Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Situri bune de minat in 2021

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005
Salut.Concret, eu minez pe 2miners.com
Detin 4 placi RTX3070 si una GTX1060.Doar placile consuma 550W iar tot rigul 699W.
Minez ETH(Ethereum) si minez 0.19 ETH/30 de zile.La pretul ETH de 3000$ asta inseamna 570$/30 zile.Din banii astia curentul e 85$(la mine costa 0.7 ron/kw, calculat direct din factura).
Real, media pe ultimele 6 luni e de 650$/30 de zile, din care se scade curentul.Dificultatea creste si scade, in fiecare luna.Au fost luni cand am facut 850$ si luni cand am facut 450$.
Nu te lasa influentat de nimeni, pune mana si fa ce vrei sa faci.Cu cat citesti mai mult cu atat te demoralizezi mai tare.
Eu am vrut sa ma apuc in 2017 dar citind diverse articole/forumuri m-am lasat pagubas.Mare greseala am facut.Acum am un an de cand minez si e bine.Bafta.

#56
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Salut,

Si eu iti recomand 2miners pt o singura placa, insa si mai mult iti recomand NiceHash cu toate ca vei castiga cu 5-8% mai putin, dar softul lor este foarte user friendly si nu-ti vei mai bate capul cu altele.
Eu unul am 6 x 3070 si 2 x 3080, curentul este vreo 700 de lei pe luna si remuneratia in medie 1200-1400 $ pe luna. In aproximativ 2 luni voi fi pe 0, dar curentul nu il iau in calcul.

#57
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005
Nu stiam ca exista ceva mai simplu ca T-rex 😀

#58
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
la nicehash ma gandeam ca nu trebuie sa faca mai nimic, la trex tot trebuie sa-ti bagi walletul in config Posted Image)

apropo @buncar , am bagat pe 2miners cateva luni, insa pe ethermine imi place ca ai mult mai multe informatii, cum ar fi reported hashrate, time untill next payout, etc.

Tu ce setari tii la 3070-uri si cat scoti din ele?

Edited by ovydiks, 30 August 2021 - 15:30.


#59
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005
Am avut diverse setari testate minim o saptamana.Setarile actuale sunt cele mai stabile(60 MH/s la consum de 121w).Am avut si 62.5MH/s la consum de 118w dar pierdeam intre 5 si 10% din shareuri, in plus se incalzeau placile mai tare.Acum nu mai pierd niciun share si placile sunt mult mai reci(la modul ca uneori se opresc ventilatoarele cateva secunde).Urc doua fotografii, una cu screenshot pe setari, una cu screenshot din miner.

Attached Files



#60
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Eu am ales sa las aplicat autotune-ul de la nicehash pe High, iar 3070-urile scot 62.9 Mh/s cu sub 1% shareuri invalide. Ajung la birou si pun niste poze.

#61
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
uite si capturi din minerii mei:
Un 3080 necesita pad-uri schimbate, iar sta la 102 grade, dar este pe HIGH la autotune, inainte de primul schimb de pad-uri abia reusea sa stea pe Lite la 108-110 grade.

LE: Acum vad ca unele imi consuma sub 100W :))

Attached Files

  • Attached File  3070.jpg   263.65K   31 downloads
  • Attached File  3080.jpg   343.69K   30 downloads

Edited by ovydiks, 31 August 2021 - 09:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate