Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14629 replies to this topic

#3781
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Am zis de impostori, monșer, ȘTIU că ai priceput...
Dacă partidele "naționale" sau " salvatoare ar fi mai preocupate de interesele ROMÂNIEI și a ROMÂNILOR decât de pupat în cur "boierii" poate românii nu ar mai "pune botul" la diverși "purtători de ie"!

#3782
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,932
  • Înscris: 31.03.2003

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 09:13, said:

Deh, când orice tentativă de patriotism a fost intens descurajată prin tot felul de "boisme", evident că oamenii nu au referințe și se agață de impostori!
Boss, dupa mine, a fi patriot inseamna a respecta legile tarii, a te comporta demn si a avea spirit civic, a nu lasa vestigiile istorice si traditiile sa se degradeze (indiferent de cine le-a ridicat sau creat, ca doar acum fac parte din Romania), Mai inseamna a respecta natura si a respecta oamenii.
Nu stiu cine ar descuraja un astfel de comportament. Poate "dujmanii"...
Chestii de genu infasuratului in tricolor sau mersului in cimitire si agitarea spiritelor nu le consider demersuri patriotice.

#3783
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 09:32, said:

Am zis de impostori, monșer, ȘTIU că ai priceput...
Dacă partidele "naționale" sau " salvatoare ar fi mai preocupate de interesele ROMÂNIEI și a ROMÂNILOR decât de pupat în cur "boierii" poate românii nu ar mai "pune botul" la diverși "purtători de ie"!

Romanu' in general nu intelege patritismu'. Se vede la optiunile de vot si la afinitatea catre impostori.

#3784
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,619
  • Înscris: 30.08.2017
Mulți cred că patriotismul înseamnă steag la profilul de Facebook și la geam de ziua națională.

Imi aduc aminte, acum ceva vreme, la parada de 1 Decembrie, plin de mașini parcate pe spațiul verde, trase acolo să fie aproape, că de la parcări era mult de mers pe jos... cam 10 minute. Evident, mare parte dintre ele cu stegulețe. Oameni "mândri că sunt români", ca să citez din clasici.

Asta au înțeles oamenii că înseamnă patriotismul, niște stegulețe acolo, postări pe FB... nu respectarea comunității și a semenilor lor. Iar partidele precum AUR profită de asta.

Edited by george_alexandru, 23 January 2022 - 09:48.


#3785
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postoaspetele, on 23 ianuarie 2022 - 09:32, said:

Chestii de genu infasuratului in tricolor sau mersului in cimitire si agitarea spiritelor nu le consider demersuri patriotice.

  Pana una-alta, nu vad in niciun politician un mare patriot, iar chestia cu infasuratul in tricolor si purtatul iei in cazul astora consider ca sunt fanfaronade. Nu e cazul de afisari patriotarde. Stiu prea bine cine sunt acesti asa-zisi politicieni si pot sa-si puna pe ei o suta de steaguri tricolore si o suta de ii, ca se vor umple de ridicol si tot zero barat sunt pentru mine. Ma refer la toti politicienii lui peste prajit, nu in mod special la auristi. Ce sa faci cu astia, nenica ?

#3786
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postoaspetele, on 23 ianuarie 2022 - 09:32, said:

...a fi patriot inseamna a respecta legile tarii...
De exemplu arborând steagul altei țări și sărbătorind ocuparea României de trupele respectivei țări...
Seems legit!

#3787
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,932
  • Înscris: 31.03.2003

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 10:02, said:

De exemplu arborând steagul altei țări și sărbătorind ocuparea României de trupele respectivei țări...
Seems legit!
Nu cred ca aia se dau patrioti.

P.S.Steagul Transilvaniei e steagul altei tari??
Posted Image

#3788
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Nici pe tine nu te prinde "naivitatea" mimată, știi foarte bine la ce mă refer! ;)

#3789
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,987
  • Înscris: 20.10.2015

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 10:02, said:

De exemplu arborând steagul altei țări și sărbătorind ocuparea României de trupele respectivei țări...
Seems legit!
Si?
Crezi ca trebuie sa-mi impui cu forta ce sa cred si ce sa sarbatoresc eu la mine-n casa?
Sa ies din UE pentru asta?
Sa indemni la anarhie bazandu-te pe nesimtirea fortelor de ordine si pe lipsa de autoritate a organelor care sunt platite sa ma apere?

#3790
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Cauză-efect.
Indolența statului și compromisurile politice de dragul sprijinului udemereului nu trec neobservate și nasc frustrare. Inevitabil frustrarea duce la asocierea celor care se simt trădați de "establishment".
Zi "Isztenemproste" că ăștia-s doar niște nătărăi care n-au habar să exploateze de-a binelea filonul naționalist.
Pardon, sunt "nătărăi" utili, cei din spatele lor nu sunt!

#3791
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

View Posttipareth, on 05 octombrie 2021 - 22:24, said:





As lucra un pic la unele restrictii doar. Pentru a reduce stresul social si pt a face mai eficace lupta anti covid. Logica mai multa nu strica niciodata. Oamenii sunt stresati de schimbari dese, unele ilogice ( nu doar la noi ci si in alte tari )

Partidele astea anti- restrictii, anti reguli, un pic sau mai mult extremiste, apar de regula cand societatea e profund divizata. Ele sunt ca un clopotel de alarma indicand ca stresul social a ajuns la cote maxime.


Restictiile ,regulile afectează cel mai mult pe oamenii săraci. Sunt făcute împotriva săracilor.
E normal ca săracii sa se revolte când apar noi și noi reguli.


#3792
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 09:32, said:


Dacă partidele "naționale" sau " salvatoare ar fi mai preocupate de interesele ROMÂNIEI și a ROMÂNILOR decât de pupat în cur "boierii" poate românii nu ar mai "pune botul" la diverși "purtători de ie"!

Interesele României sunt identice  cu interesele UE

Patriotismul anti UE este de fapt o invitație la sărăcie și corupție

View Postgeorge_alexandru, on 23 ianuarie 2022 - 09:47, said:

Mulți cred că patriotismul înseamnă steag la profilul de Facebook și la geam de ziua națională.

patriotismul, niște stegulețe acolo, postări pe FB... nu respectarea comunității și a semenilor lor. Iar partidele precum AUR profită de asta.

De regula cu cât un om este mai educat, cu atât mai deschis la minte și nu da doi bani pe concepte arhaice precum naționalism, patriotism. Trăim în UE, suntem Europeni întâi și apoi romani

#3793
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Flatule, e o discuție între adulți!
Vezi că ninge, "ieși afară la zăpadă!" ;)

#3794
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostFlat, on 23 ianuarie 2022 - 11:15, said:

Patriotismul anti UE...

Ce-i ala?

#3795
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,932
  • Înscris: 31.03.2003

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 10:20, said:

Nici pe tine nu te prinde "naivitatea" mimată, știi foarte bine la ce mă refer! Posted Image
Nu ai raspuns la intrebare.

View Postgarett, on 23 ianuarie 2022 - 10:37, said:

Cauză-efect.
Indolența statului
Ai uitat sa completezi: ROMAN!! Indolenta statului roman!

In alta ordine de idei (era sa scriu idioti)

Ciprian Ciubuc (ce nume predestinat, născut la Chișinău...), deputat AUR propune:
Măsuri militare urgente:
- Armata obligatorie pentru absolut toți bărbații de 18-40 ani, o pregătire minimă, elementară de apărare, 3 luni pentru toți bărbații cu studii superioare, și 6 luni pentru cei fără studii superioare. (România nu are bărbați pregătiți să-și apere țara, casa și familia!)
- Convocarea, mobilizarea și antrenarea tuturor rezerviștilor apți.
- Șanțuri de 4 metri adâncime și 8 metri lățime de-a lungul frontierei flancului estic.
- Toate drumurile naționale și internaționale de intrare în țară dinspre granița de Est, securizate, podurile de intrare dotate cu explozibil de distrugere."

#3796
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008

View Postoaspetele, on 23 ianuarie 2022 - 12:54, said:

[…]
Ciprian Ciubuc (ce nume predestinat, născut la Chișinău...), deputat AUR propune:
[…]

Stiam ca tratamentul psihiatric e gratis. O fi sarit gardul de la Balaceanca?

#3797
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,619
  • Înscris: 30.08.2017
Mai sunt d-astia care se excita la maxim cand aud astfel de propuneri cu armata obligatorie si sapat de santuri. Din fericire prea putini pentru ca ideile astora sa treaca de stadiul de simple tampenii.

#3798
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View Postoaspetele, on 23 ianuarie 2022 - 12:54, said:

Ciprian Ciubuc ...

Toti sunt de-un fel aurarii astia. Nu zic ce fel ca iarasi sughite Simion.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate