Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se sterg topicurile?

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Politia Romana si metodele clanurilor mafiote.

* * * - - 4 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
974 răspunsuri în acest subiect

#433
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018

Vizualizare mesajcumparator, pe 13 iunie 2021 - 20:25, a scris:


Asta e destul de comic. Au fost retinuti la cererea publicului. De unde se vede ca activismul e singurul care mai rezolva cate ceva in tara asta.

Mie mi se pare tragic....e un fel de cancel culture

#434
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 49.652
  • Înscris: 24.09.2006
cancer couture

#435
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.088
  • Înscris: 21.03.2020

Vizualizare mesajsilesax, pe 13 iunie 2021 - 21:14, a scris:

Oricum, tot ce se poate da acolo este o amenda contravențională, asta confort legii. Arestarea e o măsură luată ca reactie a mass-mediei.

Vizualizare mesajsilesax, pe 13 iunie 2021 - 21:31, a scris:

da, sunt sigur, in funcție de zilele de spitalizare se stabilește unde se încadrează fapta.

dacă s ar face pușcărie pentru fiecare pumn sau palmă ar trebui construite încă pe atâtea pușcării în țară la cate fapte dastea se întâmplă zilnic in țară.
Pentru un pumn se face niste inchisoare in toate tarile civilizate. Pentru grup infractional organizat, blocarea unui drum public si tentativa de omor se fac ani grei de inchisoare si pe meleaguri mioritice.
Ar fi interesant de urmarit si sanctiunile primite de politistii incompetenti in cel mai bun caz, daca nu se pot incadra la complicitate...

#436
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Tu stii ce înseamnă tentativă de omor sau vorbesti să te afli în treabă??, tentativă de omor e atunci când zaci în spital si medicii deabia reușesc să te salveze, circarul buzoian avea o zgârietură pe nas
:))))

#437
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018

Vizualizare mesajsilesax, pe 14 iunie 2021 - 03:56, a scris:

Tu stii ce înseamnă tentativă de omor sau vorbesti să te afli în treabă??, tentativă de omor e atunci când zaci în spital si medicii deabia reușesc să te salveze, circarul buzoian avea o zgârietură pe nas
Posted image)))

Asta inseamna ? Mie nu-mi vine sa cred ce gandire aveti.

#438
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
nu eu, legiuitorul a gândit așa.

#439
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.783
  • Înscris: 30.01.2008

Vizualizare mesajsilesax, pe 14 iunie 2021 - 05:32, a scris:

nu eu, legiuitorul a gândit așa.
Tentativă de omor.
Diferență față de infracțiunea de loviri sau alte violențe. Importanța noțiunii de punere în primejdie a vieții persoanei


Distincția dintre o infracțiune de tentativă de omor și o infracțiune contra integrității corporale sau sănătății o reprezintă atitudinea psihică a inculpatului cu privire la rezultatul produs ca urmare a acțiunii infracționale desfășurare.
Caracteristic intenției este prevederea de către făptuitor a rezultatului faptei, reprezentarea mentală a rezultatului faptei.

#440
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.086
  • Înscris: 10.05.2004
il bat de-l omor, sa moara mama.

tu ce crezi ca-si reprezentau mental maimutele alea?

#441
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Hai să vedem la ce vor fi încadrați.

#442
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.924
  • Înscris: 18.10.2003
Cred ca se exagereaza cazul. Desi mi-as fi dorit ca lucrurile sa mearga ceva mai bine, politistii nu s-au descurcat tocmai rau.
Este ridicol sa-si inchipuie cineva ca cei doi politisti ar fi putut sa-i opreasca pe nebunii aia.

Eu, personal, n-am vazut nicio tentativa de omor, de asemenea, nu cred ca ar fi fost justificat uzul de arma. Mai bine ca nu au folosit arma in contextul legislatiei si pregatirii politistilor pentru astfel de evenimente.
Avand in vedere ca a fost sambata, ca actiunea se petrecea prin niste sate obscure, eu cred ca s-au comportat mai bine decat decent

#443
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.669
  • Înscris: 05.11.2009

Vizualizare mesajvalitudor, pe 14 iunie 2021 - 07:26, a scris:

Cred ca se exagereaza cazul. Desi mi-as fi dorit ca lucrurile sa mearga ceva mai bine, politistii nu s-au descurcat tocmai rau.
Este ridicol sa-si inchipuie cineva ca cei doi politisti ar fi putut sa-i opreasca pe nebunii aia.

Eu, personal, n-am vazut nicio tentativa de omor, de asemenea, nu cred ca ar fi fost justificat uzul de arma. Mai bine ca nu au folosit arma in contextul legislatiei si pregatirii politistilor pentru astfel de evenimente.
Avand in vedere ca a fost sambata, ca actiunea se petrecea prin niste sate obscure, eu cred ca s-au comportat mai bine decat decent

da da .. bine de tot s-au descurcat politaii :)) ala batut de fata cu politia, ala fugea de agresori desi politia era de fata si a dovedit ca nu pot proteja cetateanul, aia blocau drumurile dupa cum vroia pwula lor.. ce mai succese peste succcese...

#444
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.912
  • Înscris: 11.03.2006
A, asa e, era sambata. Atunci e OK.

Vizualizare mesajvalitudor, pe 14 iunie 2021 - 07:26, a scris:

Avand in vedere ca a fost sambata, ca actiunea se petrecea prin niste sate obscure, eu cred ca s-au comportat mai bine decat decent


#445
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.924
  • Înscris: 18.10.2003
Daca voi va inchipuiti ca in fiecare sat obscur este cate un pluton de luptatori ninja pregatiti sa intervina, 24/7, atunci va inteleg asteptarile.

Editat de valitudor, 14 iunie 2021 - 07:38.


#446
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.669
  • Înscris: 05.11.2009

Vizualizare mesajvalitudor, pe 14 iunie 2021 - 07:37, a scris:

Daca voi va inchipuiti ca in fiecare sat obscur este cate un pluton de luptatori ninja pregatiti sa intervina, atunci va inteleg asteptarile.

da da da.. ca aia care agresau victima erau niste samurai, la care iti trebuia ninja level 5 ca sa ii potolesti :))

#447
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.924
  • Înscris: 18.10.2003

Vizualizare mesajvanitty, pe 14 iunie 2021 - 07:28, a scris:

da da .. bine de tot s-au descurcat politaii Posted image) ala batut de fata cu politia, ala fugea de agresori desi politia era de fata si a dovedit ca nu pot proteja cetateanul, aia blocau drumurile dupa cum vroia pwula lor.. ce mai succese peste succcese...
Pai si cum ai facut tu? Te-ai fi injurat cu aia, te-ai fi paruit cu ei?

#448
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 15.938
  • Înscris: 01.09.2006

Vizualizare mesajsilesax, pe 13 iunie 2021 - 21:31, a scris:

da, sunt sigur, in funcție de zilele de spitalizare se stabilește unde se încadrează fapta.

dacă s ar face pușcărie pentru fiecare pumn sau palmă ar trebui construite încă pe atâtea pușcării în țară la cate fapte dastea se întâmplă zilnic in țară.
Sunt infractiuni, nu contraventii si se soldeaza cu amenzi penale, nu contraventionale, cum zici tu. Sau cu inchisoare.

#449
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.162
  • Înscris: 04.02.2011

Vizualizare mesajvalitudor, pe 14 iunie 2021 - 07:26, a scris:

Cred ca se exagereaza cazul. Desi mi-as fi dorit ca lucrurile sa mearga ceva mai bine, politistii nu s-au descurcat tocmai rau.
Este ridicol sa-si inchipuie cineva ca cei doi politisti ar fi putut sa-i opreasca pe nebunii aia.


Atunci să desființeze secția. Banii ăia se pot cheltui mult mai eficient.

#450
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.669
  • Înscris: 05.11.2009

Vizualizare mesajvalitudor, pe 14 iunie 2021 - 07:39, a scris:

Pai si cum ai facut tu? Te-ai fi injurat cu aia, te-ai fi paruit cu ei?

pai daca eram politist urmam niste reguli si proceduri, urmam antrenamentul. Chestie care se vede ca lipseste peste tot la stat. S-a vazut la colectiv, s-a vazut la onesti, s-a vazut la constanta, s-a vazut aici. Ceea ce denota o politia slaba, in care populatia pe buna dreptate nu are incredere. Pana la final , orice ai spune, nu are cum sa fie in regula faptul ca esti batut de fata cu politia. Nu exista explicatie care sa normalizeze acest fapt

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate