Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 

Daihatsu terios 2003

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,377
  • Înscris: 29.07.2013
Si asta e posibil, in carcasa filtrului de aer intra vreo 3 sau 4 furtunuri, cel putin 2 de vacuum :)

#20
rodflex

rodflex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.07.2009
Catalizator, doar cu  denumirea. Problema  ,este de unde  gasesc unul preferabil  nou,  pentru ca la o simpla cautare am gasit doar pentru masinile fabricate.2000,ultimul an. De ce nou?. Raspunsul este ca nu vreau sa- mi bat joc de un eventual cumparator, in cazul in care nu o sa fiu multumit de performantele  masinii ( mers pe drum cu noroi  mediu , panta pamant 100 m,fagasuri mici). Poate unii dintre voi o  sa ma intrebe de ce am cumparat-o, iar raspunsul este faptul ca  are rugina putina , cca 20%,  consumul satifacator,spatiul interior  in care pot sa- mi bag  ce- mi trebuie pentru pescuit., si nu in ultimul rand ,pretul. Ca fapt divers, cand am luat numerele provizorii , doamna de la inmatriculari m- a intrebat daca este rulotaPosted Image  .

#21
rodflex

rodflex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.07.2009
Am nevoie de ajutor pentru ca nu gasesc catalizator. Poate  sa- mi dea cineva ceva sfaturi? Multumesc.

#22
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
https://www.autohut....22-2683551.html
Cere-le o oferta
Cred ca pretul unuia nou iti va dubla valoarea masinii....

Attached Files


Edited by bdx100, 18 February 2020 - 19:43.


#23
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,377
  • Înscris: 29.07.2013

 rodflex, on 18 februarie 2020 - 19:26, said:

Am nevoie de ajutor pentru ca nu gasesc catalizator. Poate  sa- mi dea cineva ceva sfaturi? Multumesc.

Cred ca sunt ok si cele fabricate pana in 2000. Modelul, pana prin 2005, daca nu ma insel, n-a suferit decat un face lift si cam atat.
Eu sunt in posesia unei astfel de "domnisoare" J1100 si cred ca pentru pescuit e cat se poate de ok.
Daca te gandeai la off road la modul hard, era alta treaba.
Masinuta-si face treaba cu brio, daca-i pui niste simexuri nu trebuie sa-ti faci griji ca nu te intorci de pe coclauri Posted Image
Nu cred ca lipsa de putere are cauze atat de grave incat sa te gandesti s-o vinzi.
Merita, daca nu gasesti nou, sa cauti un catalizator sh. Cand e cu toti caii acasa si in toate mintile, e fasneata, i-am dat 140 pe autostrada si n-a protestat de loc, e stabila cu 4x4 permanent iar la zapada e o placere sa te dai cu ea prin troiene Posted Image

Edited by argonaut, 18 February 2020 - 20:08.


#24
rodflex

rodflex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.07.2009

 bdx100, on 18 februarie 2020 - 19:42, said:

https://www.autohut....22-2683551.html
Cere-le o oferta
Cred ca pretul unuia nou iti va dubla valoarea masinii....
Nu cred, costa in jur de 600 ron, problema este sa  isi faca treaba , avand  in vedere faptul ca sunt pentru  Terios 1,3 ,ultimul an de fabricatie 2001, deci Euro 2.

 argonaut, on 18 februarie 2020 - 20:07, said:

Cred ca sunt ok si cele fabricate pana in 2000. Modelul, pana prin 2005, daca nu ma insel, n-a suferit decat un face lift si cam atat.
Eu sunt in posesia unei astfel de "domnisoare" J1100 si cred ca pentru pescuit e cat se poate de ok.
Daca te gandeai la off road la modul hard, era alta treaba.
Masinuta-si face treaba cu brio, daca-i pui niste simexuri nu trebuie sa-ti faci griji ca nu te intorci de pe coclauri Posted Image
Nu cred ca lipsa de putere are cauze atat de grave incat sa te gandesti s-o vinzi.
Merita, daca nu gasesti nou, sa cauti un catalizator sh. Cand e cu toti caii acasa si in toate mintile, e fasneata, i-am dat 140 pe autostrada si n-a protestat de loc, e stabila cu 4x4 permanent iar la zapada e o placere sa te dai cu ea prin troiene Posted Image
Departe de mine gandul ,  cu privire la off road extrem chtar si mediu, dar uneori mai primesc telefon si trebuie musai sa ma intorc la   munca..lndiferent ca este zi sau noapte.

#25
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019

 rodflex, on 18 februarie 2020 - 21:40, said:

Nu cred, costa in jur de 600 ron,
Ala la 600 de lei e o tabla cu o sita goala in el . decat asa mai bine pui un manson si-l elimini cu totul .

#26
rodflex

rodflex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.07.2009
Schimbat filtre,ulei, verfiicat din nou catalizator,care , culmea este bun , verificat sistem evacuare gaze, sonda lambda,, inlocuit bujii, Ceva totusi limiteaza turatia, . maxim 4000 rot. iar max viteza 95 km/ h  Care este totusi defectul?

#27
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,555
  • Înscris: 21.12.2006
Posibil să se fi stricat VVT-i sau să nu funcționeze în parametrii. Consumul nu este mare?
https://www.yourmech...ming-vvt-switch

Edited by nei-k, 13 March 2020 - 13:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate