Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Orange lipsã clienți?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View Postrickysyv, on 18 noiembrie 2021 - 18:47, said:

Pe partea de telefonie nici nu se compară Digi cu Vodafone sau Orange. E mult mai prost adică. Acoperirea e evident mai mică (în orașele mari nu se prea simte) dar internetul merge jalnic mai ales la ore de vârf.

E okay să ai abonament Digi pe un număr secundar dar e o greșeală să-ți portezi un număr vechi dintr-o rețea consacrată doar ca să economisești câțiva lei lunar. Nu merită frustrarea și nervii ulterior.

În zona transilvaniei unde stau eu pe digi ai acoperire foarte bună iar prietenii nu mi s-au plâns deloc. Am vecini care s-au portat la început de an cu 50% reducere pe 6 luni și au fost fericiți. Eu de ce nu aș fi? Pe orange în unele zone de munte la fel nu aveam semnal iar ei pe digi îmi făceau hotspot să pun muzică la cabană, așa că nu am nimic de pierdut. Aia cum că netul lor prinde doar 100mb pe date e partea a doua, îmi este suficent atât, pentru mai mult există wifi.

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001

View PostMrLion, on 18 noiembrie 2021 - 13:08, said:

Câți dintre voi a-ți mai pățit așa?
SMS-ul si oferta se face automat. Doar nu crezi ca ti-a oferit ceva special doar tie.

#21
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View Postdorin_2k, on 18 noiembrie 2021 - 19:00, said:

SMS-ul si oferta se face automat. Doar nu crezi ca ti-a oferit ceva special doar tie.

Nici nu am crezut asta, dacă era să îmi facă ofertă personală mai degrabă mă sunau să mă întrebe de ce vreau să mă portez. Le ziceam cu cel mai mare drag:).. Doar că e ciudat ca pe ultima sută de metri să îți ofere 3 luni optiunea de 6 euro redusa la 3 doar ca să rămâi la ei.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
Totul e automat. Faci cerere de portare, cand le apare in sistem, automat se face reducerea si se trimite SMS.
Nu te suna nimeni sa te intrebe de motiv.

#23
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 17.10.2018
Am avut si eu faza naspa la Orange dar alt context a trebuit sa platesc in plus  .Probabil ma voi muta la Vodafone :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate