Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Scaun directorial rupt

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Salutare. Mi s.a rupt scaunul directorial din partea de jos reglabila, au picat bucatele de plastic, trei bile coroana metal, trei piulițe ceva și nu știu dacă există kit de reparatii pentru el. Până atunci mă minunez că nu înțeleg cum se lasă pe spate, cum funcționa.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
DA - se gasesc piese de schimb
https://www.scauneon...mponente-scaune
https://www.magazina...piese-de-schimb
https://zendeco.ro/a...aune-de-gaming/

#3
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Da, mulțumesc, dar nu știu de unde provin piesele sparte, dintre piston și baza lui.cum se numesc...

#4
ttt_i

ttt_i

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.08.2015
Daca este in garantie sunt obligati sa schimbe piesele cu probleme.
Incercati si sunati la magazinul de la care ati cumparat sau la producator.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,828
  • Înscris: 07.06.2014
din ce spui, de fapt s-a spart/rupt ceva la piston. in partea de jos, sub piston are o siguranta, o clema de obicei care tine axul in manson. daca demontezi acea siguranta, ai sa gasesti ca se demonteaza din manson si ramai la interior cu un rulment axial. de obicei doar coronita, ca rulmentul in sine nu prea e.

cred ca la tine s-a rupt clema si au inceput sa curga din el bilele. asadar, verifici sub piston cum e treaba, poti face si o poza si o urci direct pe forum. pt reparatie, daca doar pistonul e defect, schimbi pistonul si gata scaunul, e functional iar.

pt demontare, pistonul se bate usor de jur imprejur pt a se depresa din stativ si partea metalica de sustinere a sezutului

#6
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Da,e totul spart, nu am ce sa demontez sau sa identific, curge negreala din interior, cu trei bile coroniță și trei șaibe. Am pus niste lemne subțiri pe piston și l.am înțepenit așa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate