Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

La 16 ani, fata mea face ce vrea!

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#217
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021
Tsunnnami, n-a reusit sa isi educe câinele. Dar își asumă, deci a doua oara l-ar educa corect. ��

Dar stie cum se educa copii. Desi nu are. Dar daca avea, sigur ii educa corect. Ca pe caine. Pardon. ��


El insusi a fost educat de femei. Mama cu batul. Consoarta cu zaharelul. Ca cine se intoarce in ro, de buna voie, sa aiba grija de soacra.


Si cica nu exista oameni rai. Ia poftim.

Mod-ule nu da cu parul. E in numele stiintei. Combateam afirmatia " Nu exista oameni rai.' , incercand sa ma ridic la nivelul de nesuferit. ��


#218
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Aoileuuu :)))), ce a mai făcut câinele?

#219
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,624
  • Înscris: 15.01.2017

View PostTsunnnami, on 19 martie 2021 - 09:46, said:

Nu, nu exista
Daca nu e bolnav, atunci depinde doar de mediul in care se dezvolta individul.



Fals, ei DEVIN rai, nu se nasc rai



Cui ii pasa de un om deformat?
Ce e important daca nu era bolnav, este CE L-A FACUT sa devina asa cum a fost

Stiu ca celor care se plang de copii le este mai usor sa dea vina pe ei. Numai ca nu are sens si e fals, fals de tot
Cum iti explici faptul ca niste gemeni crescuti in aceasi familie, acelasi anturaj (pana la o varsta), aceleasi poibilitati samd ajung persoane adulte cu caracter extrem de diferit?

este fix cum a sus colegul, unii pur si simplu nu sunt educabilil nu ai ce face indiferent ce ai face.

#220
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsilesax, on 19 martie 2021 - 09:48, said:

ei bine ca stii tu tot.. ��
e parerea ta, asta nu înseamnă ca asa si este

Nici nu cer asa ceva

View Postrazor01, on 19 martie 2021 - 09:50, said:

Crezi tu ca genele nu conteaza.

Conteaza, chiar destul de mult.

N-am zis asta

View PostNotsure, on 19 martie 2021 - 09:51, said:

Cat de prost sa fii sa nu intelegi deloc rolul geneticii? Pana si medievalii il intuiau, fara sa aiba studii, nimic, iar acum unii se uita ca boii la poarta noua cand vad evidenta in fata lor.

Esti in afara contextului.
Eu spun ca orice este educabil daca nu e bolnav, voi va asumati ca eu as sustine ca la toti copiii se aplica acelas tratament educational indiferent de temperament.
Nu am spus ca nu conteaza rolul geneticii

View PostEpdm, on 19 martie 2021 - 10:47, said:

Cum iti explici faptul ca niste gemeni crescuti in aceasi familie, acelasi anturaj (pana la o varsta), aceleasi poibilitati samd ajung persoane adulte cu caracter extrem de diferit?

Prin faptul ca trebuie o apropiere diferita in functie de temperamentul fiecaruia. Nu am spus ca exista o singura formula a educatiei. Iar aia sa fie: "ii dau mancare si asternut, TREBUIE sa ma asculte ca un sclav!"

View PostEpdm, on 19 martie 2021 - 10:47, said:

este fix cum a sus colegul, unii pur si simplu nu sunt educabilil nu ai ce face indiferent ce ai face.

Nu exista nu se poate.
Daca voi ati avea dreptate, ar trebui ca unii copii sa fie eutanasiati de mici pentru ca nu se pot educa. Ceea ce e o tampenie.

View PostbvygKLM, on 19 martie 2021 - 10:16, said:

Tsunnnami, n-a reusit sa isi educe câinele. Dar își asumă, deci a doua oara l-ar educa corect. ��

Te inseli, ar fi exact acelasi catel acum dupa 12 ani. Da, a fost rasfatat, insa nu l-as educa sa se fereasca de traficul auto sau de lupi.
Sunt multumuit de mine asa cum am fost si cu celalalt, un ciobanesc german cu un temperament foarte agresiv.
Am reusit sa nu-l eutanasieze altii si mi-am adaptat educarea la temperamentul ei. A trait 15 ani, Bucuresti (6), Vancouver (6), Toronto (3)

#221
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Si eu am psihanalizat catelul mamei ptr a-i imbunatati relatia cu ea. Il certa ca sare la pisici, cand el o apara de puricii pisicilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate