Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se sterg topicurile?

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Nu vreau sa abandonez o catelusa...

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
Uite ce am eu acu. Posted Image

Attached File  ABF8FAEA-67F8-4FFC-82A3-F2B949D4E91B.jpeg   425.75K   46 downloads

noua generatie de alergatori de pisici. :)

Edited by Fane, 11 May 2020 - 15:13.


#20
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

View PostFane, on 11 mai 2020 - 15:10, said:

eu zic sa o iei si sa incerci sa vezi daca te adaptezi cu ea. mai rau decat ce-i pregateste fratele tau n-are cum sa fie. in vreo 2 saptamani iti cam dai seama daca-i de tine treaba asta sau nu. iar la 3,5 luni inca nu-i tarziu sa-i gasesti stapan, se poate atasa foarte bine de noul stapan la aceasta varsta. problema nu e atata la ea, e mai mult la tine. e o oarecare responsabilitate. eu cu ai mei m-am certat pana spre 6 luni cu facutul in casa. mai vine si perioada rontaitului, abia spre 2 ani se linistesc. dar compenseaza maxim ca sunt simpatici si-ti insenineaza ziua.
Nu e primul caine pe care l-am avut in apartament, cand stateam cu mama aveam o corcitura de labrador in apartament, trasaturi de labrador si putin mai mare ca un maidanez. A murit de batranete, dar stiu treaba cu iesitul afara de 3 ori pe zi, cu urlatul in casa cand ramane singur si cu rosul (asta avea boala pe flori, cand ramanea singur le darama pe toate)

View PostTsunnnami, on 11 mai 2020 - 15:10, said:

Decat sa-i dai drumul pe strada, mai bine o eutanasiezi
In cel mai rau caz, o duc la niste rude pana termin casa, dar ar fii ultima optiune, pentru ca ei privesc cainii in mod clasic, apa, mancare cat sa aiba putere sa latre si cam atat. Nu vreau asta.

View PostFane, on 11 mai 2020 - 15:12, said:

Uite ce am eu acu. Posted Image

Attachment ABF8FAEA-67F8-4FFC-82A3-F2B949D4E91B.jpeg

noua generatie de alergatori de pisici. Posted Image
Ce rasa sunt? Sunt confuz, nu imi dau seama la cat sunt de mici =))

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
daca ai mai avut caine ar trebui sa fii familiarizat cu micile probleme generate de ei si n-ai sa faci infarct cand iti va lasa ceva mirositor pe covor sau iti va roade un pantof.

beagle tricolori. cand se nasc nu prea au maro, apare pe masura ce cresc.

Asta-i tatal. Era puiandru la momentul pozei:

Attached File  F696B08A-348B-4AD2-9192-D95059A84A67.jpeg   207.11K   26 downloads

Edited by Fane, 11 May 2020 - 15:25.


#22
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,024
  • Înscris: 13.07.2011

View PostTsunnnami, on 11 mai 2020 - 15:09, said:

9 ani a trait in Rahova in 50m², am refuzat plecarea in Australia din cauza ei, si am plecat in Canada

de ce nu ai putut pleca in Australia cu ea, dar in Canada da?


View PostFane, on 11 mai 2020 - 15:12, said:

Uite ce am eu acu. Posted Image

Attachment ABF8FAEA-67F8-4FFC-82A3-F2B949D4E91B.jpeg

noua generatie de alergatori de pisici. Posted Image

foarte tare cum dorm Posted Image

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
au doua saptamani. abia au facut ochi. mananca si dorm. iar cand dorm o fac in toate pozitiile posibile. :)

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,201
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTheBigDealerIsHardware, on 11 mai 2020 - 15:17, said:

Nu e primul caine pe care l-am avut in apartament, cand stateam cu mama aveam o corcitura de labrador in apartament, trasaturi de labrador si putin mai mare ca un maidanez. A murit de batranete, dar stiu treaba cu iesitul afara de 3 ori pe zi, cu urlatul in casa cand ramane singur si cu rosul (asta avea boala pe flori, cand ramanea singur le darama pe toate)

Fiecare caine e diferit.
Lupoaica mea nu latra decat incitata.
Am avut doar o data probleme in Canada si asta din cauza unor copii care-mi loveau usa cu picioarele.
Dar am rezolvat-o si p-aia.
ORICE pe lumea asta are rezolvare

View Postbusiness11, on 11 mai 2020 - 15:27, said:

de ce nu ai putut pleca in Australia cu ea, dar in Canada da?

Trebuia carantina o luna in Londra + 6 luni in Singapore pentru a mi-o accepta in Australia
Nu mai vorbesc de banii pe care nu-i aveam.
Si a fost un punct de cotitura in cariera mea.
Eram invitat in Melbourne la un masterat si posibil doctorat in vibratiile de jets.., dupa sta probabil urma Airbus sau Boeing.
Asa ca am zis "pas"
Catelul pentru mine este nici mai mult nici mai putin decat un copil. Parte din familia mea.
Am avut noroc si nevasta. Ma rog, cred ca ar fi renuntat ea, daca acceptam eu.

Cand am intrat la inverviu pentru Canada, a fost prima intrebare.
Consulul a inceput sa rada si m-a intrebat despre ce cred eu ca este interviul ala?
I-am explicat ca vreau sa economisesc si timpul lui si al meu, :lol:

"Da, poti merge si cu catelul, dar trebuie sa treci de interviul asta, caruia nu-i dau prea mari sanse!"
:lol:

#25
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
In general, ciobanestii germani sunt caini foarte curati, nu dureaza mult pana invata ca nu trebuie sa-si faca nevoile in casa. Nu-s ca alte rase la care dureaza luni pana stiu sa se ceara afara. Iar cu naparlitul va fi o problema de 2-3 saptamani pe la varsta de 4luni-4 luni si ceva cand isi schimba blana de pui. Pana in octombrie-noiembrie cand va interveni si naparlirea de iarna, probabil ca va fi deja la casa. Probleme vor fi cand va veti muta si ea fiind obisnuita in casa, se va simti foarte oropsita trezindu-se ostracizata in curte.

#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,201
  • Înscris: 20.10.2015

View PostFreddy12, on 11 mai 2020 - 16:38, said:

In general, ciobanestii germani sunt caini foarte curati, nu dureaza mult pana invata ca nu trebuie sa-si faca nevoile in casa. Nu-s ca alte rase la care dureaza luni pana stiu sa se ceara afara. Iar cu naparlitul va fi o problema de 2-3 saptamani pe la varsta de 4luni-4 luni si ceva cand isi schimba blana de pui. Pana in octombrie-noiembrie cand va interveni si naparlirea de iarna, probabil ca va fi deja la casa. Probleme vor fi cand va veti muta si ea fiind obisnuita in casa, se va simti foarte oropsita trezindu-se ostracizata in curte.

Pana si-a facut vaccinul efectul, am tinut-o-n casa pe ziare (nu existau pampersi p-atunci)
Cand am iesit afara, vreo saptamana se tinea afara sa faca in casa
Apoi dupa inca doua saptamani mergea si cerea afara langa usa, fara sa o invat nimic

#27
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
https://vm.tiktok.com/3PHEtT/

#28
MariaCristinaGr

MariaCristinaGr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2020
O iei tu si tii usile de la camere inchise ca sa stai linistita. Cu alte cuvinte, o lasi doar pe hol, in bucatarie si baie. Poate rezista cateva luni pana te muti tu. Cand iesi afara sa te joci mult cu ea, sa fie mai relaxata in casa :))

#29
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Nu fi foarte alarmata deoarece casele se vand greu, poate dura si un an sau doi pana va gasi client. Mai usor ar vinde apartamentul. Pana atunci iti termini tu casa si nu va mai exista problema cu cainele in apartament.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate