Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Promisiunile și realizările primarului Dominic Fritz

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1610 replies to this topic

#1549
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,519
  • Înscris: 28.11.2017

View PostBursul, on 10 mai 2024 - 20:36, said:

Tipic comunist. "N-am facut nimic taica. Fritz si-a planificat conferinta cu jurnalistii, exact cand puneam si noi afise acolo. Am spune ca e o mare concidenta, ca sa nu insinuam ceva!"

https://fb.watch/r_8vjBBEWj/

Bolșevicii ar fi mândri de cei de la AUR.  AUR care nu este altceva decât aripa violenta a PSDNL.  Ilie Sârbu, candidatul AUR la primăria Timișoarei este consilierul personal al viceprimarului PNL al Timișoarei, Cosmin Tabără.

#1550
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 06.03.2021
O să le treacă la nomenclaturiști după alegerile din 9 iunie... după ce Fritz va fi reales de către timișoreni! :)

#1551
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 02.12.2007
Recurgerea la astfel de golănii patentate de psd, arată disperarea acestor indivizi care știu dansează pe o creangă subțire.



#1552
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,933
  • Înscris: 28.07.2008
"Ala era proiectul meu!"

Destepti baietii din campania lui Fritz, care i-a servit-o impecabil, ca pana si eu recunosc ca sunt total de acord cu Robu

https://www.facebook...UbSFJxrocEQMM2/

#1553
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 29.07.2017
Fritz e singurul care s-a luat la tranta cu clanurile. Restul sunt in raport de supunere.

#1554
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,922
  • Înscris: 30.10.2003
Clădirea asta care stă să pice, din Piața Traian, ar fi putut să fie în viitorul apropiat o cochetă grădiniță. Nu s-a putut, pentru că astăzi consilierii locali PNL s-au opus să o cumpărăm. Aveam nevoie de 18 voturi să salvăm clădirea monument istoric și să o redăm comunității.
Vă spun toată povestea în video.


https://www.facebook...683936672361322

#1555
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,767
  • Înscris: 23.04.2007

View Postradumiki, on 31 ianuarie 2024 - 12:36, said:

Daca ajunge Robu iar primar ii angajeaza inapoi.
Nu-i nevoie sa ajunga "Robu iar primar" ... Mirela Toc a fost reangajată la Primăria Timișoara și devine subordonata lui Culiță Chiș

Mirela Toc, angajata dată afară de Primăria Timișoara în vara trecută, a ajuns înapoi în instituție, cu un contract de muncă, după ce a obținut o sentință favorabilă în instanță. Ea va fi colegă de departament cu un alt „dușman” al instituției, reangajat tot în urma unei decizii a instanței, Culiță Chiș, cel pentru care a fost înființată special o Direcție, pentru a-l putea pune șef, cum cerea instanța.

Edited by adrian_r5, 22 May 2024 - 08:48.


#1556
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,922
  • Înscris: 30.10.2003
Mda, e greu sa dai afara toti tantalaii. Au reusit mafiotii sa-si faca legi sa nu mai poata fi desprinsi de pe scaune. .

#1557
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,793
  • Înscris: 13.10.2003
Si asta e de bine?
Este in regula sa nu poti da afara angajati bugetari chiar daca ei nu performeaza la locul de munca sau incalca diverse proceduri, regulamente ale institutiei, etc?
In fine, nu imi permit eu sa combat sentintele judecatoresti insa nu pot sa nu raman perplex cand citesc ca judecatorul a motivat faptul ca tipa trebuia sa primeasca doar o mustrare ptr. abaterea ei nu sa fie concediata. Deci a facut ceva gresit - trebuia sa fie sanctionata insa cu blandete asa... la un salariu de 12 341 lei cred si eu ca individa nu a renuntat la post ptr. a incerca sa se angajeze in mediul privat. Ptr. banii astia in privat trebuie sa tragi tare si sa fi si bun la ceea ce faci.

Edited by radumiki, 22 May 2024 - 09:08.


#1558
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,519
  • Înscris: 28.11.2017
E absurda legea asta a functionarilor.  Asta ar trebui neaparat schimbata.  Judecatorii, functionarii fac parte din categoriile sociale "cumparate" de PSDNL prin avantaje salariale sau de statut cu bani de la bugetul public.
La statutul functionarilor probabil s-au inspirat dupa francezi care si ei au o lege care protejeaza functionarul, doar ca functionarii francezi au cele mai mici salarii, mai mici decat aia din privat.  In Romania au si lege care ii protejeaza, au si salarii mai mari.

#1559
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 06.09.2017

View Postradumiki, on 22 mai 2024 - 09:06, said:

la un salariu de 12 341 lei cred si eu ca individa nu a renuntat la post ptr. a incerca sa se angajeze in mediul privat. Ptr. banii astia in privat trebuie sa tragi tare si sa fi si bun la ceea ce faci.
2400 de euro e salariu mare pentru un judecator care nu ar trebui sa se gandeasca vreodata la a lua spaga ?

Banii astia ii iei la tuns gazonul in Austria.

Edited by Cool_Kick, 22 May 2024 - 15:59.


#1560
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,933
  • Înscris: 28.07.2008
Incurci borcanele, era vorba de salariul angajatei primariei, nu a judecatorului

#1561
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,519
  • Înscris: 28.11.2017

View PostCool_Kick, on 22 mai 2024 - 15:59, said:

2400 de euro e salariu mare pentru un judecator care nu ar trebui sa se gandeasca vreodata la a lua spaga ?

Banii astia ii iei la tuns gazonul in Austria.


Cam cat castiga un judecator in Romania si cam cat de corupta/performanta este justitia din Romania?

Spre exemplu in Franta avem asa:

Quote

Ainsi, un juge qui commence sa carrière gagne 3 936,07 € bruts par mois.
Ensuite, son salaire évolue de la manière suivante :
après 1 an d'ancienneté : 4 236,00 € bruts par mois
après 2 ans d'ancienneté : 4 482,14 € bruts par mois
après 4 ans d'ancienneté : 4 726,03 € bruts par mois
après 6 ans d'ancienneté : 4 908,18 € bruts par mois


https://fiches-droit.com/salaire-juge


Din brut trebuie scazut vreo 21% ca sa avem netul, iar in Franta nu ies la pensie ca in Romania.
Salariul minim net in Franta fiind in jur 1500€.

Edited by zartdato1-0, 23 May 2024 - 07:39.


#1562
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,519
  • Înscris: 28.11.2017
Dominic Fritz se ia la tranta cu clanurile de rromi din Timisoara.

O familie din Timisoara a trimis un clip video pe platforma pe care se depun plangeri a primariei Timisoara, stopabuz.primariatm.ro, in clip se vede cate ceva din metoda de hartuire a rromilor, rromii hartuindu-i ca sa-i faca sa vanda.
Iar Dominic Fritz face publica aceasta situatie despre care eu auzisem (hartuirea vecinilor pentru a-i face sa plece si a le cumpara la pret redus proprietatile) ca devenise un fenomen in Timisoara.


Pentru aia care vor zice ca Dominic o face din motive electorale eu ii intreb de ce ceilalti nu au facut si ei la fel, din motive electorale?

https://fb.watch/sljbouMNMg/

Edited by zartdato1-0, 28 May 2024 - 10:30.


#1563
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,930
  • Înscris: 06.10.2003

View Postzartdato1-0, on 28 mai 2024 - 10:24, said:

[...]Pentru aia care vor zice ca Dominic o face din motive electorale [...]
Că Piedone se filmează cum face el ordine pe tarla că-i fotogenic, te pomeni....

#1564
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,933
  • Înscris: 28.07.2008
In loc de dezbatere directa

Dominic Fritz şi Nicolae Robu provocați să spună ce apreciază unul la altul. Dar și ce-i enervează

#1565
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,933
  • Înscris: 28.07.2008
Preiau comentariul de pe hotnews, nu am verificat personal, dar un cititor pretinde ca are proba ca Robu minte cum respira


Citat

pehash • 2024-05-28 10:18
Mda. Cioara vopsita.. la propriu si la figurat ;) Am facut si eu un mic efort sa caut proiectul ala de la Scoala 13. A fost semnat in 2021, deci clar e proiectul lui Fritz. cod SMIS 134130. Conform centralizatorului ministerului, la 03.2023 platile erau deja la 1,139,149 lei. (https://mfe.gov.ro/w...31.03.2023.xlsx) Cum or fi scazut in 12.2023 la 860,113 lei din datele pe care le trimite robu?...


#1566
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,922
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajAtreides, pe 28 mai 2024 - 11:57, a scris:

Vai de ce provocari inutile. Celelalte intrebari sunt OK.

Daca Robu ar fi fost primar bun, acum Fritz era un neica nimeni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate