Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Aceeași factură, platita de doua ori

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005

View Post_R_A_D_U, on 10 februarie 2022 - 14:27, said:

Tre să fii naiv rău să setezi așa ceva...

View PostRares95, on 10 februarie 2022 - 14:31, said:

Nu naiv, lenes.

Dragilor,  în ziua de azi timpul este una dintre resursele deficitare.  A face plăți de valoare mică,  repetitive,  atunci când este posibil,  face viața mai ușoară.
Eu așa am prezumat,  că nu vor fi probleme.   La alții  văd că nu am probleme.   Poate că și la RDS o fi ok și am fost eu mai ghinionist,  sau vreun operator a setat ceva eronat,  whatever.

Per asamblu eu sunt foarte mulțumit de relația cu RDS/RCS

#20
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.444
  • Înscris: 18.01.2020
Stai linistit, pierzi mai mult timp dupa sa suni la RDS sau Banca + timpul in care iti restituie suma. Bine, e vorba de o factura de cativa zeci de lei, mai fain e cu sumele mari ;)

#21
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.203
  • Înscris: 16.10.2018

View PostRares95, on 10 februarie 2022 - 14:49, said:

Eu platesc mereu pe site-ul DIGI, selectez factura si ma trimite pe ING unde browserul completeaza automat datele, dau ok si aia e...
Primesti instant email de la DIGI ca ai platit, pe site se actualizeaza in cateva minute. YOU BRD are si tabul "Sume blocate", acolo apar imediat tranzactiile, dupa ce sunt procesate apar in pagina principala.
Idem doar că eu am mybrd mobile.

View Posttomaso, on 10 februarie 2022 - 15:18, said:

Dragilor,  în ziua de azi timpul este una dintre resursele deficitare.  A face plăți de valoare mică,  repetitive,  atunci când este posibil,  face viața mai ușoară.
Eu așa am prezumat,  că nu vor fi probleme.   La alții  văd că nu am probleme.   Poate că și la RDS o fi ok și am fost eu mai ghinionist,  sau vreun operator a setat ceva eronat,  whatever.

Per asamblu eu sunt foarte mulțumit de relația cu RDS/RCS
Maxim 1 minut îmi ia să plătesc factura digi.

Editat de _R_A_D_U, 10 februarie 2022 - 16:28.


#22
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 13.07.2006

View Postceanu1980, on 10 februarie 2022 - 11:52, said:

Cum puteti avea incredere in astia cu plata recurenta?

Ce este in neregula cu platile recurente? Setezi perioada, suma maxima, si la scadenta ti se face autorizarea pe cardul respectiv. Prima tranzactie trebuie sa fie cu autentificare, restul nu. In caz de frauda sau eroare iti primesti banii inapoi.

#23
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 726
  • Înscris: 10.09.2018
Si daca platesti o suma in avans fara sa ai activata plata recurenta s-ar putea intampla tot asa - sa iti ia bani de doua sau mai multe ori pentru aceeasi factura din suma platita in avans?  
Apropo - acum cum se mai pot plati sume in avans pentru viitoarele facturi la utilitati? Acum cativa ani cand plateam curentul la enel la ghiseu am depus o mie de lei pentru viitoarele facturi, dar de cand platesc facturile online nu vad cum as mai putea face asta. La plata online cu cardul imi apare doar suma curenta de plata. De ex. am incercat o data sa platesc o suma in avans la rds la un ghiseu si mi s-a spus ca nu pot incasa bani in avans ci doar pentru factura curenta de plata.

Editat de Winc, 11 februarie 2022 - 17:46.


#24
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 13.07.2006
La un ATM/BNA faci plata (card/cash) cu input manual, introduci suma pe care vrei sa o depui/transferi si gata.

#25
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.466
  • Înscris: 03.04.2007

View PostWinc, on 11 februarie 2022 - 17:45, said:

Si daca platesti o suma in avans fara sa ai activata plata recurenta s-ar putea intampla tot asa - sa iti ia bani de doua sau mai multe ori pentru aceeasi factura din suma platita in avans?  
Apropo - acum cum se mai pot plati sume in avans pentru viitoarele facturi la utilitati? Acum cativa ani cand plateam curentul la enel la ghiseu am depus o mie de lei pentru viitoarele facturi, dar de cand platesc facturile online nu vad cum as mai putea face asta. La plata online cu cardul imi apare doar suma curenta de plata. De ex. am incercat o data sa platesc o suma in avans la rds la un ghiseu si mi s-a spus ca nu pot incasa bani in avans ci doar pentru factura curenta de plata.
Pot plăti orice suma ori de câte ori vreau, You BRD

Fișiere atașate



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate