Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Somatie sa demolam garajele!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
67 răspunsuri în acest subiect

#37
Dex.

Dex.

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 759
  • Înscris: 17.07.2006

Vizualizare mesajroguru, pe Feb 4 2007, 20:23, a scris:

In sectorul trei au fost demolate ABSOLUT TOATE. Probabil o sa fie la fel si in 2.

Foarte bine ca le demoleaza, e o masura binevenita.

Se mai castiga cateva locuri de parcare si in plus scapam de aspectul total dezagreabil al acestor garaje.
Important este sa se faca repede curatenie post-demolare si eventual o sistematizare a locurilor proaspat eliberate.

#38
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003
In sectorul 3, pe langa spitalul victor babes(vis a vis) erau vreo 20 de garaje cred. In ~2 sapt s-au ridicat toate, si s-au amenajat locuri de parcare..Se misca bine primarul asta, cel putin cu locurile parcare a facut o treaba buna!

#39
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 514
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajMATRIXU, pe Apr 10 2007, 09:17, a scris:

In sectorul 3, pe langa spitalul victor babes(vis a vis) erau vreo 20 de garaje cred. In ~2 sapt s-au ridicat toate, si s-au amenajat locuri de parcare..Se misca bine primarul asta, cel putin cu locurile parcare a facut o treaba buna!
in spatele blocului meu sunt 10 garaje. ce bine ar fi daca le-ar darama. s-ar face loc pentru minim 20 de masini! sunt puse total aiurea si sunt enorme, chiar mai mari ca acelea din ciment!!(blocul are 29 de ap asa ca ar fi loc pentru toata lumea). dar pana o sa vina buldozerul oamenii depoziteaza linistiti muraturile si mobila veche de prin casa, iar eu trebuie sa parchez in fata blocului si sa ocup o banda de circulatie.

#40
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.810
  • Înscris: 16.05.2004

Vizualizare mesajfiberspeeder, pe Apr 9 2007, 20:10, a scris:

Vai, bine e la curte :P

De acord, curte rulz. Dar ... asta e acum, locuiesc la bloc. Cind o sa ma fac mare (la punga, evident) o sa-mi trag si eu casa/vila/palat.

#41
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 13.07.2006
cand va aud pe astia ofticosi care nu ati avut garaje ca "bine ca le darama ca sunt niste magherinte si ocupa 15 mii de locuri de parcare" va zic eu ca daca ati fi avut garaje nu ati mai fi zis asa ceva. Si pentru asa zisele maghernite noi cei care le aveam plateam 300 RON pe an pe cand voi nici macar locurile de parcare nu vi le platiti. Asa ca nu mai vorbiti aberatii ca sunteti niste ofticati. Romanul tot roman ramane. Sa moara capra vecinului. Deaia strainii sunt unde sunt si deaia suntem noi cum suntem ca ne uitam in curtea vecinului. HALAL DE TARA ASTA DE TOT RAHATU.

#42
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.217
  • Înscris: 29.11.2001
Corect Nicule. Strainii au maghernite numite garaje si chioscuri de tabla numite magazine.  :D

Editat de blackcat, 15 aprilie 2007 - 20:57.


#43
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.810
  • Înscris: 16.05.2004

Vizualizare mesajnicu022003, pe Apr 15 2007, 21:34, a scris:

cand va aud pe astia ofticosi care nu ati avut garaje ca "bine ca le darama ca sunt niste magherinte si ocupa 15 mii de locuri de parcare" va zic eu ca daca ati fi avut garaje nu ati mai fi zis asa ceva. Si pentru asa zisele maghernite noi cei care le aveam plateam 300 RON pe an pe cand voi nici macar locurile de parcare nu vi le platiti. Asa ca nu mai vorbiti aberatii ca sunteti niste ofticati. Romanul tot roman ramane. Sa moara capra vecinului. Deaia strainii sunt unde sunt si deaia suntem noi cum suntem ca ne uitam in curtea vecinului. HALAL DE TARA ASTA DE TOT RAHATU.

Cred ca toata chestia provine de la faptul ca nu toti au avut acces la spatiu ca sa construiasca asa ceva, si cei care au fost primii au abuzat. Cind o sa fie suficient loc pentru toti, asta nu se va mai intimpla.
Asa ca raminem la concluzia de mai sus: mai bine curtea ta, treaba ta.

#44
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 13.07.2006
ipman nu zic ca nu e bine la curte. Eu mai am putin si ma mut de la bloc abia astept :D

#45
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 10.04.2005

Vizualizare mesajMATRIXU, pe Apr 10 2007, 09:17, a scris:

In sectorul 3, pe langa spitalul victor babes(vis a vis) erau vreo 20 de garaje cred. In ~2 sapt s-au ridicat toate, si s-au amenajat locuri de parcare..Se misca bine primarul asta, cel putin cu locurile parcare a facut o treaba buna!


halal de locuri de parcare, se cearta lumea ca la usa cortului pe parcari, faza cea mai nasoala la mine la bloc e ca au uitat sa puna si ei ceva lumina peste parcari si masinile sunt foarte vulnerabile noaptea cand e bezna totala.

#46
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.424
  • Înscris: 23.10.2003

Vizualizare mesajcutler, pe Apr 8 2007, 00:09, a scris:

s=a miscat ceva in sectorul 6 ?

In sectoru' 6 nu s-a miscat absolut nimic inca, din pacate. Oricum, cred ca dupa primarul care este, poterasu' lu spataru e cel mai naspa, n-a facut aproape nimic.

Abia astept sa demoleze si pe la noi, cica s-ar fi primit somatii, dar vorbe d-astea am mai auzit eu si nu s-a intamplat nimic.

Pentru nicu aparatorul "garajelor" am sa incer sa pun o poza sa vezi in ce hal arata mizeriile alea cu nume de garaje, si cat spatiu ocupa intr-un mod idiot (pe un spatiu pe care a fost si trebuia sa fie loc de joaca.

#47
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.488
  • Înscris: 05.08.2002
nicu si-a pierdut muraturile din garaj, ce sa faca si el?..

la mine in fata blocului erau 19 garaje, din cele mai hidoase, din beton, din tabla, cu acoperis de carton, placi de azbest.., pe un spatiu triunghiular alungit, plasate pe o latura
bineinteles, jumatatate erau pline cu muraturile de rigoare, mobila veche, carbuni, sobolani :), etc., iar cei care il mai si foloseau, de multe ori le era tare greu sa deschida usile si lasau masina in strada...

au zburat in 2 saptamani si in locul celor 19 garaje au crescut...46 locuri de parcare !! :)

Editat de aeon, 13 iunie 2007 - 09:17.


#48
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 514
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajaeon, pe Jun 13 2007, 10:16, a scris:

nicu si-a pierdut muraturile din garaj, ce sa faca si el?..

la mine in fata blocului erau 19 garaje, din cele mai hidoase, din beton, din tabla, cu acoperis de carton, placi de azbest.., pe un spatiu triunghiular alungit, plasate pe o latura
bineinteles, jumatatate erau pline cu muraturile de rigoare, mobila veche, carbuni, sobolani :), etc., iar cei care il mai si foloseau, de multe ori le era tare greu sa deschida usile si lasau masina in strada...

au zburat in 2 saptamani si in locul celor 19 garaje au crescut...46 locuri de parcare !! :)
norocosule. l-a mine in spatele blocului erau 9 garaje + 3 locuri de parcare. le-au demolat si au facut 12 locuri de parcare (ocupate tot de vechii detinatori de garaje). cele 12 locuri de parcare sunt destul de spatioase incat sa bagi celmai mare suv din prima intre alte 2 suv-uri la fel de mari.
traiasca adp-ul sector 1. bagale-as ceva in ....  .  puteau bine mersi sa faca minim 15 locuri. mai ales ca sunt parcate vreo 4 dacii 1300, una bucata Dacia 1100. 1 tico. 1 spark . sunt si 2 compacte si o ocatavia + 1 suv cei adevarat.
oricum ii sta foarte bine acelei dacii 1100 (precum a doua dintre suratele ei 1300) care sta tot timpul pe un spatiu de parcare in care ar intra si lateral. oricum nu pleaca nicaieri. poate  doar la remat. tractata  :cursing:

#49
vip3r

vip3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 79
  • Înscris: 21.11.2006
Pai , sa va multumiti cei care ati avut garaje , ca o sa aveti unde parca masina dupa ce va ridica garajul , iar ceilalati ca moare capra vecinului si poate reusiti sa ii furati locul (care ajunge primu sa plateasca taxa pentru loc  :lol: ).
     La mine e cel mai nasol.Noi cei din bloc parcam pe o banda din sosea ,nu ai cu cine sa te certi, la primarie iti spune clar ca e sosea acolo . Iar daca parcheaza unu in locul tau , poti sa ai tu locul si de 15 ani , iti spune : '' primu venit '' .

#50
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 05.02.2007
spatiul verde fragmentat strica, mai bine ar face un parc central la 30-40 de blocuri si gradinile respectivelor blocuri sa le restranga si sa faca locuri de parcare. Gradina din fata blocului meu are cam 8 metri latime (si lunga cat tot blocul), putina verdeata nu strica, dar daca ar lua 4 metri din ea s-ar mai crea inca 20 de locuri de parcare. Pentru o medie de o masina pe apartament, eu zic ca e decent. Si am vazut blocuri prin Brancoveanu sau Balta Alba, Drumul Taberei etc cu adevarate livezi in fata blocului. Si o straduta de acces PLINA de masini pe stanga si pe dreapta. Nu zice nimeni sa desfiinteze spatiul verde, e o prostie, dar unei masini ii trebuie 5 metri profunzime, eu zic ca nu e moarte de om... Sper sa inceapa operatiunea garajul si la noi cat mai curand (sector 6), in spatele blocului sunt ridicate vreo 15 garaje pe un spatiu unde ar putea parca lejer 25 de masini. Respect faptul ca posesorii platesc taxe pentru ele, dar si ei trebuie sa respecte spatiul pe care il impartim pentru a convietui... S-a crezut despre parcarile subterane din blocurile nou construite ca vor fi salvarea soferilor, dar din cate am inteles, locul de parcare in subteran costa undeva pe la 20.000 EUR. Am prieteni care si-au luat apartamente in astfel de blocuri dar masina tot pe strada o parcheaza, eu cel putin in situatia lor as face la fel (ah, daca as avea o masina de 100K eur, poate as fi mai vigilent la protejarea ei de hoti, zgarieturi etc). Solutia cu regandirea spatiilor verzi este cea mai la indemana la ora actuala din punctul meu de vedere, din alta parte n-avem de unde sa taiem... Din trotuare ? Sa ingustam strazile ? Sa sapam parcari pe care sa le vindem cu 20.000 locul unor cumparatori care nu vor veni niciodata ?

#51
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 337
  • Înscris: 12.02.2007
Am găsit pe cineva care zice că-mi dă 4 milioane și îmi ia el garajul. Alte "oferte" a mai găsit cineva?
Altfel, vine primăria luna viitoare să-l dărâme

#52
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 521
  • Înscris: 17.03.2006
Scapa de el ca altfel....
La mine in fata blocului ai ridicat 30-40 si au facut o parcare in care intra vreo 70-80 de masini si arata si mult mai bine acum.

#53
Acacia

Acacia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 10.03.2008
Eu am trecut prin sectorul 3 si am ramas impresionat de ce a facut primarul asta :surprise: .

#54
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 521
  • Înscris: 17.03.2006
Si eu in sectorul 2...dar ma gindesc daca lucrau ei toate cele 48 de luni de mandat si nu doar 6 luni inainte de alegeri...ce bine era!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate