Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

Aceeași factură, platita de doua ori

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

Quetzalcoatlus

Quetzalcoatlus

New Member

• Grup: Candidate Members
Am plătit factura lunara pentru Fiberlink 500 din aplicația mobilă Digi. După ce am completat tot, încă apărea factura neplătită și am crezut că nu am completat eu ceva bine. Am completat din nou iar factura tot neplătită apărea. Pe BRD YOU nu îmi apărea niciuna dintre plati.

După vreo două ore, văd că primesc email cum că factura mi-a fost emisă și că pot să o plătesc.

A doua zi văd în BRD YOU că factura a fost achitată de două ori.

Presupun că asta s-a întâmplat pentru că factura nu fusese încă emisă dar apărea în aplicația Digi. Asta înseamnă că eu puteam să o plătesc de 10 ori până mi-o emiteau ei și îmi luau banii de 10 ori.

Ce ar trebui să fac acum? Tot aici pe forum a plătit cineva aceeași factură de două ori și factura de luna următoare a venit 0 lei, scenariu care mi-ar conveni. Problema e că asta se întâmpla în 2016 și că fusese plătită prin euplatesc.ro, deci nu știu dacă va fi la fel.

Sef-chenko

Sef-chenko

Senior Member

• Grup: Senior Members
Vine urmatoarea factura cu minus.

stalker2142

stalker2142

Senior Member

Eu platesc asa la toate in avans, la curent la telefon...platesc pentru cateva luni si imi vin facturi cu minus pe parcurs

Pololica

Pololica

Senior Member

Daca ai platit prin aplicatia bancara, 100% vei primi factura urmatoare (de martie) pe minus cu suma platita acum. Data viitoare asteapta o zi pana vezi si factura. Eviti eventualele sperieturi.

Tomaso

Tomaso

Superior Member

Tot la RDS RCS.

Anul trecut mi s-au luat de două ori banii pentru factura lunară.  În fiecare lună aceeași chestie.  
Pe plată recurentă.  

Am semnalat problema,  mi s-au restituit banii după muuuulte discuții și ce credeți?  
Luna următoare a venit la fel    :)   Aceeași factură încasată de două ori.    Same shit.

Ce de la suport clienți au spus că lor nu le apare nimic și și-au declarat neputința.

În ianuarie am refăcut contractul și am dezactivat plata recurentă.    Voi plăti lună de lună.

Ca idee,  mi se pare nașpa chestia asta cu plata recurentă.

greenlife

greenlife

Active Member

• Grup: Members
Practic ai platit si urmatoarea factura. Doar sa nu ai ceva in rate cumparat de la ei.

Quetzalcoatlus

Quetzalcoatlus

New Member

• Grup: Candidate Members

Pololica, on 10 februarie 2022 - 11:29, said:

Daca ai platit prin aplicatia bancara, 100% vei primi factura urmatoare (de martie) pe minus cu suma platita acum. Data viitoare asteapta o zi pana vezi si factura. Eviti eventualele sperieturi.
Am platit prin aplicatia celor de la Digi, nu prin aplicatia de banking dar pe aplicatia de banking imi apar ambele tranzactii.

Tomaso

Tomaso

Superior Member

Nimic în rate,  dacă întrebarea îmi era adresată mie

greenlife

greenlife

Active Member

tomaso, on 10 februarie 2022 - 11:38, said:

Nimic în rate,  dacă întrebarea îmi era adresată mie
Era pentru initiator dar e in regula Posted Image. N-am fost eu specific. Stiu ca in cazul in care ai un dispozitiv cumparat in rate si platesti inainte de a-ti da factura iti trece automat pe luna urmatoare la plata servicii. Si poti ramane cu rata restanta. Am  vorbit cu o tanti in legatura cu aceasta problema si mi-a recomandat sa las intotdeauna sa vina factura. Cred ca daca ai si rate le scot manual din cont.

Edited by greenlife, 10 February 2022 - 11:53.

ceanu1980

ceanu1980

Guru Member

Cum puteti avea incredere in astia cu plata recurenta?

unu999

unu999

Active Member

Quetzalcoatlus, on 10 februarie 2022 - 11:35, said:

Am platit prin aplicatia celor de la Digi, nu prin aplicatia de banking dar pe aplicatia de banking imi apar ambele tranzactii.

La Digi, plata online cu cardul nu se inregistreaza imediat, ci dureaza de la cateva minute la cateva ore. Si la alti furnizori de utilitati (Salubris, EOn, ...) validarea platii dureaza chiar si cateva zile, insa acestia afiseaza un status temporar "in procesare".

In viitor nu te mai stresa daca apare factura ca neplatita imediat dupa ce ai achitat. Verifica a doua zi.

Ce ai achitat acum in plus va fi scazut din factura urmatoare.

Edited by unu999, 10 February 2022 - 12:00.

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Ai platit de 2 ori, nu ti s-au luat de 2 ori. E o mare diferenta.
Platesti in aplicatie sau pe site, apoi primesti un email ca banii au plecat catre ei, de la procesatorul de plati. Dupa ce Digi si incaseaza banii si ii aloca codului tau de client, primesti email de inregistrare plata. De obicei dupa cateva ore. In aplictie/site nu apare instant ca e platit, pentru ca nici Digi nu aloca instant plata.
Esti anuntat la fiecare pas, nu e vina lor ca nu citesti emailul.
Luna viitoare o sa-ti vina factura zero.

Edited by bai3tzash, 10 February 2022 - 12:04.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

bai3tzash, on 10 februarie 2022 - 12:03, said:

Ai platit de 2 ori, nu ti s-au luat de 2 ori. E o mare diferenta.

Am modificat titlul in consecinta :peacefingers:

_R_A_D_U

_R_A_D_U

MembruAnonim

tomaso, on 10 februarie 2022 - 11:32, said:

Ca idee,  mi se pare nașpa chestia asta cu plata recurentă.
Tre să fii naiv rău să setezi așa ceva...

Rares95

Rares95

Severin, MH

Nu naiv, lenes.

stalker2142

stalker2142

Senior Member

Quetzalcoatlus, on 10 februarie 2022 - 11:35, said:

Daca ai folosit codul tau de client nu conteaza de unde ai platit. Banii intra on account si sunt lipiti de urmatoarea factura

Rares95

Rares95

Severin, MH

Eu platesc mereu pe site-ul DIGI, selectez factura si ma trimite pe ING unde browserul completeaza automat datele, dau ok si aia e...
Primesti instant email de la DIGI ca ai platit, pe site se actualizeaza in cateva minute. YOU BRD are si tabul "Sume blocate", acolo apar imediat tranzactiile, dupa ce sunt procesate apar in pagina principala.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

_R_A_D_U, on 10 februarie 2022 - 14:27, said:

Tre să fii naiv rău să setezi așa ceva...

Sau nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate