Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 

Femeia cuplată - off limits sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#109
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
nu am zis ca esti autoritate, era o discutie relaxata in care ne spunem niste pareri  :)

daca nu stii poti sa inceri totusi sa ai o parere, pana la urma esti femeie si esti mai aproape de gandirea altor femei decat noi, barbatii :)

#110
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Pai nu barbatasu era lungimea ei de undă?
sau are mai multe benzi, ca la radio? :)
în rest, perfect adevarat.

#111
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postavnero, on 28 februarie 2020 - 12:24, said:

Femeile nu insala pana in momentul in care intalnesc un barbat ca ele si cu care sunt pe aceiasi lungime de unda.
Multe femei si-ar insela sotii daca ar fi in locul potrivit si in momentul potrivit cu un barbat cum vor ele.

Nu o fac ca nu au ocazia sa fie in situatii din astea si nu ca sunt fidele 100% barbatilor de acasa.

nu ar trebui sa fie pe aceeasi lungime de unda cu barbatul de acasa?
de ce nu e ala de acasa cum vor ele? de ce stau cu el daca nu e potrivit?

de ce nu sunt fidele 100%, nu asa au jurat? nu au onoare si demnitate?
chiar si intr-o relatie nu casnicie, tot inselat se numeste si e necinstit

ele clameaza mai mult ca barbatii necesitatea fidelitatii in relatie, ele sustin mai degraba ideea de familie, stabilitate, barbatul e perceput mai des ca "umblator", femeia nu
cliseul e ca barbatii insurati inseala cu pustoaice proaspete.

invers nu prea, femeile maritate trebuie sa gaseasca tinerei gigoloi (mai rar si dubios) sau tot barbati insurati cu altele..

#112
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 28 februarie 2020 - 12:28, said:

Pai nu barbatasu era lungimea ei de undă?
sau are mai multe benzi, ca la radio? Posted Image
în rest, perfect adevarat.

Anumite femei pierd repede toata scala radio cu barbatii de acasa, doar sa intalneasca pe unul cu care sa intre in rezonanta si gata.

Barbatul trebuie sa gaseasca lungimea de unda a femeii si NU invers.

Adica barbatul trebuie sa isi dea seama cat de nefericita e femeia maritata imediat cum discuta cu ea.

Se adapteaza barbatul la fiecare femeie dupa lungimea ei de unda, nu merge cu un tip de vrajeala la fel pentru toate.

Edited by avnero, 28 February 2020 - 12:40.


#113
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013
S-a întors lumea cu fundul în sus! Au ajuns bărbaţii pe SP să fie mai posesivi decît doamnele. Dacă nici asta nu-i semn de Apocalipsă, nu ştiu ce să mai cred. :)


L.E. Domnii care se simt nesiguri pot cumpăra pentru nevasta lor o "o zgardă" de damă! :)

#114
Angela456

Angela456

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,016
  • Înscris: 23.07.2018
Marcel, nu se poate sa cumpere mai multe zgardite dintr acelea?🤣

#115
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostMarcel_P, on 28 februarie 2020 - 14:13, said:

L.E. Domnii care se simt nesiguri pot cumpăra pentru nevasta lor o "o zgardă" de damă! Posted Image

Si cu zgarda asta de 2 lei daca o femeie vrea sa insele o face si cu zgarda aia la gat si dupa aia ar spune - ce dracu nu am dat zgarda asta jos ca uite m-a zgariat in timp ce mi-o tragea asta ?


Se vede ca NU cunoasteti femeile deloc daca credeti ca le cumparati fericirea cu zgarde din alea de 2 lei.

Edited by avnero, 28 February 2020 - 14:35.


#116
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Nu inteleg de unde chestia asta cu "bro code" intre barbati. Eu toata viata am avut noroc doar la cele maritate. Cele libere de abonament nici nu se uita la mine.
N-am nicio idee de ce. Chit ca sunt mai batrane sau mai tinere, mai frumoase sau mai urate, daca sunt casatorite vad semnalele imediat.

Dar tot din experienta proprie v-o spun ca femeile nu insala cu sentimente, ci ori isi "testeaza nurii", adica vor sa vada cat de atragatoare au ramas. Ori au nevoie de o perioada scurta de deconcentrare.
Dar ideea conform careia femeile renunta la actuala relatie abia cand o au pe cea noua e complet adevarat. La fel sunt si multi barbati.

Va suparati voi pe barbatii de tipul meu, dar sa stiti ca nu-i usor sa stii ca te vor doar pe o perioada limitata medie spre scurta.

#117
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Hai ca m ă faci sa ti plâng de milă :)))
E greu dar cu ajutorul domnului razbati, esti căsătorit?!

Oricum ce spui tu e cam invers față de ce stiu io, eu credeam ca atunci cand înșeală o femeie e gravă treaba... tu ne spui ca înșeală asa fara implicare, de relaxare, ca bărbații.. într-un cuvânt duci seriozitatea feminină în derizoriu.. adică femeile îs curvi?!! :))))

#118
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
De femeile necasatorite, singure, tinere, inteligente si frumoase sau care arata bine - doar sa le spui ca ai SIDA si nu se incurcau cu unii.

Edited by avnero, 28 February 2020 - 16:28.


#119
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Marine stai ca mi-a picat fisa

Tu vorbesti de femeile alea patroane de butic de la care colectai tu chirii pentru sefu, nu?

Alea erau divele pe care le intalneai zi de zi? Scoteai teancu si cand desfaceai elasticu se udau toate.

Intelectuale adevarate. Multa carte iti trebuie sa iei baxuri de ciorapi si hartie igienica din Metro si sa le vinzi la scara blocului

#120
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostFlat, on 28 februarie 2020 - 17:43, said:

Marine stai ca mi-a picat fisa

Tu vorbesti de femeile alea patroane de butic de la care colectai tu chirii pentru sefu, nu?

Alea erau divele pe care le intalneai zi de zi? Scoteai teancu si cand desfaceai elasticu se udau toate.

Intelectuale adevarate. Multa carte iti trebuie sa iei baxuri de ciorapi si hartie igienica din Metro si sa le vinzi la scara blocului

Barbatii erau angajati la stat ca tine, mai incearca, mai incearca. Ca tine primeau salariile de la stat dar ei nu dormeau toata ziua cum dormi tu la munca.

Edited by avnero, 28 February 2020 - 17:54.


#121
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
un angajat la stat barosan are asistenete cu care face ce vrea

"secretare" cum le stii tu de pe vremea lu ceausescu

ce dracu altceva sa faci la munca.. aia pe care ii stiu eu smecheri au birou si cu baie separata acolo

sa termine treaba si sa iasa fresh din birou

#122
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostFlat, on 28 februarie 2020 - 18:05, said:

un angajat la stat barosan are asistenete cu care face ce vrea

"secretare" cum le stii tu de pe vremea lu ceausescu

ce dracu altceva sa faci la munca.. aia pe care ii stiu eu smecheri au birou si cu baie separata acolo

sa termine treaba si sa iasa fresh din birou

Aia sunt pampalai prosti de care zici tu, nu s-ar culca femeile cu ei nici daca s-ar da cu frisca sa para si ei mai dulci.

#123
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postsilesax, on 28 februarie 2020 - 15:11, said:

..........................................................................
Oricum ce spui tu e cam invers față de ce stiu io, eu credeam ca atunci cand înșeală o femeie e gravă treaba... tu ne spui ca înșeală asa fara implicare, de relaxare, ca bărbații.. într-un cuvânt duci seriozitatea feminină în derizoriu.. adică femeile îs curvi?!! Posted Image)))  

Hermeneutica mesajului poate părea indescifrabilă la prima lectură. :) Tocmai din acest motiv trebuie să apelăm la surse bibliografice suplimentare (audiobook) : :)
Spoiler
În final, cu puţin efort vom reuşi să-nţelegem măcar parţial, de ce unii văd la o femeie doar "scorbura". Miopia e o boală tristă, cu multă nefericire!

#124
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

View Postsilesax, on 28 februarie 2020 - 15:11, said:

Hai ca m ă faci sa ti plâng de milă Posted Image))
E greu dar cu ajutorul domnului razbati, esti căsătorit?!

Oricum ce spui tu e cam invers față de ce stiu io, eu credeam ca atunci cand înșeală o femeie e gravă treaba... tu ne spui ca înșeală asa fara implicare, de relaxare, ca bărbații.. într-un cuvânt duci seriozitatea feminină în derizoriu.. adică femeile îs curvi?!! Posted Image)))

Culmea, n-am fost casatorit niciodata. Stau prost la agatat. Astea singure se agata, pe cand cele maritate te agata.
In medie, ele gandesc asa: sotii nu le mai apreciaza, simt nevoia de schimbare si cocheteaza cu cate unul/doi/noua si din astia aleg "victima". Dupa ceva timp, trece acea magie de inceput si renunta la asta "nou". Ce naiba, doar au familie, sot, copii! Dupa o perioada de rancezeala repeta figura din nou cu un altul.
Ma rog, multe nici nu merg mai departe, se opresc doar la cochetarie.

Nu iau in derizoriu nimic. E ca la barbati. Oricat de tanara ar fi amanta, dupa ceva timp iti aduci aminte ca ai nevasta si copii (ma rog, cine are) si te readuci cu picioarele pe pamant.
Cu cat avanseaza in varsta, omul (indiferent, femeie sau barbat) va vrea sa insele din dorinta de a incerca ceva nou, dar mai ales de a-si dovedi ca e inca tanar.

Asa ca "bro code" e o prostie. E gandit si inventat doar de cei care au inaintat in varsta si vor sa-i faca pe restul sa nu mai atenteze la sotia lui.

Edited by Thuraya_123, 01 March 2020 - 04:51.


#125
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Nene, după o analiza amănunțită a fenomenului asta eu cred ca in general femeile măritate ce înșeală sunt cele care chiar nu mai au parte de atenție din partea sotilor. Bineînțeles mai este un mic procent care înșeală pentru ca pur si simplu nu se pot abtine, asa e felul lor.
Mai este iar un mic procent care înșeală pentru avantaje la job.
Și încă un mic procent este alcatuit din cele care datorita situației traiesc la distanta de partener.
Dar în nici un caz nu înșeală pentru a-și testa ele puterea seductiei, tinerețea.. bla bla bla, hai să fim mai simpli,, trece aia 3.3.3 ani de la începutul casniciei, focul s a mai domolit, dar are parte de p.. si o atmosferă plăcută n relație si cand vine ea la munca așa.. îi trece prin cap așea,, bai, ia să mai seduc io unu o vreme să mi testez puterile..!!!

#126
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 12.07.2010
"Mic procent?"! Ar cam trebui să privești la lumea reală (o spun cu prietenie).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate