Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Statele Unite ale Americii

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9786 replies to this topic

#9271
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,665
  • Înscris: 10.08.2009

View PostNoua_pe_site, on 27 aprilie 2024 - 16:55, said:

Cu barbatii nu are nimic dar cand ma vede pe mine sau Nancy e moarta de frica saraca.

Poate e speriata chiar de voi nu de genul feminin.
Cine poate stii?

#9272
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,542
  • Înscris: 28.07.2008
Am scris in graba de pe telefon,daca comenteza vatapebatz sa ii transmita careva sa imi manance lipsa de spatiu dupa virgula

Noua, eu nu sunt slow, faptul ca tu esti exagerat de quick si imprastiata pur si simplu nu e de lauda, din contra
Cerutul cazierului, oriunde, e o reminiscenta a unei stat,societati,profund penalizatore
Convingerea ca doar pedepsele aspre sunt eficiente,e de mult obsolete

#9273
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 26.01.2010

View PostDANANDREI2001, on 27 aprilie 2024 - 19:51, said:


Poate e speriata chiar de voi nu de genul feminin.
Cine poate stii?
De Nancy toti suntem speriati asa ca o inteleg dar de mine nu se explica. Cainii si copii ma iubesc. Cu cainii ma inteleg bine, copii nu se explica de ce-s atrasi de mine


#9274
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 15.01.2017
Persoanele antisociale, aka infractorii au defecte la cap:
The 401,288 state prisoners released in 2005 had 1,994,000 arrests during the 9-year period, an average of 5 arrests per released prisoner. Sixty percent of these arrests occurred during years 4 through 9.
An estimated 68% of released prisoners were arrested within 3 years, 79% within 6 years, and 83% within 9 years.
Eighty-two percent of prisoners arrested during the 9-year period were arrested within the first 3 years.
Almost half (47%) of prisoners who did not have an arrest within 3 years of release were arrested during years 4 through 9.
Forty-four percent of released prisoners were arrested during the first year following release, while 24% were arrested during year-9.

Deci aproape toti care sunt condamnati pentru infractiuni, dupa eliberare ajung din nou sa fie arestati, mai decreme sau mai tarziu. Sunt absolut convins ca aia putini care nu ajung din nou sa fie arestati isi continua cariera infractionla doar ca nu sunt prinsi.

#9275
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,542
  • Înscris: 28.07.2008
Probabil e chiar asa Epdm.
Din 10 se intorc in puscarie 9.
Dar sistemul de justitie e gandit pe principiul mai bine sa scape 10 vinovati decat sa fie condamnat un singur nevinovat.
De aia,daca din 12 jurati unul are dubii, inculpatul scapa
Treaba asta ar trebui continuata si la cei iesiti din puscarii
Chiar daca 9 se vor intoarce,trebuiesc lasate sansele celui de-al zecelea, care se va reintegra

#9276
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 26.01.2010
Atreides , subiectele alea voiam sa le scot la iveala demult dar am tot lasat-o pe maine.
Azi e mainele de ieri ca am ajuns la o programare cu juma de ora mai devreme

Cazierul e o cerinta necesara pentru ca daca eu am furat banii de la 3 companii si am facut inchisoare cate un an , sper ca tu nu esti imbecil si ma angajezi pe o pozitie care are directa legatura cu casa/banii 😘

Tu vorbesti de aceasi situatie pe care incercam sa o explic lu vata pe bat cand am zis ca trump nu poate fi judecat de doua ori pentru aceasi crima :lol:

Reintroducerea in campul muncii nu e sinonima cu a nu face cunoscute crimele anterioare!

Ia un pedofil de exemplu. Profesor la scoala , violeaza un copil.
Face puscarie , reintrodus in societate ca profesor pentru copii?

La angajari avem aceasi situatie. Daca un sofer schimba 10 joburi in mai putin de 3 ani , nu avem voie sa intrebam De ce iar daca suni celelalte companii , nu au voie sa-ti spuna De ce l-au concediat

#9277
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 15.01.2017

View PostAtreides, on 27 aprilie 2024 - 20:21, said:

Probabil e chiar asa Epdm.
Din 10 se intorc in puscarie 9.
Dar sistemul de justitie e gandit pe principiul mai bine sa scape 10 vinovati decat sa fie condamnat un singur nevinovat.

Asa este si asa trebuie sa fie, de acord, doar ca odata condamnat, mai ales recidivest fiind, se termina povestea.

Singura masura buna introdusa de clinton a fost ca la a treia condamnare ia automat pe viata. Apoi cineva, parca trump, a scos-o. Si apoi se mira ca e plin de infractori de cariera.

#9278
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,542
  • Înscris: 28.07.2008

View PostEpdm, on 27 aprilie 2024 - 20:43, said:



Asa este si asa trebuie sa fie, de acord, doar ca odata condamnat, mai ales recidivest fiind, se termina povestea.

Singura masura buna introdusa de clinton a fost ca la a treia condamnare ia automat pe viata. Apoi cineva, parca trump, a scos-o. Si apoi se mira ca e plin de infractori de cariera.


Say whaaaat?
Taranul din Arkansas a introdus o masura excelenta si trump i-a dat cu flit??

#9279
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 15.01.2017
Parca trump a scos-o, nu sunt sigur. Taranul de arkansas a introdus-o la nivel federal.

#9280
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,542
  • Înscris: 28.07.2008
Noua, strict ca sa ma refer la cazul pedofilului,evident ca nu in scoala, dar in alta parte poate sa dea cu sapa
Nush la voi, dar la noi se pune pe picioare registrul abuzatorilor sexuali
E altceva decat cazierul
Hei,wait,tu esti de acord cu cazierul, dar registrul asta incalca drepturile fratilor Tate, wrigt?

View PostEpdm, on 27 aprilie 2024 - 20:59, said:

Parca trump a scos-o, nu sunt sigur. Taranul de arkansas a introdus-o la nivel federal.
Da, mi se pare de bun simt,indiferent de la cine vine, a treia oara, pe viata!

#9281
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 26.01.2010
Ding ding ding vor sa scoata si registrul ala.
Registrul ala trebuie schimbat
Daca te prinde politia ca te pisi dupa copac intri la sex offenders
Daca se caca un homeless in gradina mea , e ok

Am un sofer care e pe registrul ala ca si-a scos intrumentul in public (dupa copac) si acum tre sa se prezinte la sectie la fiecare 3 sau 6 luni parca
Un trans care-si balangne scula in fata copiilor e ok insa

Oricum , nush ce destepti democrati considera ca sex offenders registry e o alta forma De discriminare

#9282
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,700
  • Înscris: 11.03.2006

View PostNoua_pe_site, on 27 aprilie 2024 - 16:55, said:

Pare ca nu e jeg , cruzimea fata de animale se pedepseste dar un animal care musca si e agresiv in general, se omoara
Capra dupa ce ca era urata si mirosea, ataca si copii

https://www.cnn.com/...-dog/index.html

Sunt curioasa cum a ajuns cricket la ea ca un puppy nu e agresiv din nascare, devine agresiv datorita modului in care e tratat.
Un sofer a luat o catelusa de 4 luni de la o familie si e efectiv speriata de femei. Cu barbatii nu are nimic dar cand ma vede pe mine sau Nancy e moarta de frica saraca. Si are doar 4 luni Posted Image

Da-o dracu, toate animalele de la proasta aia atacau tocmai copii.
Am de 12 ani un caine care avea toate problemele psihice posibile si e bine-merci, nu m-am gandit sa-l omor intr-un sant. Din cand in cand isi mai inventeaza niste chestii noi.
Oricum, nu cred ca aveti voie sa va executati animalele. Din cate stiu, le eutanasiaza protectia animalelor daca e cazul.
E de inteles daca ai tot felul de arme, esti tentat sa le folosesti pe ceva sau cineva.

View PostNoua_pe_site, on 27 aprilie 2024 - 21:12, said:

Am un sofer care e pe registrul ala ca si-a scos intrumentul in public (dupa copac) si acum tre sa se prezinte la sectie la fiecare 3 sau 6 luni parca
Un trans care-si balangne scula in fata copiilor e ok insa


La noi, registrul ala ar cuprinde un sfert din populatie.

Edited by cumparator, 27 April 2024 - 21:26.


#9283
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 26.01.2010
Cu capra nush care-i faza ca ma gandesc ca putea sta in tarc dar daca are free range farm si capra nici lapte nu dadea si ataca copii , nush ce sa zic.
Cainii agresivi aici nu se accepta. Daca a muscat stapanul, imagineaza-ti ce face cu un strain sau un copil.

https://www.usatoday...ed/72701866007/

25 de incidente cu cainele de la casa alba.
Asta e o problema majora !

#9284
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 05.10.2022
Ieri in Nebraska: https://twitter.com/...111241931231706

Si poza mea de ieri din Des Moines care e la 2h de condus de Nebraska Posted Image
Attached File  IMG_3015.jpeg   547.31K   26 downloads
Tot ieri am aflat ca daca pierzi legatura ca a intarziat zborul, iar daca intarzierea e din cauza vremii, astia (Delta) nu-ti platesc hotel.

Edited by sirronkcuhc, 28 April 2024 - 02:21.


#9285
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,639
  • Înscris: 30.08.2017

View Postsirronkcuhc, on 28 aprilie 2024 - 02:19, said:

Tot ieri am aflat ca daca pierzi legatura ca a intarziat zborul, iar daca intarzierea e din cauza vremii, astia (Delta) nu-ti platesc hotel.

Faci reclamație la ANPC.

#9286
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,700
  • Înscris: 11.03.2006

View PostNoua_pe_site, on 28 aprilie 2024 - 01:32, said:

Cu capra nush care-i faza ca ma gandesc ca putea sta in tarc dar daca are free range farm si capra nici lapte nu dadea si ataca copii , nush ce sa zic.
Cainii agresivi aici nu se accepta. Daca a muscat stapanul, imagineaza-ti ce face cu un strain sau un copil.

https://www.usatoday...ed/72701866007/

25 de incidente cu cainele de la casa alba.
Asta e o problema majora !

Stii si tu ca astea sunt prostii.
A impuscat cainele ca nu era bun la vanatoare. Aproape toti fac asa. O fi luat-o razna sa se joace, ca era tanar.
Sper ca asa o sa pateasca si cretina aia.Posted Image

Edited by cumparator, 28 April 2024 - 08:08.


#9287
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,641
  • Înscris: 25.04.2007

View Postgeorge_alexandru, on 27 aprilie 2024 - 14:41, said:

Initial am crezut că e fake, dar văd că și ea recunoaște asta. Doamne, ce psihopata.
Mai era unul care scrisese Trump cu cadavre de coioti.

Atâția psihopați n-am mai văzut de la naziști încoace.

Cu siguranță se vor găsi imbecili care să argumenteze că nu-i nimic în neregulă cu ăștia. Ba, chiar, că sunt cool.
A si aparut imediat una.

View PostAtreides, on 27 aprilie 2024 - 21:02, said:

Noua, strict ca sa ma refer la cazul pedofilului,evident ca nu in scoala, dar in alta parte poate sa dea cu sapa
Nush la voi, dar la noi se pune pe picioare registrul abuzatorilor sexuali
E altceva decat cazierul
Hei,wait,tu esti de acord cu cazierul, dar registrul asta incalca drepturile fratilor Tate, wrigt?


Da, mi se pare de bun simt,indiferent de la cine vine, a treia oara, pe viata!
Doar pe al fratilor tate? Pe clown il uiti? Si el tot pedofil este.

#9288
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,641
  • Înscris: 25.04.2007
O noua petitie pe Advocacy https://atadvocacy.c...mp-pay454-32524
Cereti ca clownul sa plateasca toti 454 milioane dolari. Pot semna si cei din UE.

Edited by Cousteau, 28 April 2024 - 08:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

7 user(s) are reading this topic

4 members, 2 guests, 1 anonymous users

myosotish, vrajitoruldinoz, iulian_k, Atreides

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate