Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Ati fost vreodata cat pe ce sa cauzati un accident auto?

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Mi s-a intamplat astazi, si nu stiu de ce am reactionat cum am reactionat dupa eveniment.
Eu intram de pe o straduta pe bulevard cu 4 benzi (cate 2 pe fiecare parte) virand la stanga.
Neatentia a facut ca nu l-am vazut pe cel ce venea pe banda a doua la dreapta si eram cat pe ce sa intram unul in celalalt. El a venit cu foarte mare viteza, si in acel moment pe care nici nu il mai retin exact de la soc, am franat brusc, si el a franat si s-a bagat putin pe contrasens facand o manevra de evitare.
Dupa ce a franat am vazut in oglinda retrovizoare ca a stationat, iar eu de spaima am fugit mai departe in drumul meu. Acum stau si ma intreb daca el nu a ramas stationat pentru ca s-a ciocnit cu o alta masina ce venea de pe contrasens

#2
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
inca un thread deschis ptr troleala de userul care cica nu vrea troleala

#3
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
se spune ca un sofer bun se uita la ceilalti participanti la trafic cum conduc.azi ai avut noroc.ai dat de un sofer bun.sa vezi contrariul.

#4
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 SfaturiFaraTroleala, on 22 decembrie 2021 - 21:35, said:

TrolealaFaraSfaturi.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,678
  • Înscris: 24.11.2015
Orice prost stie sa apese pedala sa mearga cu viteza. Dar nu oricine stie sa reactioneze in situatii periculoase.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 SfaturiFaraTroleala, on 22 decembrie 2021 - 21:35, said:

Mi s-a intamplat astazi, si nu stiu de ce am reactionat cum am reactionat dupa eveniment.
Eu intram de pe o straduta pe bulevard cu 4 benzi (cate 2 pe fiecare parte) virand la stanga.
Neatentia a facut ca nu l-am vazut pe cel ce venea pe banda a doua la dreapta si eram cat pe ce sa intram unul in celalalt. El a venit cu foarte mare viteza, si in acel moment pe care nici nu il mai retin exact de la soc, am franat brusc, si el a franat si s-a bagat putin pe contrasens facand o manevra de evitare.
Dupa ce a franat am vazut in oglinda retrovizoare ca a stationat, iar eu de spaima am fugit mai departe in drumul meu. Acum stau si ma intreb daca el nu a ramas stationat pentru ca s-a ciocnit cu o alta masina ce venea de pe contrasens


Tu pana acuma unde ai condus? Ca acu 20 ani poate aveai o saptamana de liniste,  dar acuma in fiecare zi ai o surpriza, ceva destept, sau chiar tu (eu) is fortat sa fac o ilegalitate mica - de ex. calcand linia continua (ca parcheaza unii pe drum),  sau trebuie sa parchez eu pana iau o paine in statia de taxi, sau sa mai trec pe galben, altfel nu trec niciodata !  

Daca iti trebuie doar post-uri (sa ajungi la 240) recomand sa postezi in arii de gen - muzica / mancare - masina de facut paine /  gasesti tu ce iti place, fara sa deschizi subiecte care irita pe unii.
Bafta si fii atent in traffic !

Edited by MembruAnonim, 22 December 2021 - 22:06.


#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,163
  • Înscris: 22.05.2003
Cat pe ce?
Unii chiar au reusit!

#8
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 11.08.2003
2 soferi: cel de la volan s-a asigurat din stanga, LIBER!, cel din dreapta s-a asigurat din stanga, LIBER!... a intrat in ei unul din dreapta. N-a mierlit-o nimeni asa ca ne putem amuza de situatie.


Invata din toate rahaturile astea fara incident, din altele chiar si teoretice, de pe forum, povestite, de la betie, de oriunde. Cand te si busesti cu cineva, sunt sanse sa nu apuci sa inveti unde ati gresit (tu sau el).

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
"cât pe ce"? Detaliază

#10
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 18.06.2017
Pune un pin pe google maps sa vedem si noi zona.

#11
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 04.09.2013
In prima luna de condus. Semaforul era verde, astia se oprisera. Zic: ba ce dreacu faceti? Eu ii dau. Am trecut pe langa ambulanta aia ca in NFS. Iar pe bord scria: Near Miss +100 de puncte.

#12
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
la ce erai atent?

#13
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 wld-ro, on 22 decembrie 2021 - 23:14, said:

In prima luna de condus. Semaforul era verde, astia se oprisera. Zic: ba ce dreacu faceti? Eu ii dau. Am trecut pe langa ambulanta aia ca in NFS. Iar pe bord scria: Near Miss +100 de puncte.
problema e ca in realitate nu poti sa dai restart ca la joc daca ai pierdut. sau ma rog, poti sa ii dai restart daca crezi in reincarnare

#14
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 rex, on 23 decembrie 2021 - 01:58, said:

nu poti sa dai restart
Cum sa nu, masina mea are buton de "Undo" in caz de accident.

Attached Files

  • Attached File  undo.jpg   53.97K   12 downloads


#15
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021

 207cc, on 23 decembrie 2021 - 01:18, said:

la ce erai atent?
Nu l-am vazut pe cel de pe banda 2 probabil din lipsa vizibilitatii cauzate de masinile de pe banda 1


#16
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 22.10.2007
Mie imi place de aia care merg cu 70-80 pe bulevarde si daca le iesi in cale (faci o stanga, iesi de pe o straduta) te umplu de claxoane. Si eu merg tare dar imi asum cand unul intra in fata mea de pe o strada laterala fara sa-i umplu de injuraturi. Pana la urma la lege spune ca exista niste distante fata de masinile din sens opus, distantele alea se transforma in timp, timp care se micsoreaza cand mergi cu viteza mare sau f mare. De asemenea masinile parcate in buza intersectiilor a trecerilor de pietoni sunt bonus.

#17
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,800
  • Înscris: 12.01.2018
nici drept de permis n-ai omule și te visezi în intersecție.halal troleală

#18
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Mda, solutia e sa nu mai merg pe acolo, ma duc prin alta parte prin care ocoloesc putin, dar nu mai vreau sa stau in intersectia aia. Cel putin nu la ore aglomerate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate