Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Upgrade Nvidia 1080Ti pentru 4k 120 FPS

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

 TehCube, on 26 septembrie 2022 - 21:19, said:

Momentan 3090Ti e la cel mai mic pret pe care l-am vazut, vreo 6700 de lei la vexio.
Nu ma astept sa scada cu MULT sub pretul asta nici dupa ce apar cele noi, dar vom vedea.

Winter is comming.

#20
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

 ranger88, on 27 septembrie 2022 - 09:53, said:

Depinde de gusturile fiecaruia. Eu ma joc exclusiv in 4k de pe vremea cand aveam GTX 970. Jucam la 30 de FPS-uri si nu ma deranja.

Am trecut la 1080Ti de cativa ani si , la fel, cand nu duce 60 de FPS-uri, pun cap la 30.

Pentru mine conteaza detaliile si imaginile spectaculoase, nu fluiditatea dar probabil ca sunt o minoritate in randul pasionatilor de jocuri video.

P.S. stiu ce vreti sa intrebati, daca ma opresc din jucat sa admir peisajul din jcouri. Da, fac asta foarte des, unele jocuri dureaza si de doua sau de trei ori mai mult ca numar de ore fata de media inregistrata pentru acel joc Posted Image
Si eu fac la fel. Am un RTX 2060 si limitez jocurile gen FIFA la 30 FPS. Sunt multumit de rezultat!

#21
ranger88

ranger88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.09.2022

 TehCube, on 27 septembrie 2022 - 10:01, said:

Mie mi se pare ca sub 60 fps se misca "sacadat".

Depinde de mai multi factori. Jocurile online de tipul WOT sigur, nu le poti juca sub 60 FPS-uri dar jocurile offline mi se par tolerabile, mai ales daca utilizez controller-ul si nu mouse-ul si tastatura.

Mai conteaza, desigur si acuitatea vizuala a fiecaruia. Daca vezi foarte bine, probabil ca vei sesiza mult mai usor beneficiile gamingului la 60 sau 120 FPS-uri.

#22
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Văd că prețurile țin, mai ales că probabil mulți le utilizează și pentru A.I., ceea ce vreau și eu să fac..

#23
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Poti sa detaliezi?

#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Da, folosesc Stable diffusion pentru a genera imagini. Inițial foloseam style transfer.

#25
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Pentru Stable Diffusion, ai nevoie de placa GeForce.
Si cu cat mai mult GDDRAM.

#26
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Da, cu ai mei 11 gb sunt la limită, cu 1024x1024 ajung deja la 9Gb de RAM. Acuma rămâne de văzut pe viitor ce va câștiga, stable diffusion pe propriul PC sau Midjourney în cloud. Midjourney e teoretic mai bun însa practic e limitat de filtrele puse de ei, inclusiv un amărât de "bloody mary" nu poți introduce în prompt că na, e violent.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate