Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Pareri/sfaturi achizitionare aparat de spalat cu presiune

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Constantin254

Constantin254

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.02.2020
Buna seara! Deschid acest topic, deoarece am nevoie de niste sfaturi cu privire la achizitionarea unui aparat de spalat cu presiune. Produsul va fi folosit la treburile specifice unei gospodarii de la tara(spalat trotuarele de ciment,terasa,pavajul,covoarele,ocazional masina,etc.).Bugetul este de 500-600 de lei. Am vazut pe piata foarte multe modele, fiecare cu problemele sale,de aceea oscilez intre un Bosch aquatak 125(la care accesorile si constructia sunt de calitate,dar presiunea nu este prea buna),un Stanley (care are presiune buna,dar dezvolta niste probleme cu garniturile care sunt greu de gasit), un Steinhaus(care este laudat pe blogurile cunoscute,dar dupa primul an se defecteaza, de multe ori iremediabil) si un Mac Allister marca celor de la bricostore(despre care nu prea am auzit si nu stiu cat de bun este). De aceea am nevoie de niste pareri care sa ma "lumineze" in vedera achizitionarii unui astfel de aparat. Sunt deschis si catre alte marci in cazul in care detinatorii sunt multumiti. Orice interventie este binevenita.

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 26.06.2009
Daca speli pavajul (in special) si cimentul o sa arate bine, dar se mananca foarte rapid din cauza presiunii... Asa ca ai castigat la estetica si pierzi (zic eu mai mult) la functionalitate pe termen lung.

Daca tot insisti atunci cauta un Karcher care sa te tina, sa aiba accesoriile ok si garantie/service rapid.

#3
Constantin254

Constantin254

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.02.2020
Multumesc pentru raspuns! Asa este,presiunea afecteaza durabilitatea,dar pavajul despre care vorbesc arata groaznic(s-a prins pe el un muschi care s-a innegrit) si strica tot aspectul curtii.
Am citit ca la Karcher modelele mai ieftine(in jur de 500 de lei) cam au probleme si reparatiile sunt destul de scumpe.

#4
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 25.01.2007
Eu folosesc parkside de la Lidl. Cred ca l-am utilizat de vreo 10 ori si e ok, inca functioneaza :). Am dat vreo 400ron pe el

#5
Constantin254

Constantin254

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.02.2020
Initial am vrut sa cumpar si eu un Parkside dar am ratat oferta de la Lidl.

#6
Constantin254

Constantin254

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.02.2020
M-am orientat spre un Bosch universal aquatak 125 sau 130, dar am citit ca nu are debitul de apa suficient. De la Stanley: Fatmax sau sxpw22 au un debit mare de apa si presiune suficienta dar am auzit ca au o problema cu oringurile(cum am mentionat si in topic);stie cineva daca este adevarat si daca merita achizitionarea acestuia?
Aparatul nu va fi utilizat foarte des(doar in regim hobby) si nu as vrea sa stau cu el mereu prin service-uri asa ca nu stiu ce sa aleg intre Bosch si Stanley.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate