Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Statele Unite ale Americii

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9845 replies to this topic

#9289
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,560
  • Înscris: 20.05.2005
Universitatea Columbia, unde a dus finantarea din tarile arabe.
O sinteza a situatiei facuta de o absolventa.
https://twitter.com/...456871941677121


American flag REPLACED by Palestinian flag at Harvard.
https://twitter.com/...551582484353382

Edited by gdans, 28 April 2024 - 16:47.


#9290
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010
Big deal , faptul ca au preluat musulmanii universitatile americane e minor , Important e ca biden trimite ajutor ucrainei si Maga is periculosi.
Move on

#9291
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,886
  • Înscris: 21.06.2016
Mai dă voi nu găsiți chestionabil ce se întâmplă în Gaza? Deloc deloc?

#9292
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,673
  • Înscris: 10.08.2009

View PostNoua_pe_site, on 28 aprilie 2024 - 19:02, said:

, faptul ca au preluat musulmanii universitatile americane e minor ,


cum s-a intamplat asa grozavie ?Posted Image
acu sunt pa sharia ?

#9293
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:04, said:

Mai dă voi nu găsiți chestionabil ce se întâmplă în Gaza? Deloc deloc?
E chestionabil ca "ajutam" Gaza desi tot ajutorul se duce la hamas si stie toata deja asta

#9294
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,653
  • Înscris: 30.08.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:04, said:

Mai dă voi nu găsiți chestionabil ce se întâmplă în Gaza? Deloc deloc?

Te referi la victimele în rândul civililor? Da, este trist că sunt victime în rândul civililor, in același timp, ce opțiuni are Israel când liderii politici Hamas le râd în nas din Qatar și Turcia?  Vezi tu, ăia din Gaza sunt folosiți ca scut uman, le pasă mai puțin de ai lor conducătorilor din țările arabe decât le pasă evreilor.

In mod normal, Erdoğan îl făcea pachet pe șeful Hamas și îl dădea la schimb cu retragerea evreilor din Gaza și permisiune pentru trimiterea de ajutoare.

PS. Marți plec la Istanbul :D

Edited by george_alexandru, 28 April 2024 - 19:24.


#9295
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

 DANANDREI2001, pe 28 aprilie 2024 - 19:14, a scris:



cum s-a intamplat asa grozavie ?Posted image
acu sunt pa sharia ?
Tu glumesti dar nush cat iti vine sa razi cand vezi steagul American dat jos si pus un altul indiferent cui apartine

Maga bad dar permitem musulmanilor sa faca cu evreii in America ce au facut nazistii cu evreii in Germania
Cum e posibil asa ceva ?

 Cousteau, pe 28 aprilie 2024 - 08:57, a scris:

O noua petitie pe Advocacy https://atadvocacy.c...mp-pay454-32524
Cereti ca clownul sa plateasca toti 454 milioane dolari. Pot semna si cei din UE.
Pot semna cei din UE si nu iti da cu minus asta?

Petitie sa-l dati pe Putin de ce mortii ma-sii nu faceti desteptilor care sunteti?


#9296
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,560
  • Înscris: 20.05.2005

View PostNoua_pe_site, on 28 aprilie 2024 - 19:02, said:

Big deal , faptul ca au preluat musulmanii universitatile americane e minor , Important e ca biden trimite ajutor ucrainei si Maga is periculosi.
Move on

Cunosc faptul ca americanii sunt in majoritate dezinteresati de ce se intampla in afara SUA.
De aceea, apreciez cu atat mai mult ca s-a reusit acest ajutor.
In in joc democratia pe tot globul si in ultima instanta si cea din SUA.

SUA are mai multe probleme, dar conflictul mondial dintre democratie si autoritarism este de departe cel mai important/prioritar.
Cat despre MAGA, eu sunt mai diplomat de felul meu si sper sa te convingi si singura ca este periculos.

Edited by gdans, 28 April 2024 - 19:43.


#9297
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,726
  • Înscris: 11.03.2006

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:04, said:

Mai dă voi nu găsiți chestionabil ce se întâmplă în Gaza? Deloc deloc?

Sigur ca da. Aia tin inca vreo suta de ostatici.
Daca era copilul tau ostatic sau fugarit pe camp si omorat cand era la vreun concert, cum te simteai?

Pe de alta parte, daca voua va place cu steagul inlocuit de al unor teroristi, atunci cred ca e OK.

Edited by cumparator, 28 April 2024 - 19:51.


#9298
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,886
  • Înscris: 21.06.2016
Păi tocmai de aia nu pui părinții copiilor omorâți să facă justiție, ca mulți ar omori zeci, sute de oameni.
Numărul, vehiculat acum e de 34000 de civili. Asta include copii, femei, bătrâni, oameni care nu sunt teroriști sau care poate nici nu simpatizează cu Hamas.

Edited by vrajitoruldinoz, 28 April 2024 - 20:01.


#9299
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,560
  • Înscris: 20.05.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:04, said:

Mai dă voi nu găsiți chestionabil ce se întâmplă în Gaza? Deloc deloc?

Situatia era demult finalizata daca hamasii ar fi predat ostaticii.
De ce nu i-a predat?

#9300
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,886
  • Înscris: 21.06.2016
Nu-ți înțeleg nelămurirea. Am spus eu ca hamas nu sunt niște teroriști ticalosi?

#9301
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,726
  • Înscris: 11.03.2006

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:58, said:

Păi tocmai de aia nu pui părinții copiilor omorâți să facă justiție, ca mulți ar omori zeci, sute de oameni.
Numărul, vehiculat acum e de 34000 de civili. Asta include copii, femei, bătrâni, oameni care nu sunt teroriști sau care poate nici nu simpatizează cu Hamas.

1. Toate cifrele astea sunt date de hamas.
2. Nu pare ca nu simpatizeaza prea multi cu hamasul. Pare o natie pierduta complet, de care se feresc toti arabii frati cu ei ca de un rahat puturos. Egiptenii o sa bata recordul la construit ziduri, Trump moare de invidie.
3. Tu ai vazut cum lupta hamas. Israelienii, daca voiau sa evite ce se intampla acum, nu aveau decat sa stea si sa se uite cum trag aia cu sute de rachete pe zi in ei.
Ti-ar placea sa stai la tine in care in pivnita si sa auzi rachetele lovite de scutul ala (cat mai aveau munitie)?

Ce era sa faca acolo, decat sa-i caute pe aia, care erau imbracati in civil doar ca aveau Kalshnikoave si RPG-uri in spinare?

Edited by cumparator, 28 April 2024 - 20:12.


#9302
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,021
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:58, said:

Păi tocmai de aia nu pui părinții copiilor omorâți să facă justiție, ca mulți ar omori zeci, sute de oameni.
Numărul, vehiculat acum e de 34000 de civili. Asta include copii, femei, bătrâni, oameni care nu sunt teroriști sau care poate nici nu simpatizează cu Hamas.

Cand peste 80% merg pe mana lui Simion-de-Palestina... nu stiu ce sa spun
Accept mai repede violenta impotriva celor care sustin terorismul, decat terorismul Hamas

Eu stiu asa, in 97 nu mai vedeam viitor in Romania, o vedeam ca un fel de Belarus condusa de oligarhi
SI AM PLECAT.
Altii, au ramas

In 99 citeam in Vancouver Sun ca in Romania e razboi civil, minerii ataca Bucurestiul

Si ma intrebam de ce nu pleaca lumea eu, fiind bucuros ca am scapat din hasnaua aia.

Asa si Palestinienii. Evreii le-au creat conditii de munca.
Eu tin cu AUR. Ce sa le faca sensei?
Uni-s ghinionisti, altii, prosti
Collateral.

Prefer asa decat sa traiesc EU in frica de a fi atacat peste noapte, de frica de a-mi fi gasit coppilul mort si femeia violata.
F12 < -F21

Asta-i viata. Sa va invete sensei ce sa faceti?

#9303
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,560
  • Înscris: 20.05.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 19:58, said:

. . . oameni care nu sunt teroriști.

Nicio tara araba nu simpatizeaza cu palestinienii.
Imi imaginez o lume condusa de palestinieni/islamisti si-mi trece si mie simpatia.

Edited by gdans, 28 April 2024 - 20:35.


#9304
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,886
  • Înscris: 21.06.2016

View Postcumparator, on 28 aprilie 2024 - 20:11, said:



1. Toate cifrele astea sunt date de hamas.
2. Nu pare ca nu simpatizeaza prea multi cu hamasul. Pare o natie pierduta complet, de care se feresc toti arabii frati cu ei ca de un rahat puturos. Egiptenii o sa bata recordul la construit ziduri, Trump moare de invidie.
3. Tu ai vazut cum lupta hamas. Israelienii, daca voiau sa evite ce se intampla acum, nu aveau decat sa stea si sa se uite cum trag aia cu sute de rachete pe zi in ei.
Ti-ar placea sa stai la tine in care in pivnita si sa auzi rachetele lovite de scutul ala (cat mai aveau munitie)?

Ce era sa faca acolo, decat sa-i caute pe aia, care erau imbracati in civil doar ca aveau Kalshnikoave si RPG-uri in spinare?

Eu nu am zis ca israelienii sunt diavolul și ca nu sunt într-o situație foarte dificilă.
Am spus numai ca e normal și omenesc sa ai probleme cu un război care duce la moartea a mii și mii de oameni, mulți nevinovați.
Din contra cine nu are întrebări e suspect.

Edited by vrajitoruldinoz, 28 April 2024 - 20:39.


#9305
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,726
  • Înscris: 11.03.2006

View Postvrajitoruldinoz, on 28 aprilie 2024 - 20:34, said:

Eu nu am zis ca israelienii sunt diavolul și ca nu sunt într-o situație foarte dificilă.
Am spus numai ca e normal și omenesc sa ai probleme cu un război care duce la moartea a mii și mii de oameni, mulți nevinovați.

Daca ai si o solutie, in afara sa-i muti pe aia de colo-colo si sa arunci in aer tuneluri, e absolut binevenita.
Ce se intampla acolo e clasicul fuck around and find out. Ce ma mira pe mine e cum pun botul oamenii. Daca vezi ce-au facut palestinienii in toata zona aia - Iordania, Egipt, Liban. Cel putin Libanul, l-au transformat intr-un rahat de loc, in care nu poti sa traiesti. Cati civili au murit din cauza lor? Cati au omorat iordanienii in 1970?
Prostovanii aia de studenti care n-au suferit de foame o zi in viata lor sunt de tot rasul. Habar n-au pentru ce tot lupta acolo. Cand ii aud ca vor comunism, le doresc din toata inima sa aiba parte de el.

Edited by cumparator, 28 April 2024 - 20:48.


#9306
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 10.08.2023
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LNZjIEk9cms?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ia uite ce frumos e la SUA, furi din supermarket si vinzi la 5 metri de usa lui, consecinte zero.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate