Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19864 replies to this topic

#12493
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
FX da, suna misto, oricum pentru mine HE este salvarea, este Mesia, m-a scos dintr-o situatie de mare rahat. Mai ramane gazul sa vad ce-i fac, termostatul pare o chestie faina de tot, daca se mai dubleaza inca odata gazele ma mut pe lemne sa moara tzaca.

Ori calorifere pe ulei si HE.

Sper ca amenda ANRE sa nu provoace scumpire sau inasprire conditii contractuale.

E foarte foarte mare avantajul ca HE si ANRE sunt de stat, amenda in familie. Posted Image

#12494
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008

View Postdanghetau, on 21 martie 2023 - 10:01, said:

Am trimis prin email o solicitare de eliberare a fisei cont, cu istoricul platilor si totul este ok, corespunde cu platile efectuate, astazi am primit graficul.
Nu au trimis si indexul pana la care s-a facturat asa ca am solicitat si aceasta informatie.
Na ca am primit dupa 2 ore de la solicitare factura cu indexul pana la care s-a platit, in cazul meu totul este corect!

#12495
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007
Pe ce adresa de e-mail ai solicitat?

#12496
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postvictoria52, on 21 martie 2023 - 09:25, said:

Mai bine plateau amenda tuturor celor care au reclamat ca neprimirea facturilor aduce prejudicii  si  rezolvau astfel si toate  situatiile conflictuale generate de
facturile eronate ,in termenul cerut de  Ordinul ANRE cu privire la facturare.

S ar fi risipit banii. Așa tot statul îi primește.

#12497
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008

View Postmitza97, on 21 martie 2023 - 12:14, said:

Pe ce adresa de e-mail ai solicitat?
[email protected]

[email protected]

#12498
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 14.04.2009
Citirea indexului Hidroelectrica în luna martie 2023 va avea loc în perioada 24-28, adică începând de vineri, a precizat Bogdan Buciu, de la biroul de presă al Hidroelectrica, pentru antena3.ro....
https://www.antena3....uocitit-martie-t2023-669155.html

Vicepreședintele ANRE, Zoltan Nagy, despre facturile emise cu întârziere de Hidroelectrica: “Semnalele sunt că au început să emită facturi și pentru luna august. Putem să sperăm că vor recupera cât de repede se poate”...
https://economedia.r...ml#.ZBn8BHZByUk

Edited by av_myjob, 21 March 2023 - 20:51.


#12499
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,901
  • Înscris: 15.12.2009

View Postav_myjob, on 21 martie 2023 - 20:39, said:

Citirea indexului Hidroelectrica în luna martie 2023 va avea loc în perioada 24-28, adică începând de vineri, a precizat Bogdan Buciu, de la biroul de presă al Hidroelectrica, pentru antena3.ro....
https://www.antena3....uocitit-martie-t2023-669155.html

Cât o dura să modifice și anunțul de pe site? Clienții HE știu foarte bine că pot comunica indexul în intervalul 24-28 (luna februarie fiind excepția), dar ca idee: asta denotă seriozitate? organizare internă? disponibilitatea de comunicare cu publicul interesat?

Bleah!

#12500
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Ce exprimări, cică ar fi semnale 😄😄😄. Zici că te uiți la cer și aștepți extratereștrii să-ți facă semnale, stai ca prostul că într-o zi primești semnalul. Să zică direct, da ori ba, se facturează sau nu 😄😄.
Deci trec la august, ăștia cu aprilie 2022 sunt lăsați încă un an fără facturi.

#12501
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 17.03.2014

View Postdanghetau, on 21 martie 2023 - 15:34, said:



ai trimis mesaj text sau ai completat modelul de reclamatie si l-ai trimis in format pdf?

#12502
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

View Postunu999, on 13 martie 2023 - 13:07, said:

Cam la fel e si in cazul meu. Pentru un loc cu bransament monofazat am facturile "la zi" (adica pt iulie 2022 Posted Image ), iar pentru alt loc cu bransament trifazat n-am primit facturi.

Contractele pentru ambele locuri de consum s-au prelungit automat.

Doamnelor si domnilor, acum cateva momente am primit prima factura pentru al doilea loc de consum: martie 2022. Indexul de inceput este ok; o voi plati in 40 de zile, nu-i graba... Posted Image

#12503
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostNaoto, on 21 martie 2023 - 20:53, said:


Cât o dura să modifice și anunțul de pe site?
dar ca idee: asta denotă seriozitate? organizare internă? disponibilitatea de comunicare cu publicul interesat?

Bleah!

Subscriu!
Asta voiam sa spun si eu. Nu sunt in stare sa modifice un cacat de anunt?! Cat poate sa le ia?!
Asta arata cat ii doare in fund de clienti.

#12504
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Au alte mai importante acu de facut, sunt focusati să continuă proiectele cu finantare pe pnrr.

Edited by aris86, 21 March 2023 - 22:34.


#12505
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,570
  • Înscris: 27.04.2014
Nu pot înțelege dorința voastră de a primi intr-una facturi. Consumul meu lunar , am mai scris de multe ori pe aici, e pana la 350kwh si drept urmare in fiecare luna alimentez un cont separat cu suma de 300 lei si oricând sunt capabil financiar sa achit orice perioada de facturare. E foarte simplu ca in fiecare luna sa pui deoparte contravaloarea energiei electrice consumate. Chiar drept in cot ma doare dacă primesc sau nu facturi

#12506
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,987
  • Înscris: 24.04.2013
Poate pe tine nu te intereseaza, dar pe altii da. Asa ca un simplu exemplu, pentru a folosi cardul de energie se pare ca trebuie factura emisa in 2023 pentru consum nu mai vechi de octombrie 2022. La sfarsitul lui iunie expira posibilitatea de a utiliza transa 1 de pe card, de 700LEI. Cand or sa ajuga cu facturarea la octombrie, ca se termina martie 2023 si ei au facturat abia iulie 2022 in februarie pentru majoritatea, si de atunci nimic?

#12507
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,570
  • Înscris: 27.04.2014

View Postsags, on 21 martie 2023 - 23:38, said:

Poate pe tine nu te intereseaza, dar pe altii da. Asa ca un simplu exemplu, pentru a folosi cardul de energie se pare ca trebuie factura emisa in 2023 pentru consum nu mai vechi de octombrie 2022. La sfarsitul lui iunie expira posibilitatea de a utiliza transa 1 de pe card, de 700LEI. Cand or sa ajuga cu facturarea la octombrie, ca se termina martie 2023 si ei au facturat abia iulie 2022 in februarie pentru majoritatea, si de atunci nimic?
Pt. plata cu cardul de energie intr-adevăr e o problema întârzierea facturilor. Ai dreptate in aceasta privința. Eu m-am referit in general la dorința de a primi facturi cu orice preț și bineinteles la cei care nu folosesc carduri de energie pt. plata

Edited by jeff48, 21 March 2023 - 23:49.


#12508
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Sa le prelungească guvernul valabilitatea, până la sf. anului.

#12509
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 16.01.2023

View Postjeff48, on 21 martie 2023 - 23:08, said:

Nu pot înțelege dorința voastră de a primi intr-una facturi. Consumul meu lunar , am mai scris de multe ori pe aici, e pana la 350kwh si drept urmare in fiecare luna alimentez un cont separat cu suma de 300 lei si oricând sunt capabil financiar sa achit orice perioada de facturare. E foarte simplu ca in fiecare luna sa pui deoparte contravaloarea energiei electrice consumate. Chiar drept in cot ma doare dacă primesc sau nu facturi

"intr-una facturi" ???? Care intr-una ? Dorinta noastra e de a primi facturile din 2022, pana nu se face 2024, ce parte n-ai inteles ?

#12510
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 03.04.2017
Daca ar primi amenzile sefii de acolo,asa cum pot primi primarii,sa vezi ce modificari rapide ar fi.Cred ca intr-o luna ar termina siteul aplicatia si ar emite si toate facturile.
Dar pe de alta parte si pe astia de la stat i-a tot mancat in ultimul timp sa modifice lucruri in legislatie si formatul facturii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate