Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Tatuajul....moda, snobism sau arta ?

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#181
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Frumusetea e in ochiul privitorului.Pt.mine care sunt un profan in ale artei, un picasso are doar valoare materiala nicidecum artistica, pt ca nu sunt educat sa pot aprecia arta.

#182
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da, dar asta nu-ți dă dreptul să vandalizezi ceva, doar fiindcă nu e pe gustul tău.

#183
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008
Cum pana mea sa fie moda cand lumea se tatueaza din vremuri imemoriale?

Arta? Poate, unele.

Snobism? M-as mira, se vede treaba ca nu se intelege definitia snobismului.

Am? Da. De ce l-am facut? Pentru asa am simtit atunci ca trebuie si ca vreau sa-mi fac cadou de 45 de ani. Am sa mai imi fac? Probabil. Peste 2 ani ;)

Cunosc persoane cu tatuaj? Da. Le judec? De ce as face-o?

PS domnisoara are parul roz si .... habar nu mai am cate tatuaje. Pana si bunicii s-au obisnuit si nu o mai agaseaza. Deci se poate, la orice varsta, sa devi mai intelept. Unii.

#184
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
sotia si-a facut sprancenele. dar fire de par. au costat o galagie, si sunt super ok.

Edited by arg, 30 December 2022 - 13:23.


#185
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Cat de fake si lipsite de sens sunt tatuajele tinerilor decăzuți de azi, o  
incercare lamentabila de a copia mafioții Yakuza.

Edited by doxan, 31 December 2022 - 16:58.


#186
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

 lupini, on 28 decembrie 2022 - 14:50, said:



Suconștientul e cel care dictează conștientului că dorește tatuaj. De-asta tatuajul nu e un moft ci o necesitate venită în urma unei traume transformată în secret, pe care posesorul lui nu l-ar dezvălui nimănui. Tatuajul e o dorință de ascundere, făcută de "mintea interioare", însă chiar această dorință trădează existența unui secret.

De-asta de pildă, politicienii de la nivel înalt mai ales, nu-și vor afișa niciodată un tatuaj în public, deoarece psihanaliștii din tabăra adversă și din din mass-media vor analiza și vor căuta ce secret ascuns are acel politician.
Nu sunt de acord ! 99 % dintre ei își fac tatuaje ca sa impresioneze, sa spună oamenii ca au valoare ( un tatuaj complex specific pușcăriașilor rusi sau Organizației Yakuza Yamaguchi costa zeci de mii de $).
Nu o fac dintr-un motiv de apartenenta sau ideal, fie el si infractional ci de recunoaștere a unui statut ( e același motiv pentru care multi astfel de tatuați tanjesc la AP Royal Oak). Aproape toți etnicii rroma au acum tatuaje largi si complexe, tatuajul a devenit un lait motiv al etniei rroma...asadar cine se afișează cu asemenea tatuaje complexe isi asuma riscul de a fi etichetat drept membru al acestei etnii.

Edited by doxan, 31 December 2022 - 17:27.


#187
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 doxan, on 31 decembrie 2022 - 17:19, said:

Nu sunt de acord ! 99 % dintre ei își fac tatuaje ca sa impresioneze, sa spună oamenii ca au valoare
La ăsta te referi?
Semnifică leoaica regina, plm, artă pură.

Attached Files



#188
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 26.12.2015
Cred că în funcție de situ poate fi și modă, și snobism, și artă.

#189
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 21.04.2016
Daca merg la magazin posibil sa imi cumpar o pereche de adidasi care dupa ce ii port realizez ca nu imi plac chiar daca la inceput mi se pareau super, asa si cu un tatuaj as putea sa fac alegerea gresita, cunosc si altii care au niste tatuaje aiurea, acum nu le face nici un favor sa aibe tatuajul dar raman cu ele.


#190
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
cam orice tatuaj se poate scoate, ce-i drept unele ies ff greu iar altele sunt imposibil de ars.
din cauza asta conteaza cu ce cernela sunt facute.

#191
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

 doxan, on 31 decembrie 2022 - 17:19, said:

99 % dintre ei își fac tatuaje ca sa impresioneze, sa spună oamenii ca au valoare


E treaba fiecăruia ce crede. Mie un tatuaj îmi spune despre o persoană ceva. Am spus şi ce.

Edited by lupini, 02 January 2023 - 15:35.


#192
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Desi imi placea emisiunea "Miami ink" (sau asa ceva), tatuajele nu mi-au placut niciodata. Nu imi plac nici persoanele tatuate, cu atat mai putin cei care se tatueaza fara motiv bun. Evit sa interactionez cu ei, inclusiv sa intru intr-un local in care m-ar putea servi cineva tatuat. Daca ar fi cazul, i-as refuza la angajare. Nu, nu mi se par sexi nici femeile tatuate. Nu mi-au placut nici tatuajele de bagaboante de pe zona lombara.

Edited by scrisit, 27 February 2023 - 13:59.


#193
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 scrisit, on 27 februarie 2023 - 13:59, said:

Desi imi placea emisiunea "Miami ink" (sau asa ceva), tatuajele nu mi-au placut niciodata. Nu imi plac nici persoanele tatuate, cu atat mai putin cei care se tatueaza fara motiv bun. Evit sa interactionez cu ei, inclusiv sa intru intr-un local in care m-ar putea servi cineva tatuat. Daca ar fi cazul, i-as refuza la angajare. Nu, nu mi se par sexi nici femeile tatuate. Nu mi-au placut nici tatuajele de bagaboante de pe zona lombara.
Refuzi pe cineva la angajare pe baza tatuajelor, ori pe baza capabilităților intelectuale, aptitudinilor, skill-urilor?

Edited by Vlad_22, 27 February 2023 - 14:03.


#194
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,559
  • Înscris: 15.06.2007

 Tsunnnami, on 27 decembrie 2022 - 21:39, said:

Mi se par dezgustatoare. Ca o murdarie.
ma rog, fiecare face ce vrea cu corpul lui

Eu sunt de moda veche. Accept greu gay-ii, tatuajele silocoanele, botoxul...
Foarte conservator.

Nu prea-mi place de mine
ai facut o ciorba.. dar cel mai interesant mi se par aia care fac o interventie asupra propriei carcase (tatuaj, botox, implanturi, "despalnturi"  adica taiat din parti, stomac , slabit 150 de kile) dupa care incep sa dea sfaturi altora si te fut la cap cu hai incearca si tu. Buei, ma lesi? Arati mai rau ca dracu, si mazgalita si ciopartita si te minti ca esti faina in oglinda..


 MarianG, on 29 decembrie 2022 - 11:50, said:

Nu mai stau sa caut dar sunt destul de sigur ca unii si-au tatuat paragrafe din sau intreaga Declarație de Independența

de fapt ...
[ https://i.pinimg.com/736x/53/40/14/534014c5a0aa20eddd23117c93f452c8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
circula pe net un filmulet in care una tatueaza penisul unui tip.. care trebe sa fie in erectie, asa ca din cand in cand pune gura si intretine erectia.

#195
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

 Vlad_22, on 27 februarie 2023 - 14:03, said:

Refuzi pe cineva la angajare pe baza tatuajelor, ori pe baza capabilităților intelectuale, aptitudinilor, skill-urilor?
Pe baza originii unchiului-bunic prin alianta.

#196
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,559
  • Înscris: 15.06.2007
Culmea ipocriziei la rusi

[ https://i.postimg.cc/7ZccdZdH/IMG-20230227-140826.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://twitter.com/...XadY_RieIg&s=19

#197
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

 tfmercedez, on 27 februarie 2023 - 14:06, said:

ai facut o ciorba..

Ciorba pare pentru tine, eu scrisei ce ma repulsioneaza

#198
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 scrisit, on 27 februarie 2023 - 14:07, said:


Pe baza originii unchiului-bunic prin alianta.
Așteptam un răspuns serios... Nici mie nu-mi plac ăștia care se tatuează până în gât, eventual și sânii, dacă sunt femei, dar 1-2 tatuaje discrete, adică nu pe mâini, față, gât sau picioare, sunt ok.

Edited by Vlad_22, 27 February 2023 - 14:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate