Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Promisiunile și realizările primarului Dominic Fritz

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1536 replies to this topic

#1
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008
Stim cine e primarul Timisoarei, ca atare celalalt topic devine desuet

Dupa modelul consacrat propun acest topic pentru a urmari evolutia lui Fritz si orasului in timpul acestui mandat.

Pentru inceput, mi s-au parut relevante 2 detalii, interviul de la Europa fm si ultima postare fb, ambele proaspete la ora deschiderii topicului

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JcZAX3X3TPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Mda, ar fi fain sa se inchida celelalte subiecte. Deja sunt vreo 3 numai cu Fritz.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Deocamndata, nimic de discutat. Interviurile sunt doar discutii, care nu merita discutate. La fel ca si promisiunile, daca nu ai la ce sa le raportezi. Oricum, in spiritul pur romaniasc, orice lucrare, incepe cu o pauza. Ca e de covid, ca e de tigara, cafea, chiar nu are importanta. Pana aici, e bine, se vede ca s-a adaptat bine obiceiurilor  de pe la noi.
Par mai interesante luptele interne, legate de desemnarea noilor candidati pentru parlament. Nici aici, nimic nou, care sa  nu fi fost intalnit la toate partidele de pana acuma.

Edited by myshyk, 09 October 2020 - 16:04.


#4
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Posted Image

Eu zic sa-l mai lasam pe Fritz, deocamdata, sa respire.

Inca nu si-a ridicat Robu, bucile de pe scaun... Posted Image

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,625
  • Înscris: 07.02.2003
Pare o persoana oki dl Fritz cu posibilitate chiar de presedintie la un moment dat dar pana atunci sa vedem cum se descurca ca administrator de oras.

Edited by andreic, 09 October 2020 - 16:16.


#6
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 21.03.2016
Da, cu sloganul: "incearca si tu un neamt adevarat".

#7
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008

View Postsylvius, on 09 octombrie 2020 - 16:05, said:

Posted Image

Eu zic sa-l mai lasam pe Fritz, deocamdata, sa respire.

Inca nu si-a ridicat Robu, bucile de pe scaun... Posted Image

eu vad insa ca nu si-a luat pauza de respiro, nici nu a iesit bine din autoizolare si deja pune intrebari lui Robu cum e cu retragerea dreptului de semnatura

Aia cu sa mai stam, sa mai respiram, sa mai vedem, suntem noi, sper si imi doresc sa nu fie si neamtul

#8
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Încă-i în stadiu declarativ.

Unii aşteaptă şi fapte: asta însemna "respiraţia" aceea. Adâncă să fie, aşa cum este când te apuci de o treabă serioasă!

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
daca-i intelept poate avea multe mandate la timisoara

#10
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 19.06.2018
Probabil va fi un mare fas, la fel ca in orice caz de mare entuziasm din istoria recenta a Timisoarei si a altor orase mari. Gheorghe Ciuhandu, cel care a dat centrul Timisoarei pe mana mafiei altui gen de minoritari decat d alde asta, a fost subiectul unui entuziasm inzecit. Se stie ce a facut. Ce poti sa astepti de la un asistat conjugal? Probabil se va capatui cu case intr un mod oneros ca presedintele in functie si apoi va continua in politica mare.

#11
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Problema lui va fi aceea ca va lucra tot cu romani...asa ca depinde de timisoreni daca vor sa faca treaba serioasa...
Mentalitatea germana nu prea face casa buna cu aia balcanica...

#12
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Timisoara e in Europa Centrala, ca si orasul de origine a lui Fritz. Iar istoric vorbind, cu mentalitati asemanatoare. ;)

#13
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008

View PostValmont43, on 09 octombrie 2020 - 18:25, said:

Problema lui va fi aceea ca va lucra tot cu romani...asa ca depinde de timisoreni daca vor sa faca treaba serioasa...
Mentalitatea germana nu prea face casa buna cu aia balcanica...
a facut casa buna in Banat, dovada gospodariile de aici, in Balcani e prins geografic sudul Romaniei

#14
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostAtreides7, on 09 octombrie 2020 - 22:08, said:

a facut casa buna in Banat, dovada gospodariile de aici, in Balcani e prins geografic sudul Romaniei
Depinde care este procentajul de moldoveni si munteni in Timisoara, de pilda Brasovul e plin de moldoveni Posted Image

#15
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Vedeţi unde se ajunge dacă discuţia deviază de la Fritz, noul primar al Timişoarei, înspre ce buni sunt unii şi ce răi sunt alţii, segregaţi după zone din spaţiul geografic românesc?

VĂ ROG SĂ NU PERPETUAŢI UN DISCURS BAZAT PE URĂ! Între grupuri etnice, locuitori ai diferitelor regiuni ş.a.m.d.!

Edited by Naoto, 10 October 2020 - 14:31.


#16
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009

View PostAtreides7, on 10 octombrie 2020 - 17:36, said:

Naoto, departe de mine gandul de a promova discursul de segregare intre locuitorii diverselor zone geografice ale tarii, din contra, insa nu ma pot abtine sa nu adaug o mica povestioara in sprijinul sentimentului de solidaritate si loialitate al banatenilor la principii sanatoase si non agresive, si ma opresc aici cu offtopicul
https://infotimisoar...-din-timisoara/


Mulţumesc Posted Image

După cum am spus-o de mai multe ori, îi îndrăgesc şi îi admir pe timişoreni.

Fac reverenţă în faţa "sentimentului de solidaritate si loialitate al banatenilor la principii sanatoase si non agresive". Posted Image

Edited by Naoto, 10 October 2020 - 17:43.


#17
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Lupoaica a fost data jos de comunisti, nu stiu exact cu ce ocazie, dar cred ca  dupa 1945. Imi aduc aminte ca, copil fiind, cand chiuleam de la scoala mergeam la muzeu (intrarea pentru elevi era gratuita!) si o admiram asezata  intr-un capat de coridor. Ulterior, (si cred ca cu ocazia sarbatoririi implinirii a 700 de ani de atestare istorica a Timisoarei, dar nu sunt foarte sigur), a fost "repusa in drepturi" si reinstalata pe soclul ei din centrul orasului.

#18
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostValmont43, on 10 octombrie 2020 - 13:36, said:


Depinde care este procentajul de moldoveni si munteni in Timisoara, de pilda Brasovul e plin de moldoveni Posted Image
Mai ales in Timișoara Sunt foarte mulți moldoveni și olteni. Mulți moldoveni și olteni găsești și în alte localități bănățene.
Nu trebuie ignorat faptul ca pentru un om de calitate care este primar contează decisiv calitatea morala și gândirea consilierilor locali care pot aproba, susține sau bloca inițiativele primarului. Dacă actualul primar al Timișoarei are cu adevărat de partea sa, consiliul local, poate face foarte multe lucruri pozitive pentru Timișoara.
Cu ce ar trebui sa înceapă noul primar? Evident cu un riguros audit la primărie. Sunt ferm convins ca și în Timișoara, ca în toată tara, schema de personal a primăriei este supradimensionata nejustificat, din motive meschine asa ca primăria trebuie restructurata și reorganizata. Când ai consiliul local de partea ta, asta se poate face rapid.
Pentru o localitate contează în egala măsură, atât primarul cât și consiliul local care nu pot face mare lucru unul fără celalalt.

Edited by max_01, 11 October 2020 - 09:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate