Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...
 Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema
 

poze la cimitir

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#1
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
in seara asta faceam curat prin casa si am dat peste camera foto.
stiu ca e cam tarzie propunerea: mergem maine (sambata) spontan asa pe la vreun cimitir ceva? un bellu?
nu ma intrebati de ce subiectul asta, asa mi-a venit mie.
se baga cineva?

Editat de awareness, 07 aprilie 2006 - 20:11.


#2
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 406
  • Înscris: 13.01.2006
da, eu !! si mie imi surade subiectul asta, cu toate ca nu am nici o inclinatie catre asa ceva  :deadtongue:

#3
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 22.04.2005
pe la 10-11 cum suna copii? mai precis 11 fara un sfert :)

#4
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
ora 10:30 in fata Cimitirului Eroii Revolutiei. de acolo se ajunge usor la bellu sau alte cimitire invecinate.

e ok?

#5
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Sper ca stii ca trebe sa cam ascundem camerele....oricum langa mai sunt 3 cimitire + parcul.....si mai e si anuntul de pe Cafenea si shatra din Constitutiei

Editat de ogarafgan, 07 aprilie 2006 - 20:20.


#6
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 406
  • Înscris: 13.01.2006

Citat

Sper ca stii ca trebe sa cam ascundem camerele....
ce vrei sa spui ? detaliaza, ca nu vreau sa imi asum riscuri prea mari. In rest, eu zic ca vin.

#7
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005
superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..........abia astept sa vad pozele  :bigwhitegrin:

#8
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.137
  • Înscris: 29.01.2004

Vizualizare mesajT.I.I., pe Apr 7 2006, 22:24, a scris:

ce vrei sa spui ? detaliaza, ca nu vreau sa imi asum riscuri prea mari. In rest, eu zic ca vin.

Paznici, in general, si cei ai cimitirelor in special, sunt niste fiinte a caror creier e de mult atrofiat. Altfel s-ar fi facut cel putin taximetristi, dar asa stau toata ziua si nu fac nimic. Aproape nimic. Fiind niste persoane cu inteligenta sub medie, ratate atat din pct. de vedere profesional cat si uman, singura lor bucurie e sa faca pe "dominatorii" cu caracterle slabe ce fac prin cimitir orice altceva decat sa aprinda lumanari sau sa tamaieze.

Astfel, nu de putine ori, am ajuns la conflicte deschise, au amenintat cu bataia, iar dl. avocat Stefan se amuza copios ori de cate ori la replica lor "nu e voie sa pozati" ii intreaba "in ce lege scrie asta?".

Concluzionand. N-au multa minte, o sa creada probabil ca sunteti satanisti veniti in recunoastere pentru ritualul ce urmeaza sa-l faceti pe inserat si fotografiati locurile pentru a stii ce cruci profanati. Feriti-va de ei.

Editat de mr.fred, 07 aprilie 2006 - 21:36.


#9
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Sunt fortosi care nu te lasa sa foto, mi s-a intamplat mie in cimitirul de langa, in catolic, m-am certat putin cu ei, le-am zis ca nu mai foto, l-am bagat in san si l-am scos mai incoloi :lol: ....asa ca la Belu am intrat cu el ascuns

#10
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 718
  • Înscris: 28.06.2005
si eu am fost in Bellu, mi-au zis ca nu am voie sa pozez, si m-am conformat. Unde se gaseste "legea pozatului"? La metrou cel putin nu am vazut pe nicaieri un semn care sa iti interzica fotografiatul, dar daca scoti camera te iau baietii la bani marunti  :deadtongue:

#11
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.137
  • Înscris: 29.01.2004
E vechea poveste cu o inchipuita lege a "pozatului interzis". Nu exista asa ceva. Dar totul tine de cine are muschii mai tari. Ce puteti e sa vb in prealabil cu administratorul cimitirului, sa-i explicati ca sunteti un club fotografic, ca aveti tema saptamanala, il bagati pe awareness in fata ca e mai protocolar si diplomat, anuntati ca vreti sa faceti fotografii artistice ale mormintelor celebre si sperati sa gasiti un sef cu o minte mai deschisa.

Pana la urma 90% din fotografie tine de o doza de noroc. Sper sa-l aveti.

#12
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005
Nu poti sa te furisezi  sau sa zici ca vrei sa aprinzi o lumanare si scoti aparatul  :huh:

#13
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.137
  • Înscris: 29.01.2004

Citat

Nu poti sa te furisezi sau sa zici ca vrei sa aprinzi o lumanare si scoti aparatul


Si eu care credeam ca in sesiunea aia foto ai apucat sa-mi vezi dimensiunea aparatului...;). Pai si daca as avea costum de cosmonaut si tot n-as avea unde sa-l ascund. Ma rog, eu nu-s in bucuresti si ca urmare nu particip, nu stiu inca cine merge, probabil cu aparate mai mici ;) dar tot nu e o placere sa faci pe paparazzo prin cimitir.

#14
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 718
  • Înscris: 28.06.2005
Daca nu va merge sa pozati aici organizati-va si mergeti la Cernica. Tin minte ca acolo era mult mai dragut, lacul langa...

#15
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Draga Bogdan, la Cernica se pleaca de la 8 de la metrou Republica

Editat de ogarafgan, 07 aprilie 2006 - 22:02.


#16
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005
La Salajean  e un cimitir si nu am vazut pe nimeni acolo :D  E aiurea sa nu te lase :(

#17
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 406
  • Înscris: 13.01.2006
mă băieţi şi fete, daca plouă şi mâine, nu contaţi pe mine, pentru ca s-ar putea să chiulesc... deci dacă nu sunt acolo până s-au strâns toţi puteţi pleca fără mine, oricum am nr. lu` ogar, şi dacă o fi foc, sun.

#18
silviusm

silviusm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 226
  • Înscris: 14.04.2004

Vizualizare mesajElena2k, pe Apr 7 2006, 23:00, a scris:

La Salajean  e un cimitir si nu am vazut pe nimeni acolo :D  E aiurea sa nu te lase :(
Am filmat eu acolo si mi-a zis un paznic ca nu am voie...dar pana la urma m-a lasat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate