Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 

Femeia cuplată - off limits sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#127
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
la care cele 3 situații te referi?

#128
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

 silesax, on 01 martie 2020 - 09:28, said:

la care cele 3 situații te referi?

silesax, daca erai in locul meu si ce eram eu sareau femeile maritate pe tine.

Primul semn ca femeia vrea si altceva era cum venea a 2 oara, adica aranjata, parfumata si imbracata cu haine ca de duminica.

Edited by althea, 01 March 2020 - 13:26.
limbaj scârbos


#129
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,510
  • Înscris: 12.07.2010
La a treia situație nu mă pronunț, dar la primele două nu a fost deloc procentul mic și am trecut un pic prin viață. Asta am văzut eu cât am lucrat (și) cu femei.

#130
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Da bine ca nu sunt ca in iad ardeam.

#131
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Silesax, ori ai trait printre cupluri de mormoni ori nu ai cascat suficient ochii in viata.

Femeile, ca si barbatii, daca au pus in tinerete pret pe infatisare, tinerete si puterea lor de seductie, vor incerca toata viata sa-si dovedeasca faptul ca nu au imbatranit.
Iar asta o vor face, indiferent cat de bine le trateaza sotii sau nu.

Culmea, din experienta proprie iti spun ca procentul de femei care sunt intr-o relatie toxica si incearca sa insele e net mai mic decat cele care insala desi au o relatie ok sau un sot fatalau acasa. Casatoria este ca o lesa, iar femeile vor vrea tot timpul sa-si dovedeasca siesi si sotului ca ele inca sunt libere.
Sta in natura umana, asa cum bunicul zicea "Ba, daca vrea, te insala si cu tine de mana".

Iar prostia ca cele casatorite se feresc de sot e o prostie. Fix asta vor, ca ala sa vada ca ele sunt inca curtate, pe ideea "uite, ba, inca pot si ma sufla lejer altul". In felul asta isi pune sotul la respect. Evident, ele vor ca sotul sa vada ca ele sunt curtate, nu ca il insala, ca acolo se rupe filmul. De aceea multe se opresc doar la flirt si nu merg mai departe decat in rare si scurte ocazii.
La cele care insala pana la capat, pe banda rulanta, de amorul artei, nu ma pronunt, fiindca le evit. De obicei au soti agresivi. Posted Image
Astea se aseamana cu femeile tinere, care verifica gelozia barbatului. Alea sunt doar creatoare de scandal si e recomandata evitarea lor.

Per final, repet femeile nu sunt curve. Sau mai bine zis, sunt la fel de mult ca si barbatii, doar ca nu vrem sa recunoastem. Odata cu trecerea varstei, aparitia copilului si inelul pe deget, apare acea plafonare pe care toata lumea vrea s-o condimenteze. Monogamia nu ne sta in sange, ci in creier.

Edited by Thuraya_123, 01 March 2020 - 16:53.


#132
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Și totuși, femeile sunt cele care au mai multa nevoie de siguranța unei familii, ele au cel mai mult de câștigat din monogamie, pe când bărbații au numai de pierdut, ei fiind înnăscut programați genetic să își împrăștie sămânța in zeci, sute de părți.

#133
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Ia o altfel. Femeia, cat e tanara, e curtata si dorita de toti barbatii. Odata casatorita, societatea o vede ca mama/nevasta cuiva.
Siguranta materiala nu linisteste si depresia/dorinta.

Si bichonii se trag genetic din lup, dar nu mai au nimic in comun. La fel si barbatii cu imprastiatul samantei, acum o imprastie doar pe po rnhub.

#134
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Eu am o reținere în a crede teoria ta.

#135
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Imi place ca in 8 pagini nu a postat decat o singura femeie, si nici macar nu prea a raspuns la intrebare. Hai ca imi fac eu curaj ca ma plictisesc.

Daca nu esti idiot, ar trebui sa iti dai seama ca femeia nu e interesata inainte sa afli daca e maritata/ cuplata si ar trebui sa accepti lipsa de interes fara sa fie nevoie sa iti dea cu verigheta in cap. Oricum cei mai multi care sunt pe principiul "barbatul e dator sa incerce" sunt atat de neinteresanti/ badarani incat si daca eram singura si tot nu m-ar fi interesat, uneori parca chiar imi pare rau ca le spun ca e din cauza sotului, e ca si cum numai ghinionul a facut sa fiu neinteresata. As prefera sa le spun ca sunt nashpa si ca problema sunt ei, dar din pacate scapi mai ieftin daca dai vina pe sot, e un motiv mai greu de contestat (nu ca nu s-ar gasi si barbati care sa insiste oricum).  

In fine, indiferent de cine face avansurile, raspunsul corect e "nu sunt interesata", asa mi se pare si mie. Evident ca e flatant sa vezi ca ti se da atentie si ca esti considerata atragatoare sau interesanta, dar a fi flatata e una si a te purta ca o fetita de liceu care e impresionata de primul compliment e complet altceva. Mi se pare jenant sa fi femeie de 30-40 de ani, maritata, eventual cu copii si sa te hlizesti ca proasta ca te baga si pe tine cineva in seama. E semn fie ca iti lipseste grav atentia de acasa, fie ca esti emotionala si usor de impresionat. Iar ce trece dincolo de hlizeala deja e joaca cu focul, din punctul meu de vedere nu ai ce sa cauti in oras cu alt barbat sau discutand probleme private (mai ales care tin de relatia de cuplu si de problemele din cuplu) cu el odata ce esti intr-o relatie serioasa. Poate exagerez eu, dar mi se pare mai simplu sa stai departe complet de ispite decat sa speri ca le vei face fata.

#136
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,031
  • Înscris: 20.10.2015

 black_dizzy, on 04 martie 2020 - 13:00, said:

Imi place ca in 8 pagini nu a postat decat o singura femeie, si nici macar nu prea a raspuns la intrebare. Hai ca imi fac eu curaj ca ma plictisesc.

Daca nu esti idiot, ar trebui sa iti dai seama ca femeia nu e interesata inainte sa afli daca e maritata/ cuplata si ar trebui sa accepti lipsa de interes fara sa fie nevoie sa iti dea cu verigheta in cap. Oricum cei mai multi care sunt pe principiul "barbatul e dator sa incerce" sunt atat de neinteresanti/ badarani incat si daca eram singura si tot nu m-ar fi interesat, uneori parca chiar imi pare rau ca le spun ca e din cauza sotului, e ca si cum numai ghinionul a facut sa fiu neinteresata. As prefera sa le spun ca sunt nashpa si ca problema sunt ei, dar din pacate scapi mai ieftin daca dai vina pe sot, e un motiv mai greu de contestat (nu ca nu s-ar gasi si barbati care sa insiste oricum).  

In fine, indiferent de cine face avansurile, raspunsul corect e "nu sunt interesata", asa mi se pare si mie. Evident ca e flatant sa vezi ca ti se da atentie si ca esti considerata atragatoare sau interesanta, dar a fi flatata e una si a te purta ca o fetita de liceu care e impresionata de primul compliment e complet altceva. Mi se pare jenant sa fi femeie de 30-40 de ani, maritata, eventual cu copii si sa te hlizesti ca proasta ca te baga si pe tine cineva in seama. E semn fie ca iti lipseste grav atentia de acasa, fie ca esti emotionala si usor de impresionat. Iar ce trece dincolo de hlizeala deja e joaca cu focul, din punctul meu de vedere nu ai ce sa cauti in oras cu alt barbat sau discutand probleme private (mai ales care tin de relatia de cuplu si de problemele din cuplu) cu el odata ce esti intr-o relatie serioasa. Poate exagerez eu, dar mi se pare mai simplu sa stai departe complet de ispite decat sa speri ca le vei face fata.

O epopee intersanta in "Up in the Air" cu george Clooney

#137
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 black_dizzy, on 04 martie 2020 - 13:00, said:

Imi place ca in 8 pagini nu a postat decat o singura femeie, si nici macar nu prea a raspuns la intrebare. Hai ca imi fac eu curaj ca ma plictisesc.

Daca nu esti idiot, ar trebui sa iti dai seama ca femeia nu e interesata inainte sa afli daca e maritata/ cuplata si ar trebui sa accepti lipsa de interes fara sa fie nevoie sa iti dea cu verigheta in cap. Oricum cei mai multi care sunt pe principiul "barbatul e dator sa incerce" sunt atat de neinteresanti/ badarani incat si daca eram singura si tot nu m-ar fi interesat, uneori parca chiar imi pare rau ca le spun ca e din cauza sotului, e ca si cum numai ghinionul a facut sa fiu neinteresata. As prefera sa le spun ca sunt nashpa si ca problema sunt ei, dar din pacate scapi mai ieftin daca dai vina pe sot, e un motiv mai greu de contestat (nu ca nu s-ar gasi si barbati care sa insiste oricum).  

In fine, indiferent de cine face avansurile, raspunsul corect e "nu sunt interesata", asa mi se pare si mie. Evident ca e flatant sa vezi ca ti se da atentie si ca esti considerata atragatoare sau interesanta, dar a fi flatata e una si a te purta ca o fetita de liceu care e impresionata de primul compliment e complet altceva. Mi se pare jenant sa fi femeie de 30-40 de ani, maritata, eventual cu copii si sa te hlizesti ca proasta ca te baga si pe tine cineva in seama. E semn fie ca iti lipseste grav atentia de acasa, fie ca esti emotionala si usor de impresionat. Iar ce trece dincolo de hlizeala deja e joaca cu focul, din punctul meu de vedere nu ai ce sa cauti in oras cu alt barbat sau discutand probleme private (mai ales care tin de relatia de cuplu si de problemele din cuplu) cu el odata ce esti intr-o relatie serioasa. Poate exagerez eu, dar mi se pare mai simplu sa stai departe complet de ispite decat sa speri ca le vei face fata.

Mă bucur mult că ai venit tu și ai închis circul de dinainte, am citit toate mesajele și mă durea capul. Îmi place cum după mesajul tău s-a lăsat liniștea, cam greu ca acei guru de pe paginile anterioare să-și mai scrie teoriile după un mesaj așa de lung și logic.

Edited by Velaxa, 30 April 2020 - 01:46.


#138
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 black_dizzy, on 04 martie 2020 - 13:00, said:

E semn fie ca iti lipseste grav atentia de acasa, fie ca esti emotionala si usor de impresionat.

Sunt de acord cu mesajul în ansamblul lui, bine punctat. Mai puţin fraza pe care am citat-o. Îmi repugnă stereotipul femeilor care suferă de lipsă de atenţie/afecţiune conjugală şi, vezi Doamne, din cauza asta au decis să polenizeze cu alţi bondari. Să fim serioşi.

Lipsa asta de afecţiune din partea bărbatului nu vine din senin. Investighează problema, încearcă să găseşti soluţii. Sau fii bărbată, Zoe, şi spunei masculului din dotare că nu-ţi mai convine decorul. Chestia asta cu "lipsa de afecţiune" e o reminiscenţă din vremea în care doamnele umblau cu sticluţa de săruri în poşetă.
(@black_dizzy: Mesajul meu este, desigur, impersonal.)

P.S. Tembel rău roboţelul virtual de pe SoftPedia care alocă linkuri unde crede el că-s denumiri de maşini.
Caragiale a fost mai întâi, nu Renault! Mai citeşte şi tu, scriptangiule, câte o carte din când în când! :)

Edited by Yoda, 01 May 2020 - 23:24.


#139
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Foarte frumos și moralizator, însă o grămadă de femei sunt interesate, chit că sunt măritate.
Nu esti idiot, vezi ca femeia e interesată, înainte să afli statutul marital.
Atunci ce faci, când afli  ? Te pocnește pe tine conștiința sau mergi înainte pt că e problema ei, nu a ta ?

#140
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
incidentul Marica ne aduce in actualitate

iata, o femeie cuplata - maritata chiar, cu copii, prietena iubitei tale
tu o prosopesti ca un nenorocit? hai sa zicem ca sotul nu ea chiar prieten cu marica, dar totusi

femeia are vina pentru ca probabil ea a fost declansatoarea, dar Marica trebuia sa o refuze, si in functie de gradul de prietenie cu omul ala, sa ii spuna sau nu despre ce poama are in ograda

#141
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
De ce ?
Era Marica educatorul ei sau avea vreo raspundere față de moralitatea actiunilor ei ?
N a forțat o, ea a vrut, care e problema ?

#142
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
pai eu vad 2 probleme

problema 1: marica este el insusi intr-o relatie cu una, deci o inseala pe prietena lui

problema 2 (subiectul topicului): ca barbat nu poti sa te controlezi? daca una vrea si e maritata nu e corect fata de cel cu care e ea maritata. pentru tine valoreaza mai mult o mazda decat bro code? femeile maritate ar trebui sa fie ca fetele minore, off limits.

#143
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Punctul 1 nu privește discuția de pe topic, nu detaliem.

Ba poți să te controlezi, dar de ce ? Nu e treaba ta să te gândești la corectitudine, e treaba ei.
Un fel de chestie de loialitate între bărbați ? Nu există așa ceva, să fim seriosi.
La minore, da, e altceva. Totuși, nici acolo nu se pun la socoteala centuristele de 16-17 ani.

#144
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Marica pur si simplu a vrut sa mai bifeze una in plus. Ca a fost una necunoscunta sau cunoscuta, maritata sau ne-maritata, prieteni de familie sau nu, nu a contat. Pur si simplu a vrut sa foota.
Si cum planetele s-au aliniat si i-a scos-o in cale pe acea doamna, acolo s-a intalnit cererea cu oferta mai ales ca era o situatie de win-win.
Ce nu au luat ei in calcul a fost riscul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate