Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Photoscape, unde?
 

Casa la sat sau apartament in oras?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#91
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Flat,ce partener de discutii esti tu,cum putem conversa cu tine,cind tii in frigider doar votca si cola?Posted Image Ani in urma era unul moderator pe un forum MB,taia si spanzura,ca sa aflu de fapt ca vindea viermisori pentru pescuit pe o taraba a unei piete din capitala.

Edited by Melteanu, 10 June 2022 - 19:44.


#92
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Am inceput sa beau in cinstea lui Udrea!

Aaaa da. Pai sa lămuresc
Eu mă duc la mega și pentru un pachet de gumă. De exemplu

Am fost zilele trecute la mega la 3 noaptea sa iau o înghețată

Asa faci cumpărături când ai la botul calului magazin nonstop. De ce să stochez lucruri în frigiderul meu când au și ei frigidere?

In starea de urgență am suferit că se închidea la 21. Și trebuia sa fac un efort fantastic mental sa știu ce am nevoie sa nu mă trezesc după că vreau ceva sau am pofta și nu am de unde că e închis


#93
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,245
  • Înscris: 12.09.2011
Daaaa, eu chiar te cred sincer, un efort fantastic !1 Asa viata dura, plina de adversitati, numai la oras gasesti. Statul produce oameni de fier, caliti! Parol.

#94
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View PostFlat, on 10 iunie 2022 - 19:50, said:


Am fost zilele trecute la mega la 3 noaptea sa iau o înghețată

Asa faci cumpărături când ai la botul calului magazin nonstop. De ce să stochez lucruri în frigiderul meu când au și ei frigidere?



Plictiseală crâncenă, îți găsești tot felul de motive pt a ieși din casă...

#95
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Flat, ma cutremur cand ma gandesc ce ai fi facut daca aveai covid si te carantinau astia... Mureai de foame, dar intrai la statistica covidului...

#96
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Ati monopolizat subiectul omului...

#97
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Dumbrăvița sau Șișești?

Clar casa la curte, nu găsești apartament nou in BM la bugetul tau (cu indulgenta ~ 60 k euro)

#98
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Daca vezi casa ca pe un apartament cu gazon pe langa, poti lua linistit apartament.
Ideea cu casa e sa poti face lucruri pe care nu le poti face prea usor daca locuiesti la bloc. Sa duci practic alta viata decat viata pe care o duci la bloc.
Sa ai hobbyuri si preocupari sau facilitati pe care nu le poti avea la bloc.
Eu de exemplu am vrut sa imi iau un caiac cand inca locuiam la bloc. Pana am gasit unde sa il tin a trebuit sa aman achizitia. Si nu puteam sa il tin pe termen nelimitat acolo. Noroc ca n-a fost nevoie pt prea mult timp.
Poate reusesc anul asta sa imi iau un ATV. Nici nu se punea problema de asa ceva la bloc. Poate mergea pt o vara...

Un hibrid plug-in? Doar cu prelungitoare prin copaci.

View PostFlat, on 10 iunie 2022 - 19:50, said:

...trebuia sa fac un efort fantastic mental sa știu ce am nevoie sa nu mă trezesc după că vreau ceva sau am pofta și nu am de unde că e închis

Asta explica multe.

Am o veste pt tine. Efortul mental fantastic nu a fost generat de dificultatea sarcinii ci de procesorul modest.

Edited by underb, 11 June 2022 - 09:15.


#99
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Fiecare cu preferinta lui. Eu ma simt ca Anteu in curtea mea. 550 mp in care intra numai cine are acordul meu. Sau al dulaului, dar e cam acelasi lucru :D

Attached Files



#100
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

View PostConstantinDriga, on 09 iunie 2022 - 16:37, said:


Linistea nu e garantata. Dai de un vecin petrecaret si s-a dus dracului linistea. Si nici n-ai ce sa-i faci, ca politia nu se urneste sa asculte manelele aluia inainte de ora 22. Pana atunci, ala iti face tandari urechile si creierul.


Cine a zis ca politia nu vine?eu la mine la tara,am unul petrecăreț.La ora 12 ziua am sunat la politie.Si a venit.I am.astetat cu legea în mana,dacă nu se i au masuri ,reclamații la județ.Simpli

#101
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Pai zi-mi si mie legea aia, ca eu nu o stiu.

#102
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

View PostConstantinDriga, on 11 iunie 2022 - 14:20, said:

Pai zi-mi si mie legea aia, ca eu nu o stiu.



https://www.politiar...rele-de-liniste


simplu..primul paragraf.


https://ad-avocat.ro...nistii-publice/

Edited by nni2011, 11 June 2022 - 20:05.


#103
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Politia e impotentă daca persoana nu deschide, pleacă așa cum au venit

Deci pentru a amenda pe cineva trebuie legitimat, și ăla nu deschide ușa. Simplu. Politia nu poate sparge ușa fara mandat. Și pt muzica tare nu da nimeni mandat

Deci cam asta e cu legea. Inutilă

#104
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,246
  • Înscris: 30.11.2021
Primeste invitatie la sectia de politie in posta.

#105
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
.. cu care se șterge la fund

Proprietarul nu poate fi amendat în lipsă. El poate să susțină că nu era acasă și au dat petrecere niste chiriași sau whatever

#106
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,495
  • Înscris: 06.01.2014
Bah flat, da' tu ești constipat rău. Mai lasa-ne în ... mwqtihvc mqwvcccii, stai în pghfddss-dcqqa.

Omu' a întrebat simplu, io zic casa clar.

#107
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu va bateti prea mult capul cu postarile lui Flat.
Visul lui, spus mai voalat sau mai pe fata, e o societate in care individul e la cheremul statului.
Daca statul ii opreste transportul sa nu poate ajunge mai departe decat e posibil cu bicicleta. Deci fara masini.
Daca statul ii blocheaza contul, ca nu ii place de el, sa nu mai aiba niciun ban. Deci fara cash.
Daca statul opreste caldura, sa moara de frig. Fara incalzire individuala.
Daca opreste energia si apa, sa traiasca la fel ca-n evul mediu. Fara posibilitatea de a-ti produce singur energia sau de a-ti asigura singur apa.
Daca statul taie papica, sa iti ghiortaie matele. Fara posibilitatea de a-ti produce propria mancare. Iar daca totusi o produci, sa o vinzi, nu sa o pastrezi. Deci toata lumea la bloc.

Orice forma de independenta de orice fel sau de autonomie mai mare de cateva zile e vanduta drept egoism si alte kkturi din astea.

Visul lui e ca Romania sa fie un mare oras usor de "administrat" si de controlat pe care sa il capuseze cat mai eficient bujetarii si, in caz de nemultumiri, sa poata lua rapid masuri "administrative" pt a inhide gura nemultumitilor.

Si trage pentru asta ori de cate ori are ocazia.

Faptul ca e un incurca lume prin aparatul administrativ probabil ca e intamplator.

View PostMelteanu, on 10 iunie 2022 - 19:43, said:

Flat,ce partener de discutii esti tu,cum putem conversa cu tine,cind tii in frigider doar votca si cola?Posted Image Ani in urma era unul moderator pe un forum MB,taia si spanzura,ca sa aflu de fapt ca vindea viermisori pentru pescuit pe o taraba a unei piete din capitala.

Asta se apropie de 40 de ani si traia cu mamic'sa pana acum vreo 2-3 ani. Alde mamic'sa tot bujetari ca si el. Ca doar ei l-au bagat in aparat pe un post caldut. La cat de putoare zice ca e, nicio sansa pe cont propriu.
Probabil ca pt vizite "conjugale" trebuia sa faca cerere cu 30 de zile inainte cum se practica pe la bujetari.

Edited by underb, 12 June 2022 - 11:05.


#108
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postunderb, on 12 iunie 2022 - 10:59, said:

Nu va bateti prea mult capul cu postarile lui Flat.
E si el copil, acum nu trebuie sa-l iei in serios.
Toti trecem prin faze de genul asta in copilarie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate