Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

OnePlus 8T

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#253
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Buna seara. O aplicație ptr acest model ptr camera? E dezamăgitoare. In rest sunt mulțumit de el.

#254
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Salutare !! A avtivat cineva 5g pe vodafone? Sau care ar fi solutia ? Ms

#255
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Abonament 5G de la Vodafone. Telefonul are deja setările Volte și Vowifi teoretic și 5G ar trebui sa funcționeze.

#256
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Am abonament 5g la vodafone. Pe op9 pro mergea 5g... Pe asta nu apare nici in setari la retea... Volte si wificalling am .

#257
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008
La fel și eu. voLTE și voWIFI funcționează fără probleme. 5G nici nu apare în setări. Sper că vor rezolva cu un update.

#258
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Salut!
Aveți idee de unde pot cumpăra o folie similara cu cea originala? Se pare că și-a făcut treaba foarte bine cea cu care a venit în pachet. L-am scăpat pe ciment dar folia a rezistat cu brio. Inițial am zis că trebuie să îi schimb display-ul.

#259
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009
Smartprotection, cu specificare către ei că deții husa și să îți taie 1mm de jur împrejur. O poți aplica singur cu ceva atenție.

Edited by KeNz011, 11 January 2022 - 07:40.


#260
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Salut, menționez că sunt la primul telefon oneplus, in ultimii ani am folosit iPhone. Am telefonul de două zile luat de pe eMag 8/12 GB, am o nelămurire in legătură cu bateria dacă mă poate ajuta careva, mi se pare că se descarcă destul de repede, citisem pe net că durează câteva zile/cicluri de încărcare până se așează softul, așa să fie? Mulțumesc anticipat, apreciez ajutorul!

#261
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Cam după o săptămână îți dai seama cam cum rezistă bateria.

#262
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Mulțumesc pentru răspuns, as mai avea o întrebare in legătură cu bateria, se poate dezactiva încărcarea rapida? Sa nu incarce mereu cu 65W, in afara de încărcarea optimizata nu am găsit. Mulțumesc

#263
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009
Nu

#264
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Nu menaja bateria că nu prea ai de ce. Eu, în ultima luna de garanție, am trimis un Oneplus 7 în Polonia la service pe baza unui ticket făcut pe site (telefonul tot de pe Oneplus.com cumpărat). Le-am reclamat că durata de viață a bateriei a scăzut și că doresc înlocuirea portului de încărcare (asta contra cost).
Au făcut "reparația" în 2-3 zile cu tot cu drumul spre Polonia și dinspre Polonia.


#265
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Nu îl menajez, dar nici nu îl incarc peste noapte, mi se pare fascinant fast charge,mă trezesc dimineața cu 30-40% și până mă pregătesc de munca ajunge la 80-90, sunt la primul android după mulți ani de iOS încă incerc sa ii învat toate "trucurile".

Edited by username_notfound, 16 January 2022 - 18:10.


#266
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Salut, revin cu o întrebare, folosește cineva launcher'ul Nova pentru customizare? L-am incercat azi doar că animația atunci când ies dintr-o aplicație este mai înceată decât launcher'ul original al telefonului și nu am reușit să le modific, daca mă poate ajuta careva rămân dator. Mulțumesc

#267
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009

View Postusername_notfound, on 18 ianuarie 2022 - 10:26, said:

Salut, revin cu o întrebare, folosește cineva launcher'ul Nova pentru customizare? L-am incercat azi doar că animația atunci când ies dintr-o aplicație este mai înceată decât launcher'ul original al telefonului și nu am reușit să le modific, daca mă poate ajuta careva rămân dator. Mulțumesc

Fix de asta am renunțat și eu la nova din cauza animațiilor mai încete fata de OnePlus launcer. Chiar și launcherul de la Samsung era mai rapid. Deși mi-a venit greu sa am iconițele doar 5x6 le-am grupat totuși cum am putut. Așa că am rămas pe launcherul de la OnePlus și totul e ok.

Edited by KeNz011, 18 January 2022 - 10:43.


#268
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View PostKeNz011, on 18 ianuarie 2022 - 10:43, said:



Fix de asta am renunțat și eu la nova din cauza animațiilor mai încete fata de OnePlus launcer. Chiar și launcherul de la Samsung era mai rapid. Deși mi-a venit greu sa am iconițele doar 5x6 le-am grupat totuși cum am putut. Așa că am rămas pe launcherul de la OnePlus și totul e ok.
Ii ok și launcher'ul de la oneplus, sunt o grămadă de aplicații pentru iconițe  chiar bune și gratis și pe bani și dacă mai adaugi și un wallpaper special făcut pentru 8t in care punch hole de la camera se îmbină perfect in wallpaper(propix se fi una dintre ele) obții un ecran șmecher.

#269
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009
Exista aplicații care sa zicem pot face ecranul să aibă 7x8 iconițe cu launcherul standard ? Nu mă intereseaza sa acopăr camera fata, nici nu mă deranjeaza.

Edited by KeNz011, 18 January 2022 - 18:40.


#270
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View PostKeNz011, on 18 ianuarie 2022 - 18:40, said:

Exista aplicații care sa zicem pot face ecranul să aibă 7x8 iconițe cu launcherul standard ? Nu mă intereseaza sa acopăr camera fata, nici nu mă deranjeaza.
Din cate știu eu doar aplicațiile gen Nova sau Hyperion, dar pot fi și altele sunt doar de câteva zile pe android, poate te ajuta un coleg mai experimentat in ale customatizatului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate