Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Adventisti

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31450 replies to this topic

#18451
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 30 martie 2018 - 18:58, said:

A inceput sabatul, am urmarit aceasta predica foarte interesanta, ca dealtfel multe predici ale lui Butoi . Va indemn sa ascultati cu rabdare si atentie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/78GKciDCDBY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
exact asta se intampla atunci cand, dupa ce ies de la Secta, pocaitii merg sa-si voteze Cezarii mascarici ai pamantului in locul Celui despre care spuneau in poezioarele si cantecelele lor patriotice patetice, ca le este Imparatul. singurul Imparat. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 31 March 2018 - 08:39.


#18452
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 30 martie 2018 - 17:04, said:

pai tocmai: n-are. De aceea, abandonarea valorilor Sotului YHWH si adoptarea celor democratice in locu-le, este numita curvie.
dar n-ai cum sa pricepi tu din astea... Posted Image
Nu am cum pt ca face sens numai daca nu este Ierusalimul FIZIC in vedere, ci adunarea. Daca ar fi Ierusalimul fizic, atunci caramizile se marita si pacatuiesc. Ceea ce, cel putin in mintea mea, nu este posibil.

#18453
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 31 martie 2018 - 10:26, said:

Ceea ce, cel putin in mintea mea, nu este posibil.
asta, pentru ca mintea ta nu este una duhovniceasca, influentata de divin. :)

#18454
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 31 martie 2018 - 10:38, said:

asta, pentru ca mintea ta nu este una duhovniceasca, influentata de divin. Posted Image
Pai explica-ne cum se marita si fac adulter caramizile din Ierusalimul fizic, ca tu asta sustii. Tragem dupa aia concluzia cine-i sanatos.

#18455
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 31 martie 2018 - 15:42, said:

Pai explica-ne cum se marita si fac adulter caramizile din Ierusalimul fizic, ca tu asta sustii. Tragem dupa aia concluzia cine-i sanatos.
am taiat jos prostia.


"Si astfel, prin necuratia ei strigatoare, Israel a spurcat tara, a preacurvit cu piatra si lemnul[este ca nu poti pricepe cu mintea ce o ai , ce inseamna astea? - n.r.]l." (Ier.3:9)
"Vai, cetatea aceea credincioasa, cum a ajuns o curva! (Isa.1:21)"
"Apoi, unul din cei sapte ingeri care tineau cele sapte potire a venit de a vorbit cu mine si mi-a zis: "Vino sa-ti arat judecata curvei celei mari, care sade pe ape mari. Cu ea au curvit imparatii pamantului; si locuitorii pamantului s-au imbatat de vinul curviei ei!...Si femeia pe care ai vazut-o este cetatea cea mare, care are stapanire peste imparatii pamantului...unde a fost rastignit si Domnul lor. (Apoc.)"

Edited by Dude_2nd, 31 March 2018 - 16:04.


#18456
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Corect scrie, nea'. Insa tu spui ca cetatea FIZICA este in discutie iar eu spun ca ADUNAREA OAMENILOR este in discutie.
Adunarea pacatuieste, nu caramizile.

Imi spui tu ca acele pietre din care este format Ieruslimul fizic curvesc, se marita? Spune asta, daca este in vedere Ierusalimul fizic. Spune ca tu si cu biserica ta considerati ca este in discutie Ierusalimul fizic, deci niste caramizi se marita si curvesc.

Edited by zexelica, 01 April 2018 - 10:01.


#18457
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
toata saptamana, la Speranta TV si Radio Vocea Sperantei, Secta adventista a facut reclama la mixarea sangelui intre indivizi. Adica la transfuzii. Fara nici o jena. Nu-i incomodeaza defel porunca Duhului. :)
as vrea daca se poate, sa mi se prezinte un singur motiv pentru care aceasta secta ar putea fi prigonita, asa cum se autovictimizeaza ei cu  mirajul Legii Duminicale care nu mai vine...caci pana atunci, eu vad doar ca aceasta miscare religioasa este tot mai compatibila cu spiritul acestei societati in care traim.

Posted Image

#18458
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Eh, uite si o chestie buna la adventisti.

#18459
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 22 aprilie 2018 - 10:17, said:

Eh, uite si o chestie buna la adventisti.
sa nu uitam ca EGW le-a dat aceasta porunca.
sa nu mai graiesti de rau impotriva ei! Posted Image

ps: SILIKA dragule, vad ca stai in umbra pe post de Special Guest, ca o stafie. Intra sa discutam, nu te jena. Autentifica-te .A se citi: deconspireaza-te. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 28 April 2018 - 15:15.


#18460
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,728
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 28 aprilie 2018 - 15:13, said:

ps: SILIKA dragule, vad ca stai in umbra pe post de Special Guest, ca o stafie. Intra sa discutam, nu te jena. Autentifica-te .A se citi: deconspireaza-te. Posted Image

Nu e el. Vasile e la muncă, trebuie să facă bani că-i plîng copiii de foame. Este stafia Sfincelui care a decedat anul trecut și e prea mândru să-și facă un cont nou. Acum sfincele e viu pe forumul ortodox, unde scrie un mesaj pe lună.

#18461
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 28 aprilie 2018 - 15:17, said:

Acum sfincele e viu pe forumul ortodox, unde scrie un mesaj pe lună.
am vazut.
il bestelesti fara mila. Posted Image

ps: pariem ca aci stafia e SILIKA la mijloc. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 28 April 2018 - 15:26.


#18462
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,728
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 28 aprilie 2018 - 15:18, said:

am vazut.
il bestelesti fara mila. Posted Image


Ultimul mesaj al sfincelui este de acum 3 săptămâni, și mai are 2 în care încearcă să consilieze un băiețel ortodox în vârstă de 11 ani care a mers la o sectă, fără să-și dea seama ce face și acum e speriat!

#18463
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
am avut o discutie cu un tanar pastor adventist proaspat absolvent de Institut Teologic, pe tema Babilonului celui Mare. A ramas mut, fara argumente, dar a promis un studiu aprofundat, o discutie mai ampla in viitor. Doar ca tactica strutului e mana cereasca si la adventisti atunci cand li se naruie teologia egw-ista bagata cu palnia pe ureche la Cernica. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 28 April 2018 - 15:30.


#18464
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,728
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 28 aprilie 2018 - 15:32, said:

inca o data: te legi aiurea de niste chestiuni complet irelevante, de genul: "bah, de ce ai/nu ai bască?"Posted Image

Nu este complet ireleavant. La fel, foarte relevant, în sens negativ, este că adventiștii au chiar femei pastor.

#18465
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
n-am intalnit nici un caz din ceea ce acuzi tu.
faci referire la sotiile pastorilor?Posted Image

ps: irelevant.

Edited by Dude_2nd, 28 April 2018 - 15:44.


#18466
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,728
  • Înscris: 16.03.2004
Nu, nu la soții.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kz_ABrGkdq8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18467
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
interpretari eronate cu carul si bullshituri irelevante. :)

#18468
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 28 aprilie 2018 - 15:28, said:

am avut o discutie cu un tanar pastor adventist proaspat absolvent de Institut Teologic, pe tema Babilonului celui Mare. A ramas mut, fara argumente, dar a promis un studiu aprofundat, o discutie mai ampla in viitor. Doar ca tactica strutului e mana cereasca si la adventisti atunci cand li se naruie teologia egw-ista bagata cu palnia pe ureche la Cernica. Posted Image
O fi fost omul de bun simt sa nu-ti spuna nasoale cand i-ai zis ca niste caramizi se marita si comit si adulter, deh....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate