în asemenea meserii.

#215
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,729
  • Înscris: 15.06.2007
Mda.. am auzit ca la fel se facea triaj si pentru cei care incercau sa intre la procuratura, ca sa nu mai spun ca sansele de  a ajunge judecator cu pielea tatuata sunt minime, pur si simplu sunt pe lista criteriilor eliminatorii.

#216
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007

 persona695, on 31 decembrie 2022 - 18:00, said:

La ăsta te referi?
Semnifică leoaica regina, plm, artă pură.

Pai, leoaica nu are coama, tatuaju' ala arata ca un leu gay sau poster la ceva film Disney :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate