Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 

Probleme masina de spalat NEO

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
costelsaman

costelsaman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.07.2012
buna! am o masina de spalat rufe NEO..wm 226 s de ceva vreme o inceput sa faca zgomot mare..am desfacut-o... descoperind ca este sparta crucea sau tripoda as vrea sa o inlocuiesc, dar nu stiu ce sa cumpar deoarece pe bucatile rupte de la cruce nu se poate citi... fiind pline de calcar(am curatat dar nimic ) va rog daca ma puteti sfatui..am rulmenti 6206 si 6205 semering nu stiu de care este dar stiu cotele(66x37x10) .va multumesc!

#2
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Suna un reparator de masini si intreaba-l ce trebuie.

#3
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 06.04.2020
Numai la un service de specialitate poti afla raspunsul la aceasta intrebare.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pare a fi un model mai vechi, nu gasesc service in Romania, deci, ori intrebi de service post garanție acolo unde ai cumpărat-o, parcă era o lege că sunt obligați să facă piese pentru model și după ce iese din producție, sau te duci cu piesele în brațe la un service / comerciant de piese de schimb  și le identifică ei.

#5
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Vezi pe:www.pieseuzcasnic.ro sau intreaba-i direct la tel.0749 550 628. Ar fi bine ca inainte sa-i suni sa fii pregatit cu cotele tripodei tale. Succes!
ps. sper ca nu se considera reclama.

#6
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Ai grija sa nu dai banii si munca degeaba!...Daca a mers asa, cu tripoda rupta si rulmentii uzati, e foarte posibil sa fie axul indoit...poate de-asta s-a si rupt tripoda. Am intalnit caz...dupa reparatie, cu rulmenti noi, tot batea la centrifugare...era descentrat tamburul. Poate ar fi timpul sa iei una noua(?).

Edited by danpet, 30 April 2020 - 16:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate