Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

La 16 ani, fata mea face ce vrea!

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#91
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007

View PostCr1spy, on 16 martie 2021 - 19:58, said:

Da, mancam bataie fiindca eram prea cuminte si asta o enerva pe mama foarte tare.
La dracu.. am auzit-o si pe-asta.
:D

Dar daca luai bataie de la mama, erai OK. Bataia serioasa in general se ia de la tata. Aia de mama mai mult te enerveaza, nu are efect.
:D
Cand sunt plecat de-acasa, baiatul ia cea mai multa bataie, dar ma-sa nu e serioasa ca mine, il bate usor si degeaba. Asta rade.
Dar mi-l da la telefon si se cuminteste imediat.
Stii ce-i zic? Ceva de genul:
- Ce face baiatul meu? Am inteles ca ai fost cam obraznicut Se descurca ma-ta cu tine, sau tre sa vin eu?
- Se descurca, nu-i nevoie.
- Aaa, e perfect, desi nu am incredere chiar 100% in ea. Stii cum sunt mamele, mai bune, mai nustiucum. Dar pana acum s-a descurcat bine, tu ce zici?
- Da, s-a descurcat bine!


In fine, genul asta de discutie, un pic teatrala si cu subinteles, sa priceapa ca nu tre sa sara calul sa shefu nu e chiar departe. Acuma.. nici nu cred ca copilul tre sa fie foarte cuminte. Ce naiba-i ala copil cuminte?
El in general o supara pe ma-sa ca comenteaza la orice chestie e pus sa faca. Eu nici temele nu-l pun sa le faca, mai mult, n-o las nici pe ma-sa sa-l puna. Baiatu tre sa inteleaga ca e de datoria lui sa le faca si daca e cazul, el sa vina sa ceara ajutorul. Ma-sa e de alta idee.

Fata e cuminte, n-avem niciun motiv nici macar s-o certam. Isi face temele 100% singura, la timp, fara sa-i zici, fara s-o verifici.
Mai trebuie recompensata, dar nu putem s-o recompensam doar pe ea si de multe ori frac-su nu merita, dar nici nu-l vrem sa se intoarca impotriva sora-sii ca pe ea o premiem si pe el nu.
Asadar.. e ca mersul pe sfoara. Mai flexibilizam regulile ca vad ca nu se poteivesc la toata lumea aceleasi reguli.

Asta mica e foarte obrazica deocamdata. Om vedea, e prea mica, dar e de 2 ori mai obraznica decat erau astialaltii impreuna la varsta ei. Are draci pe ea cu miile, e clar fabricata dupa alta tehnologie.

#92
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
E karma maccip, n-ai ce sa faci, o sa tragi...

#93
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 24.06.2006

View PostMarianG, on 16 martie 2021 - 18:41, said:

Nu cu mama vorbim ?
corect, cu balamucul actual cu genuri si sexe, nu mai sti cu cine stai de vorba daca nu precizeaza!Posted Image

#94
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postmaccip, on 16 martie 2021 - 20:19, said:


La dracu.. am auzit-o si pe-asta.
:D

Ai mai auzit-o, dar sub alte  forme. Doar nu crezi ca o fi singurul parinte caruia nu-i place ce copil a facut ?

#95
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 07.05.2018

View Postmaccip, on 16 martie 2021 - 20:19, said:

...

Nevasta cate capace isi ia, spune sincer!

#96
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
E cam trist ce aud.
Dar iti marturisesc, tata n-am cum sa-ti fiu, dar daca eram eu barbac-tu, cateva reglaje ti-ar fi prins bine.
:D jajaja
In rest, esti fata buna, cu potential solid, nu cred ca esti asa de absurda cum iti place sa pari.

Nu ti-ar placea si tie sa fii ca Althea? Tre sa recunosti ca e o fata extraordinara. Si eu cred ca poti si tu sa fii, dar ai niste nadufuri abstracte care, evident, trebuiesc slefuite.
:D

#97
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018
Nu ii da de mancare, nu ii da bani  vreo 3 saptamani, sa vezi ce   vine ea  la tine si se roaga.

#98
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcarturarulobosit, on 16 martie 2021 - 20:31, said:

Nevasta cate capace isi ia, spune sincer!
Zero! Am o nevasta de nota 11, se naste una la milion ca ea.
Dar nu toate sunt la fel. De exemplu, daca as avea-o pe sosoaca(desi e cam absurd), as bate-o toata ziua si as pune ceasul si noaptea. Era una /Izolda pe-aici. Aia as fi batut-o cam o data pe saptamana in afara de cea cu luna plina.
Dar zi-mi tu ce vemeie vrei si eu am sa-ti spun cata bataie merita.
Esti femeie cumva?
hahahaha

#99
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postmaccip, on 16 martie 2021 - 20:32, said:

E cam trist ce aud.
Dar iti marturisesc, tata n-am cum sa-ti fiu, dar daca eram eu barbac-tu, cateva reglaje ti-ar fi prins bine.
:D jajaja
In rest, esti fata buna, cu potential solid, nu cred ca esti asa de absurda cum iti place sa pari.

Nu ti-ar placea si tie sa fii ca Althea? Tre sa recunosti ca e o fata extraordinara. Si eu cred ca poti si tu sa fii, dar ai niste nadufuri abstracte care, evident, trebuiesc slefuite.
:D
Cu mine vorbesti ?

#100
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 07.05.2018

View Postmaccip, on 16 martie 2021 - 20:37, said:


daca as avea-o pe sosoaca
La cat de mare e, daca se pune, ne bate pe amandoi Posted Image

#101
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
Bate pe dracu. Ii dau cu mopu ud peste gura. Cu para de desfundat. Mama ei de matracuca, o bat pana vorbeste ca Eugenia Voda.

#102
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Postmaccip, on 16 martie 2021 - 20:37, said:


Zero! Am o nevasta de nota 11, se naste una la milion ca ea.
Dar nu toate sunt la fel. De exemplu, daca as avea-o pe sosoaca(desi e cam absurd), as bate-o toata ziua si as pune ceasul si noaptea. Era una /Izolda pe-aici. Aia as fi batut-o cam o data pe saptamana in afara de cea cu luna plina.
Dar zi-mi tu ce vemeie vrei si eu am sa-ti spun cata bataie merita.
Esti femeie cumva?
hahahaha
:)))))))).. da si sosoacă cand te prindea beat.. te invinețea tot.. :))))))

#103
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,105
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmichael78, on 16 martie 2021 - 18:17, said:

Am o fata de 16 ani din prima casatorie si nu mai ma asculta deloc,

Intrebarea e simpla: ce e de facut?

Ce sa faca biata fata,face si ea ce a vazut toata viata ei si se comporta fix asa cum a fost educata de familie si in special de scoala model european.
La 16 ani deja ai scapat-o din mana,nu mai ai ce sa-i faci.Si daca ai pus si mana pe ea nu te va uita toata viata ei.Este perioada cea mai problematica din viata unei fete,tanjeste dupa afectiune,dupa un cuvant bun,dupa cineva care sa o protejeze si sa o indrume,de asta si-a gasit refugiu in anturajul ala denaturat,dar chestiile astea nu le va primi de la tine in veci.D-aia vrea sa mearga la tatal vitreg in Anglia,sa scape de voi,in special de tine.Nu te-ai prins inca?

#104
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007

View Postsilesax, on 16 martie 2021 - 20:42, said:

Posted Image))))))).. da si sosoacă cand te prindea beat.. te invinețea tot.. Posted Image)))))
Era oricum o ipoteza absurda, nici nu stau de vorba cu mahalagioaicele, cum naiba sa ma insor cu ea?

#105
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 18.12.2019
noi nu aveam telefon, decat fix, internet nu se inventase, bani de buzunar 1 data la 4 luni (doar 3 lei pentru inghetata, batoane sau timbre, la alegere)
deci pedepsele erau de alt gen - cea suprema era statul la colt chiar si la 16 ani, umilinta mai mare nu exista, pentru ca
asta insemna ca esti cel mai fraier de pe planeta
nu stiu cum se procedeaza acum, dar as taia accesul la telefon in primul rand
asa a procedat mama unei eleve de clasa 9 si a avut succes - fata s-a "inmuiat" si a dat si rezultate mai bune la scoala

Edited by carolinaherera, 16 March 2021 - 20:56.


#106
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
Unii copii prefera sa-si amputeze o mana decat sa n-aiba cartela pe telefon.
:D

#107
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,540
  • Înscris: 18.10.2011

View Postpasilla, on 16 martie 2021 - 18:48, said:

O palma parinteasca ? Posted Image
Ba, eu am auzit ca daca o dai cu capu' de calolifel, se si cuminteste, si se si incalzeste calolifelu*.

* - Cu valori infinitezimale, in urma ciocnirii plastice, cf. manualului de clasa a noua.

#108
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
Auzi, da cine-i creatura aia jesebelle de-mi trimite mesaje private nasoale? Si de ce nu se mai poate da raport la mesaje private, stie careva?

View Postjezebelle, on 16 martie 2021 - 20:09, said:

Deci foarte tare. Mizeriile de le tastează maccip în care îndeamnă să îți bați copilul pe motiv că așa îl educi sunt acceptate, iar când își spune cineva părerea despre măgăriile de genul este redus la tăcere. Frumos exemplu.
Bai pishat cu ochi, inainte de a te da virgina, poti pune mesajul pe care mi l-ai trimis in particular?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate