Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Unde vedeti Bitcoinul pana la sfarsit de 2020?

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015

View PostCatean, on 08 februarie 2020 - 16:57, said:

Cumparat in Februarie 2018 niste litecoini cu castig vreo 2k euro. Prins curaj si aruncat 18k pe la mijlocul lui 2018. Pierdut din cauza devalorizarii si intrarilor/iesirilor multiple. Maturizat si acceptat pierderile si iesit cu 2600euro in Ianuarie 2020. Nu mai vreau sa recuperez, deoarece tradeul cu sanatatea nu imi convine.

Chiar nu as vrea sa treaca niciunul dintre voi prin ce am trecut. Jocul crypto e un cazinou, iti da impresia de castig si la final casa iti ia tot si esti dat afara in bataie de securitate. Oricat ai castiga, microbul banilor facuti usor pune stapanire pe tine si vei reinvestii tot mai mult pana pierzi tot.

Experienta mea, poate sunt unii mai “reci” si mai cerebrali decat mine, dar in lupta cu botii automati in trade, eu nu vad castig pentru “traderul” neexperimentat.


Pai acum serios, te-ai aruncat pe o moneda probabil nou intrata pe piata. Sunt nshpe astfel de țepe, cu tot felu de coini noi, smecherii cumpara , ii fac reclama sa vina si omu cu vise americane sa si sa cumpere el...si apoi tot smecherii vand cat inca cererea e mare si isi scot banii plus profitu iar omu cu visu american ramane cu unghiuta in gat. E un bijnitz la nivelu bogatilor de care sarakii ca noi nu stiu sau nu se prind.
Trebuie atent studiat si sincer, eu fac parte din cei care nu au bani de testat/ aruncat pe bitcoini sau alte asemenea, si nu m-as arunca niciodata pe o moneda din asta nou intrata pe piata. Pana la urma nici nu trebuie sa faci nu stiu cata analiza ci sa te gandesti logic daca are cum sa mearga...apar poate cateva mii de monede noi , daca toti care ar investi 15k euro in oricare din ele si apoi si-ar tripla suma , in no time s-ar tripla si numaru de miliardari in lume.

#38
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
nu te stii cu astea

trebuie sa scrii de 100 de ori ca bitcoiu este viitorul

#39
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Nu bitcoinul ci blockchainul. E o diferenta Posted Image

#40
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postrazvansd, on 10 februarie 2020 - 08:08, said:


Pai acum serios, te-ai aruncat pe o moneda probabil nou intrata pe piata.

Litecoin am cumparat. Toata lumea o lauda si zicea ca Litecoin e argint si Bitcoin, aur.

#41
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View PostapudCMI, on 09 februarie 2020 - 12:01, said:

daca stii care e valoarea reala, de ce nu cumperi acum si vinzi cand va fi cat zici?

ha?

pe termen lung poate reveni la 20k ...... insa sunt anumite riscuri legate de cei care controleaza piata .... pt nu ca toata lumea doreste 20k - 30k pt btc

daca increderea in piata nu ar fi fost sifonata de catre cei care nu agreeaza piata crypto si pe care o ataca si o denigreaza in continuare (bancile si marile puterii ale lumii) acum btc era la peste 30k ...

htyps://pymnts.com/cryptocurrency/2019/eu-central-bank-says-crypto-not-currency/amp/

Edited by hightech-sys, 11 February 2020 - 02:56.


#42
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
https://coindesk.com...f-bitcoin?amp=1


https://pymnts.com/c...t-currency/amp/

cu siguranta este un razboi aprig intre cryptovalute si sistemul clasic monetar controlat in totalitate de marile puteri ale lumii ...

nu e de mirare ca nu se doreste sub nici o forma reglementarea cryptovalutelor .... pt ca asta ar putea insemna sfarsitul banilor clasici, pierderea controlului pietei monetare si al economiei mondiale (multe tari nu ar mai putea fi sanctionate, economic si ar deveni libere) ... samd

Edited by hightech-sys, 11 February 2020 - 03:11.


#43
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View PostCatean, on 10 februarie 2020 - 19:51, said:

Litecoin am cumparat. Toata lumea o lauda si zicea ca Litecoin e argint si Bitcoin, aur.
Dpdv al adoptiei, bitcoin, ethereum si litecoin sunt printre cele mai usor de cumparat si de gasit pe majoritatea exchange-urilor, ATM-urilor, etc. Dar ca sa faci bani cu ele trebuie cumparate cand sunt jos, nu cand fac pump inainte de halving. Daca ai fi studiat halving-urile din trecut ai fi vazut ca in general pump se intampla cu ceva timp inainte de halving, si atunci trebuie vandut, nu cumparat, pentru ca halving-ul aduce o scadere in hashrate care poate duce la un dump serios. Daca cumparai prin decembrie-ianuarie 2018 altfel statea treaba cu profitul. La fel, daca cumparai prin decembrie 2019 dupa ce si-a facut damblaua iar luai litecoin ieftin si acum erai pe profit. In schimb daca cumparai in decembrie 2017 erai pe minus mult acum, daca nu faceai trading intre timp sau DCA. Ce am vazut eu ca au in comun toti care au pierdut multi bani pe crypto este faptul ca s-au aruncat pe varfuri de bull market sau in perioade bearish fara sa studieze piata, metode de reducere a pierderilor, strategii pentru a face profit, etc. si apoi au asteptat profituri colosale. In schimb nu-i rocket science pentru cine sta cateva luni bune cu burta pe blockchain.

#44
mytzulyka

mytzulyka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.01.2008
Oare halving-ul Bitcoin va afecta valoarea Litecoin-ului? In mod normal nu ar trebui, dar in realitate se vede o corelare stransa intre cele doua.

#45
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
De regula cand scade sau creste bitcoinul se genereaza volum mare intre bitcoin si altcoins, cu traderi si boti care ori vand alts ca sa intre pe bitcoin, ori sar de pe bitcoin pe alts Posted Image So, in general daca btc creste, trage mai toata piata in sus, si daca scade o trage in jos.

#46
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Hm, eu ma gandeam ca e cumva invers proportional. Daca BC o sa scada intr-adevar , cum se tot aude, lumea o sa isi indrepte atentia spre alte coinuri si automat creste pretul acolo.

#47
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postrazvansd, on 13 februarie 2020 - 07:49, said:

Hm, eu ma gandeam ca e cumva invers proportional. Daca BC o sa scada intr-adevar , cum se tot aude, lumea o sa isi indrepte atentia spre alte coinuri si automat creste pretul acolo.
Si asta e un pattern valabil in unele situatii, prin 2017 inainte si in timpul bullmarket-ului parca era asa, cum crestea btc scadeau alts pentru ca lumea sarea pe btc, si cand prindea o perioada stabila dupa crestere sau o corectie mai marunta iesea lumea din btc si treceau pe alts, crescandu-le pretul. Dar la miscarile puternice gen crash serios pe btc mereu va trage toata piata in jos, la fel si pe crestere serioasa.

#48
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
o singura concluzie se desprinde

e o chestie neserioasa in care multi pierd iar cativa se imbogatesc

noi am vrea sa fim printre aia cativa, dar, nah, nu stam in asia

Edited by apudCMI, 14 February 2020 - 12:25.


#49
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posthightech-sys, on 11 februarie 2020 - 02:56, said:

https://pymnts.com/c...t-currency/amp/

cu siguranta este un razboi aprig intre cryptovalute si sistemul clasic monetar controlat in totalitate de marile puteri ale lumii ...

nu e de mirare ca nu se doreste sub nici o forma reglementarea cryptovalutelor .... pentru ca asta ar putea insemna sfarsitul banilor clasici, pierderea controlului pietei monetare si al economiei mondiale (multe tari nu ar mai putea fi sanctionate, economic si ar deveni libere) ... samd
"„Bitcoin nu este o monedă, ci mai degrabă este un atu = lucru valoros și este foarte volatil”, au scris oficialii Băncii Centrale, citându-l pe economistul șef Philip Lane."

"“Bitcoin is not a currency, it rather is an asset and it is very volatile,” Central Bank officials wrote, quoting Chief Economist Philip Lane."

Pana la sfarsitul banilor clasici mai este mult si bine. ;)

#50
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
bietii de ei daca-l puteau distruge cu bomba atomica o faceau demult

din pacate nu poate fi nici virusat (cu coronavirus sau altceva) si nici atacat cu arme nucleare .... va dainui vesnic si la un moment dat o sa inlocuiasca banii reali

Edited by hightech-sys, 14 February 2020 - 19:17.


#51
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
La 2600 investiti, eu zic că e bine Posted Image

[ https://i.ibb.co/Jy79D8r/Captur-de-ecran-din-2020-02-14-la-21-27-29.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View PostKaffir2018, on 14 februarie 2020 - 21:30, said:

La 2600 investiti, eu zic că e bine Posted Image

[ https://i.ibb.co/Jy79D8r/Captur-de-ecran-din-2020-02-14-la-21-27-29.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Blana, daca ai luat cand trebuie... Posted Image Eu in ultimul an am prins ceva eth la 125-130$, m-am scos cu aia.

#53
Trust25

Trust25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 26.02.2009
5-6mii de dolari

#54
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,047
  • Înscris: 09.08.2005

View PostKaffir2018, on 14 februarie 2020 - 21:30, said:

La 2600 investiti, eu zic că e bine Posted Image

[ https://i.ibb.co/Jy79D8r/Captur-de-ecran-din-2020-02-14-la-21-27-29.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sper că i-ai transformat în parale înainte de picaj.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate