Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Hyundai Ioniq 5

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#325
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007

View PostAlexAnnecy, on 21 august 2021 - 12:30, said:

Noutati de la Timisoara, de la dealer ��:

Vestea buna: La sfarsit de Sept vin primele.

Bine ar fi! Tot de la dealerul din Timisoara am auzit ca vin in august, poate la inceput de septembrie. Bineinteles. se refereau la variantele lowline, cu tractiune pe spate. Mai precis, au spus ca vine o singura bucata. Daca intre timp s-a schimbat - ar fi excelent.

#326
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015
Da, zicea ca 5 sunt pe vapor cu data soririi la sf lui Sept, si dupa astea va veni flux regulat - deja stiu configuratiile la inca 5 dupa astea primele, inclusiv Luxury AWD, care astepta cumparatori - i.e nu sunt rezervate. Poate unii si-au anulat rezervarea? Ca erau 10 la dealerul asta rezevate

#327
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007
Foarte fain! Sper sa fie si a noastra printre ele Posted Image
Dealerul nostru nu mi-a mai raspuns la mesaje de 10 zile, sper sa aiba ceva noutati pozitive cand revine din concediu. E un pic ciudat sa aiba Luxury AWD "la liber", dar despre exemplarul nostru sa nu stie nimic.

#328
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015
Un comparativ interesant.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mIydMWv_if4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Atasat niste capturi de ecran cu rezultatele de range si consum - au testat chiar si viteza de 150km/h, dar nu constant, ei zic ca a fost un profil GPS comparabil intre masini, cu masinile tinute la 150 cat s-a putut in traficul respectiv.

Concluzie: consumul este comparabil intre Ioniq 5, ID.4 si Ford Mach-e. Ultimele au baterii un pic mai mari. Insa viteza de incarcare la Ioniq 5 este dubla (daca ai charger de 250KW... candva vom avea si noi Posted Image)) ).

Attached Files



#329
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015
Primul Ioniq 5 la Timisoara in showroom!

Attached Files



#330
demigeo

demigeo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.05.2020
Se pare ca primul lot a ajuns deja in Romania. Sunt luxury si premium, RWD.file:///D:/utilizator/Downloads/WhatsApp%20Image%202021-08-31%20at%2009.59.06.jpegfile:///D:/utilizator/Downloads/WhatsApp%20Image%202021-08-31%20at%2009.59.09.jpeg

#331
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Interesant mod de a posta adresa unei imagini :)

#332
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007
Cateva poze cu primul exemplar de la Timisoara:

Attached Files



#333
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,222
  • Înscris: 08.01.2021
Mie mi se pare haioasa. Am vazut una si in mers, pe autostrada, nu arata rau deloc.
Singura chestie care nu*mi place (din poze, fara sa o vad live) e bordul ala patrat totul-ecran. Degustibus.

#334
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015

View Postpeter_k, on 31 august 2021 - 15:07, said:

Cateva poze cu primul exemplar de la Timisoara:

Culoarea e superba! E un Luxury dupa dimensiunea jantelor. Maine dimineata sper sa ajung, sunt curios de panoul solar, daca mai are puncte de prindere pe plafon, si de inaltimea banchetei spate 🙂

Si test-drive cat mai curand. Vreau Luxury dar si AWD 😀

#335
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007
Da, este Luxury, are si panou solar. Nu am reusit sa-l pozez foarte bine, dar atasez mai incolo o poza, poate ajuta.
Si eu vreau test drive, dar nu se va intampla in timp util. Dealerul mi-a spus foarte clar ca test drive-ul il voi face cu masina noastra. Masina de test drive nu va exista anul acesta (cel putin nu in Timisoara).

#336
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012

View PostAlexAnnecy, on 31 august 2021 - 15:44, said:

Culoarea e superba!

Culoarea e superba in Showroom, in viata de zi cu zi e cea mai horor culoare posibila, am avut o Honda Accord 2009 asemanatoare....orice picatura de apa uscata, orice fir de praf se vede.
Deasemenea vara poti praji oua linistit pe ea.
Recunosc, am ramas cu sechele dupa masina aia...

#337
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007
De acord.. am avut si noi cateva masini negre... never again.

Atasez poza cu panoul solar, din pacate nu se vede prea bine.

Attached Files



#338
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
Faine pozele!

Au făcut Michelin Pilot Sport EV 😅
Au grip .. dar nu consuma ?

Faina mașina .. păcat că e destul de limitata la culori (ar fi fost interesant pe roșu) ..

Îmi place maxim V2L .. la cum se preconizează scumpirea curentului ...
Încarci gratuit la stații .. și mergi și alimentezi casa din mașină .. 😄

Edited by rhadoo_ds, 31 August 2021 - 20:08.


#339
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 16.07.2008
Pentru ca la cum creste pretul la electricitate, o sa se dea mult timp gratis ....

#340
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015

View Postmkdan2004, on 01 septembrie 2021 - 07:29, said:

Pentru ca la cum creste pretul la electricitate, o sa se dea mult timp gratis ....

Da, tare asta cu transportat curentului, cand o fi vreun backout te plimbi cu masina pe strazi si strigi: ‘corrrrent dam’ 😀😀

#341
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
🤣🤣😭😭
Daca Kaufland acum construiește magazine noi, in care își pune stațiile proprii .. fara nici un fel de app, login, condiții .. in următorii 5 ani nu cred că vor introduce plata ..
Pentru ei curentul pe care îl dau gratis e mărunțiș ..
E marketing ieftin .. pentru un grup de utilizatori care vor și cumpără ceva cat așteaptă ...
Și alții le calca pe urma (Lidl, Penny ..) pentru că și-au făcut calculele ..
Eu sunt ferm convins că minim 5 ani o să fie stații gratuite în lanțurile de magazine.

#342
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015
Am facut si eu vizita de introducere :). Cateva impresii

- pozitia pe scaun sofer: foarte buna sustinerea, desi nu pare, este o "groapa" care face treaba foarte bine. Nu este sport, normal.
- inaltime bancheta spate: foarte ok fata de Kona. Nici o problema la drumuri lungi, si daca cei din fata ridica un pic scaunele, si au unde, atunci e de vis.
- garda la sol: mica Posted Image. Nu urci borduri. 1-2cm peste un sedan obisnuit
- nu am nimerit combinatia de butoane sa trec scaunele in relaxation mode. Stie cineva? Aproape sigur exista o secventa, pentru ca sunt doua butoane in plus acolo... Cei din reprezentanta nu stiau nici ei, acum exploreaza.
- usi mari, grele, cu sunet de inchidere foarte sobru.
- feelingul comenzilor de pe manete de pe volan, foarte bun si el
- panourile solare par sa fie 2, separate. Probabil n-are cum sa intre apa acolo :D.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate