Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Dacia Sandero / Logan 2021 - part 2

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
3367 replies to this topic

#2413
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Sunt online câteva bucăți (Jogger)cu livrare în octombrie, însă cu ce ar mai trebui dat dealer ului ajung la 18.000€ sau peste! Știu că sunt variante la acest preț însă dacă trec peste anumite "preconcepții"ca și utilitate este mai practică Dacia!

#2414
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postericmario, on 05 iunie 2022 - 11:18, said:

Am un coleg neamț care-și alimentează acasă Audi-ul A4 2.0 TDI cu heizol, că-i mai ieftin decât motorina.
ce este heizol ?

#2415
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Heizöl - Heizung Öl - ulei de incalzire. Combustibil foarte popular pentru centralele termice din locuintele uni sau multi-familiale din Germania. Predictibil, ca multe uleiuri, incepand cu cel de floarea soarelui, este compatibil cu motoarele diesele de generatie mai veche.

Colegul patriot care nu rateaza nici un diacritic, dar violeaza limba germana, omite sa precizeze anul de fabricatie al mai sus pretinsului A4 alimentat cu Heizöl. La un motor mai nou si cu pretentii, un plin cu un astfel combustibil de compromis ar facilita cel mult deplasarea pana in curtea service.ului.

#2416
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
dimripper , multumesc de clarificare :)

#2417
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007

View PostTherockstar, on 06 iunie 2022 - 07:04, said:

Sunt online câteva bucăți (Jogger)cu livrare în octombrie, însă cu ce ar mai trebui dat dealer ului ajung la 18.000€ sau peste! Știu că sunt variante la acest preț însă dacă trec peste anumite "preconcepții"ca și utilitate este mai practică Dacia!
Au fost, nu mai sunt. Ai cumpărat?

#2418
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nu,sunasem dealerul și mă cam aburise cu tichetele, că are,că să vedem, că nu are...a dispărut și mașina,nu i!☹️ Nici eu nu eram chiar hotărât, acum vreo lună, două era prețul mai bun, acum s au scumpit aproape în fiecare săptămână, depășind 18.000 cu partea ălora!

Edited by Therockstar, 06 June 2022 - 16:54.


#2419
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,973
  • Înscris: 06.04.2007
Ia Stepway si faci rabat de la portbagaj. Ii pui sus daca trebuie

#2420
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Zici? Suntem 4,ce plm fac?Roata de rezervă unde o mai pun?Ce capacitate are portbagajul la stepway? Să știi că am văzut săptămâna trecută un stepway modelul nou cu portbagaj deasupra și mai trăgea și o rulotă după el(say what?😲)!Nu am văzut câți erau în mașină!

Edited by Therockstar, 06 June 2022 - 17:00.


#2421
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007
Sau Jogger Comfort fără nici o opțiune. Dar daca vroiai cu GPL, s-au dus...

#2422
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Păi da,cu Gpl, de acum viața fără Gpl,e "pustiu"... mâine, poimâine e 9 Ron și benzina, că motorina a ajuns azi...

Edited by Therockstar, 06 June 2022 - 17:02.


#2423
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
are o colega de servici S Stepway nou abia cumparat de curand.Nu m-a impresionat portbagajul prea tare. Ptr cine are nevoie de spatiu mai bine break.
Oricum,la S Stepway intra mai mult ca la Logan berlina.

#2424
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007
Portbagajul lui Sandero e minuscul comparat cu cel de la Jogger. Fiecare știe de ce are nevoie...

#2425
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
joggerul e break,am zis mai sus.Nu le poti compara.

#2426
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007

View PostTherockstar, on 06 iunie 2022 - 16:53, said:

Nu,sunasem dealerul și mă cam aburise cu tichetele, că are,că să vedem, că nu are...a dispărut și mașina,nu i!☹️ Nici eu nu eram chiar hotărât, acum vreo lună, două era prețul mai bun, acum s au scumpit aproape în fiecare săptămână, depășind 18.000 cu partea ălora!
În martie am primit eu ofertă de la dealer 14700 euro Jogger SL Extreme cu toate opțiunile incluse! Acum depășește 18000!

#2427
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Așa e!Tot break ul este baza!Am avut client și la dieselache din dotarea actuală...l am aburit și pe ăla...

View Posttabek, on 06 iunie 2022 - 17:10, said:


În martie am primit eu ofertă de la dealer 14700 euro Jogger SL Extreme cu toate opțiunile incluse! Acum depășește 18000!
Oferta a fost mai specială, să zic așa sau era standard cu două rable incluse plus bonusul de Gpl?

#2428
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007
Standard cu două rable și cu motorul ECO-G.

#2429
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,973
  • Înscris: 06.04.2007

View PostTherockstar, on 06 iunie 2022 - 16:56, said:

Zici? Suntem 4,ce plm fac?Roata de rezervă unde o mai pun?Ce capacitate are portbagajul la stepway? Să știi că am văzut săptămâna trecută un stepway modelul nou cu portbagaj deasupra și mai trăgea și o rulotă după el(say what?😲)!Nu am văzut câți erau în mașină!
Cu roata de rezerva e nasol, sper sa ma impac la creier cu lipsa ei (n-o sa car roata dupa mine) pana am facut pana acum doar in oras, dar daca nu aveam roata de rezerva nu ajungeam acasa/la vulcanizare (luasem un surub...mi-a nerorocit anvelopa, a facut galma )
N-am fost atent, credeam ca sunteti 3 , oricum limitat si pt 3 dar te descurci.
Eu o sa car o remorcuta in care o sa pun 2-300 kg max sarcina (legumifere) si asta rar. N-am pus niciodata accent mare pe spatiu (suntem 3) eram tentat la un moment dat de Suzuki Swift...acolo sa vezi lipsa de spatiu.

Logan nu ? E cel mai ok cu motoru asta, sau e treaba si de garda la sol ?




#2430
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Octavian_ iti iei roata slim de rezerva .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate