Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Politia Romana si metodele clanurilor mafiote.

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
974 replies to this topic

#469
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Autoritățile daca chiar nu îi acordau ajutorul acum activistul buzoian avea coastele rupte si era la spital.

#470
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Vizionati aici la minutul 23:00 ce face descreieratul:
https://youtu.be/NK827Ik5K4w?t=1380

Pentru astia care veti sustine ca ce face rau ca aduna niste lemne, aveti habar ca acele lemne sunt sau ar trebui sa fie pentru oamenii saraci, cu ajutor social sau venituri minime ?
Ca idee, ce ar merita urangutanul care sare cu toporul ?
Doar o tinere de brat ?

#471
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 silesax, on 14 iunie 2021 - 05:32, said:

nu eu, legiuitorul a gândit așa.
Știi că distrugerea INTRĂ la penal, da?

Edited by garett, 14 June 2021 - 09:26.


#472
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:19, said:

Autoritățile daca chiar nu îi acordau ajutorul acum activistul buzoian avea coastele rupte si era la spital.


A trebuit sa vina 20 de "autoritati"pentru 3 aurolaci. Cei doi slabuti aveau ceva spray , catuse si alte alea pentru imobilizare? De ce nu le-au folosit? Activistul ala face foarte bine ce face, sesizeaza ilegalitati, nu il vedea nimeni pe Youtube daca autoritatile isi faceau treaba.

Edited by daniMMM, 14 June 2021 - 09:27.


#473
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu

#474
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,980
  • Înscris: 01.09.2006

 foreverbanned, on 14 iunie 2021 - 09:23, said:

Vizionati aici la minutul 23:00 ce face descreieratul:
https://youtu.be/NK827Ik5K4w?t=1380

Pentru astia care veti sustine ca ce face rau ca aduna niste lemne, aveti habar ca acele lemne sunt sau ar trebui sa fie pentru oamenii saraci, cu ajutor social sau venituri minime ?
Ca idee, ce ar merita urangutanul care sare cu toporul ?
Doar o tinere de brat ?
Oops, activistul ala filmeaza si hoti de lemne?
Pai cum e silesax? Ca ziceai ca asta filmeaza doar gainari, dar pe hotii de lemne nu ii vede :lol:

#475
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:03, said:

pentru a-l apara pe el într-o situație nasoală creeată cu bună știință de el pentru ai crește lui vizionarile si implicit câștigurile bănești.

wtf?!
situația este creată de cei care comit ilegalități

atitudinea pe care o promovezi este ca cetățenii să își vadă de treabă și să nu reclame ilegalități, ceea ce este egal cu promovarea infracțiunilor
eu m-am întâlnit cu aceeași atitudine. da ce te bagi tu. da ce te deranjează. da ce a făcut a omorît?

îi reclam pe toți ăștia cu o satisfacție maximă, am avut câștig de cauză în diverse situații cu locuri de parcare ocupate abuziv sau încălcări ale regulilor de circulație. din cauza mea au rămas mulți de pe betoniere fără carnet pt că făceau stânga peste dubla continuă. mulți ar zice ce rău au făcut, eu zic dacă se înfige un motociclist în el și moare, am făcut un bine. am salvat viața unora

#476
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

 ech, on 14 iunie 2021 - 09:50, said:


Oops, activistul ala filmeaza si hoti de lemne?
Pai cum e silesax? Ca ziceai ca asta filmeaza doar gainari, dar pe hotii de lemne nu ii vede :lol:
ăla e hoț de lemne? 😃😃😃

 Flat, on 14 iunie 2021 - 09:51, said:



wtf?!
situația este creată de cei care comit ilegalități

atitudinea pe care o promovezi este ca cetățenii să își vadă de treabă și să nu reclame ilegalități, ceea ce este egal cu promovarea infracțiunilor
eu m-am întâlnit cu aceeași atitudine. da ce te bagi tu. da ce te deranjează. da ce a făcut a omorît?

îi reclam pe toți ăștia cu o satisfacție maximă, am avut câștig de cauză în diverse situații cu locuri de parcare ocupate abuziv sau încălcări ale regulilor de circulație. din cauza mea au rămas mulți de pe betoniere fără carnet pt că făceau stânga peste dubla continuă. mulți ar zice ce rău au făcut, eu zic dacă se înfige un motociclist în el și moare, am făcut un bine. am salvat viața unora
atitudinea mea e să reclame legal nu să faca circ.

#477
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,980
  • Înscris: 01.09.2006

 valitudor, on 14 iunie 2021 - 07:58, said:

Sunt infractiuni, fara discutie asta, insa uzul de arma nu cred ca se face in cazul oricarei infractiuni
Aia il loveau pe activistul ala de fata cu politia.
Politie care ar fi trebuit sa opreasca aceasta agresiune, inclusiv prin folosirea armei din dotare, daca altfel nu aveau cum.
Bine, in cazul echipajului respectiv (in special al individei aleia) e evident ca nu erau in stare sa opreasca vreo agresiune si nu parea deloc in stare sa foloseasca vreo arma.
Dar atunci de ce i-au mai trimis cei de la 112, avand in vedere ca activistul ala explicase clar cum il blocheaza pe sosea cu masinile si i-au spart geamurile de la masina?

#478
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

 ech, on 14 iunie 2021 - 09:50, said:

Oops, activistul ala filmeaza si hoti de lemne?
Pai cum e silesax? Ca ziceai ca asta filmeaza doar gainari, dar pe hotii de lemne nu ii vede Posted Image
El si Geana filmeaza absolut orice ilegalitate, indiferent de "gravitate": de la primari care nu isi fac treaba si se folosesc de bunurile publice in scop personal, la ineficienta si dezinteresul politiei fata de evenimente care se petrec sub nasul lor.

#479
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:54, said:

ăla e hoț de lemne? ������


atitudinea mea e să reclame legal nu să faca circ.

Exact hot de lemne, nu trebuie sa ai aveza pentru chestia asta. Daca fura lemne cum sa ii zica? Hacker bio ?

Foarte legal reclama, filmeaza fapta, infractorii il surprind si fac circ.

#480
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:54, said:

atitudinea mea e să reclame legal nu să faca circ.

depinde de situație și de zonă
în bucurești mai merge cu reclamatul legal, câteodată

în țară nu merge. reclamația legală ajunge la complicii infractorilor și se șterg la fund cu ea
eventual primești răspuns după 2 luni că "nu s-au constatat aspectele sesizate"

primarii sunt complici la infracțiuni cu șmecherii. chiar în ilfov sunt unii care s-au făcut stăpâni pe anumite bălți. la snagov
zice clar că el a făcut cu primarul înțelegere
poliția locală e în subordinea primarului. poliția națională nu prea se bagă

atitudinea buzoianului e ceea ce trebuie, acum telefoanele cu cameră sunt cea mai bună apărare
de aia trebuie supraveghere video ca în Londra. big brother
să nu mai poată nimeni să miște nimic

#481
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:54, said:

ăla e hoț de lemne? ������
Da, a furat lemnele destinate persoanelor care au ajutor social si/sau care se afla in situatie materiala precara.

 silesax, on 14 iunie 2021 - 09:54, said:

atitudinea mea e să reclame legal nu să faca circ.
Exista reclamatie ilegala ?

#482
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015
relax ...o iarna grea si Romania nu va mai avea nici boscheti ...
e jumatatea anului si in 5-6 luni trebuie facut focul ...zecile de mii de case construite in jurul oraselor se vor incalzi cu ce? cand gerul va inflori gheata pe geamuri se vor bate pt un copac ...e doar o chestiune de timp pina va iesi la iveala cum strainii ne taie padurilePosted Image

Edited by kingsky, 14 June 2021 - 10:28.


#483
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 10.05.2004
silesax, omul respectiv se pregatea sa reclame legal vanzarea ilegala de pasari vii intr-o zona aflata sub carantina. iar ca sa sprijine organele competente a si filmat faptele pe care urma sa le reclame.
cand si cum a procedat gresit, daca nu-ti e cu suparare:
- cand a filmat?
- cand a fugit de acolo sa nu-i crape aia capul?
- cand a sunat la 112?

iar apoi - tot daca nu-ti e cu suparare - poate ne lamuresti cam ce intra si ce nu intra in atributiile organelor de ordine publica de la politia rurala. asta ca sa ne fie clar ca cei doi purtatori de uniforma au procedat corespunzator. da' stii tu, cu citate din legi, asa cum a fost cel care a clarificat cum e cu uzul de arma...

#484
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Alții...
https://www.tion.ro/...isoara-1450674/
Directia Permise si Inmatricurari Timișoara e închisă deoarece polițiștii sunt reținuți pentru șpagă. Lume rea care se ia de autorități....

Edited by daniMMM, 14 June 2021 - 10:36.


#485
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
voi credeți că poliția din sat nu știe că ăia vând pui ilegal
orice lege în românia e doar pe hârtie. dacă s-ar aplica toate legile din românia în teren ar fi 90% din populație penală sau măcar cu amenzi

poliția din bucurești tolerează parcări ilegale, trecut pe roșu, neacordare de prioritate, vânzători ambulanți, inclusiv droguri sau țigări de contrabandă etc
și voi vă mirați de nu știu ce fund de sat unde e ca în africa?
acolo legea o face primarul care știe tot ce se întâmplă în sat și cine face ce

#486
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 valitudor, on 14 iunie 2021 - 08:03, said:


Situatia respectiva nu justifica uzul de arma. Stii ca exista o lege a uzului de arma, ai citit-o vreodata?
Stii ca in unele stat europene, agentii aia de politie nu sunt dotati cu arme de foc, au doar un baston si spray?
Cum crezi ca ar fi gestionat aceia situatia? Ma refer la state cu o traditie muilt mai violenta a unora dintre cetatenii sai...

Vezi ca ti-a pus un coleg citate din lege/legi.
Sa tii minte data viitoare cand iti iei genunchi in dinti de la 3 urangutani sa nu suni la politie, ca n-au ce sa faca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate