Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Dilema femeilor moderne: barbat versus copil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#145
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 12.07.2022

View Posthoneybee, on 16 august 2022 - 19:45, said:

Daca ii educi de mici cum trebuie, nu te mai pun in situatii jenante. :)

Așa este. Am zis și eu destul de clar că ai eșuat ca părinte dacă se ajunge la o fază din asta. De aceea nu cred că copilul va înțelege ceva din lăsatul acasă. În afară de abandon.

#146
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,683
  • Înscris: 17.04.2014

View PostDeathRipple, on 16 august 2022 - 19:37, said:

ba e cat se poate de strain, ca nu ai 14 ani de viata cu el sub acelasi acoperis, ai cateva luni. daca tu in timpu' asta ajungi la concluzia ca e ok sa-l julesti....well...
Da, am uitat, adevarul este ca pentru un barbat odrasla altuia este si ramane de fapt un strain si faptul ca se arata ca o accepta este din politete sau de ochii lumii... dar in principal cred ca sa nu piarda femeia cu care e in relatie. Multi sunt vitregi cu proprii copii, nestiind cum sa se comporte cu ei... ce asteptari sa ai de la unul strain?!

Edited by GRATEFUL, 16 August 2022 - 19:57.


#147
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 19:49, said:

Da, am uitat, adevarul este ca pentru un barbat odrasla altuia este de fapt un strain si faptul ca se arata o accepta este din politete sau de ochii lumii...

vorbeam din perspectiva copilului, nu a barbatului. reciteste.

#148
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 12.07.2022
Inițiatoare, ce profil are copilul? A mai făcut nefăcute din astea? Este un copil problemă?

#149
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,341
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthoneybee, on 16 august 2022 - 19:45, said:


Nu e normal sa furi de niciunde. Nici de la propriul tata, nici de la un strain. Eu pledez pentru educarea copiilor, nu pentru pedepsirea lor. Daca ii educi de mici cum trebuie, nu te mai pun in situatii jenante. Posted Image
Si daca asta de 14 ani nu a fost educat cum trebuie de mic acum il lasi de capul lui ca deh , nu e tac-su e concubinu , nu are drept de educatie asupra jefuituitorului nu ?

#150
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 19:44, said:

Ha-ha-ha! Scoti fapta complet din context, cica "proprietarul casei", adica un fel de zeu? Daca tu ca barbat care m-ai primit in casa ta privesti asa lucrurile, atunci mai bine ma duc la casa mea sau unde o fi.... Posted Image
Si nimeni, absolut nimeni nu a fost de acord cu furtul!

reciteste ce-a scris prietena honeybee.
nu scot nimic din context. intreaga scena e scoasa din context, repet pentru a enspea oara.
eu vorbesc din perspectiva unuia care-a fost copil si a furat. si vezi ca iar imi pui cuvinte in gura.

#151
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,683
  • Înscris: 17.04.2014
Cum adica il lasi de capul lui? Pai tu ca mama casnica ce faci, nu te ocupi de educatia copilului tau?!
Nu esti capabila sa-l educi, trebuie sa intervina mult prea inteleptul concubin?

Edited by GRATEFUL, 16 August 2022 - 20:00.


#152
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,341
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMembruAnonim, on 16 august 2022 - 17:31, said:

Acel copil este doar un copil nefericit...

Sau poate fi un copil care a vrut un nou joc video si cum ma-sa l-a refuzat , s-a servit singur.

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 19:59, said:

Cum adica il lasi de capul lui? Pai tu ca mama casnica ce faci, nu te ocupi de educatia copilului tau?!
Nu esti capabila sa-l educi, trebuie sa intervina mult prea inteleptul concubin?

In sfarsit , acum ai inteles de ce a trebuit sa intervina concubinul ?  :lol:

#153
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,683
  • Înscris: 17.04.2014

View PostDeathRipple, on 16 august 2022 - 19:57, said:


eu vorbesc din perspectiva unuia care-a fost copil si a furat. si vezi ca iar imi pui cuvinte in gura.
Tu nicicand nu ai vorbit din locul , perspectiva copilului.

#154
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostNoua_pe_site, on 16 august 2022 - 19:55, said:

Si daca asta de 14 ani nu a fost educat cum trebuie de mic acum il lasi de capul lui ca deh , nu e tac-su e concubinu , nu are drept de educatie asupra jefuituitorului nu ?

tu ai dezavantajul c-ai fost expusa sistemului de valori american, care este imperialist si capitalist. nu ai cum sa te faci inteleasa aici :)

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 20:02, said:

Tu nicicand nu ai vorbit din locul , perspectiva copilului.

parerea ta. evident, tu stii mai bine decat mine cand si din ce perspectiva am vorbit :) asta nici macar nu e aroganta :)

#155
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,683
  • Înscris: 17.04.2014

View PostNoua_pe_site, on 16 august 2022 - 19:55, said:

Si daca asta de 14 ani nu a fost educat cum trebuie de mic acum il lasi de capul lui ca deh , nu e tac-su e concubinu , nu are drept de educatie asupra jefuituitorului nu ?

ha-ha-ha si cand copilul a implinit 14 vine concubinul sa faca educatiePosted Image Posted Image Posted Image sincer, pe ce lume traiti?!

Edited by GRATEFUL, 16 August 2022 - 20:05.


#156
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,697
  • Înscris: 21.04.2014

View PostNoua_pe_site, on 16 august 2022 - 19:55, said:


Si daca asta de 14 ani nu a fost educat cum trebuie de mic acum il lasi de capul lui ca deh , nu e tac-su e concubinu , nu are drept de educatie asupra jefuituitorului nu ?



Si daca l-au lasat singur de capul lui, in timp ce toata trupa lui Papuc a plecat sa se distreze la mare, ce mare educatie i s-a facut baiatului ? :habarnam:

La tara poate sa se apuce de jefuit bunicii, matusile sau pe postasul care aduce pensiile vecinilor. :P




#157
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
:)) io cre' ca am inteles acum. practic voi sunteti ofticate ca agariciu' ala trateaza preferential puradeii lui vs alti puradei.

#158
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,697
  • Înscris: 21.04.2014

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 20:04, said:



ha-ha-ha si cand copilul a implinit 14 vine concubinul sa faca educatiePosted Image Posted Image Posted Image sincer, pe ce lume traiti?!


Concubinul e jefuit de propriul lui copil. Mic si mai istet ca taica-sau.
Ce educatie mai poate sa faca unui adolescent ? :rolleyes:

#159
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 12.09.2019
Numai cinstiți pe aici ..unu nu a furat nici de o înghețată de cand sa născut 🤦
Ca sa nu mai zic de cât de zgârie brânză mai e si DR..mai are si salariu mare..👎👎. să nu procreezi bre ca tu îți bați copchilu cu cureaua.

De curiozitate, câți aveți copii dintre astia de pe aici ce tot vă dați experți in probleme dastea?,nu de alta dar poate atunci când o să aveți daca o sa aveti o sa vedeti ca toate teoriile astea de justitiari ai dreptății o sa vă dea faliment si doar o să râdeți amuzați cand vedeti ca copilul vă mai ciupește la portofel😏

#160
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,341
  • Înscris: 26.01.2010

View PostGRATEFUL, on 16 august 2022 - 20:04, said:

ha-ha-ha si cand copilul a implinit 14 vine concubinul sa faca educatiePosted Image Posted Image Posted Image sincer, pe ce lume traiti?!

Traiesc in lumea in care sunt constienta de motivele pentru nenorocitii de concubini  nu au semnat patalamaua la primarie , in care mama NU traieste de pe urma pensiei alimentare ci din resursele proprii si in care un cuplu incearca sa intemeieze o familie din doua familii destramate.
Concubinul nu a facut pe eroul in casa ci a luat in hotarare in functie de eventimentele care s-au petrecut in momentul respectiv.
Poate sunt impreuna de cativa ani de zile , initiatoarea nu pare dispusa sa dea mai multe detalii

View PostDeathRipple, on 16 august 2022 - 20:04, said:

tu ai dezavantajul c-ai fost expusa sistemului de valori american, care este imperialist si capitalist. nu ai cum sa te faci inteleasa aici Posted Image

Las' ca nu-s singura neinteleasa de aici :lol:
Dezvantajul e ca nu sunt dispusa sa mangai pe caput un infractor si deh , e copil , tre sa-l ierti. Ca am vazut o multime de mame la tv care pleadeaza pentru copilul lor care a furat sau ucis cateva persoane nu mai conteaza

View Posthoneybee, on 16 august 2022 - 20:05, said:

Si daca l-au lasat singur de capul lui, in timp ce toata trupa lui Papuc a plecat sa se distreze la mare, ce mare educatie i s-a facut baiatului ? Posted Image

La tara poate sa se apuce de jefuit bunicii, matusile sau pe postasul care aduce pensiile vecinilor. Posted Image

Ce educatie ? Ca fiecare actiune are si reactiune si ca daca plecatul la mare a fost discutat si rasdiscutat in familie si totusi el a considerat ca e ok sa ia suta aia de lei sa-si cumpere un joc , mi se pare o pedeapsa cat se poate de potrivita.
Daca nu invata si jefuieste bunicii sau postasul , sa fie dat pe mana politiei.

Prietenul meu a chemat politia cand a descoperit ca fiica-sa incepuse sa se drogheze, Fiica , care a fost iubita si cocolita de ma-sa iar cand fata facea ceva nefacut , mama ii spunea don't tell daddy.

View Poststefians, on 16 august 2022 - 20:19, said:

Numai cinstiți pe aici ..unu nu a furat nici de o înghețată de cand sa născut ��
Ca sa nu mai zic de cât de zgârie brânză mai e si DR..mai are si salariu mare..����. să nu procreezi bre ca tu îți bați copchilu cu cureaua.

De curiozitate, câți aveți copii dintre astia de pe aici ce tot vă dați experți in probleme dastea?,nu de alta dar poate atunci când o să aveți daca o sa aveti o sa vedeti ca toate teoriile astea de justitiari ai dreptății o sa vă dea faliment si doar o să râdeți amuzați cand vedeti ca copilul vă mai ciupește la portofel��

De curiozitate , ai idee cat de multe mame au zis ca o inghetata furata la 5 ani , un penar furat la 7 ani si 50 lei din buzunarul parintilor la 12 ani nu e asa mare lucru si dupa aia se intreaba cum e posibil sa ajunga copilul lor la puscarie ca e asa copil de treaba?

Tu cum ai proceda daca ai afla ca fii-tu a luat bani din portofelul tau ?Nu e vb ca dai faliment ci de gest in sine , ce reactie ai avea ?

#161
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostDeathRipple, on 16 august 2022 - 20:04, said:



tu ai dezavantajul c-ai fost expusa sistemului de valori american, care este imperialist si capitalist. nu ai cum sa te faci inteleasa aici :)



parerea ta. evident, tu stii mai bine decat mine cand si din ce perspectiva am vorbit :) asta nici macar nu e aroganta :)
Awwwww...
Cred ca aveti voi mai multe in comun decat expunerea la imperialism...

#162
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 12.09.2019
Aha ha.. mă fură,chiar l am prins cum imi șutea banii...ce sa fac,i am tras si io câțiva cristoșii.
Dar sincer ma amuzat cum mă lucra,el credea ca nu mă prind ..
Oricum de la tine nu am alte așteptări,si tu ești rudă du Vlad Țepeș pe departe..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate