Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Pachete cu tracking dar netrimise pe ebay?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 16.02.2013
Salut. Lunite trecute am cumparat niste ceasuri de pe ebay, unul din New York iar altul din Anglia. Ambii vanzatori au zis ca le-au trimis si mi-au dat tracking-ul, insa pachetele nu au ajuns nici pana in ziua de azi, unul dupa 2 luni iar celalalt dupa 3.
Tracking-urile sunt acestea: LA328225934US, RN584488819GB.
Ceea ce mi s-a parut ciudat este faptul ca, atunci cand le introduc pe site-urile oficiilor de posta USPS si Royal Mail imi apar ca pachetele au fost trimise, insa apare doar un singur loc, si anume biroul de unde a fost trimis. Oare pachetul nu a plecat niciodata din biroul si din orasul ala? Sau stie cineva care ar fi alta explicatia?
Se poate ca expeditorul sa-l fi inregistrat la birou si, apoi cel de la posta sa il dea inapoi? Eu unul cam asa vad explicatia la asa ceva. Ca altfel ar fi inregistrate si in alte orase pe unde a mai fost...
Mersi celui care stie, sau a trecut si el prin asa ceva...

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
LA328225934US

2019-11-02 00:00
In Transit to Next Facility -> Your package is moving within the USPS network and is on track to be delivered to its final destination. It is currently in transit to the next facility.
2019-10-29 11:58
JAMAICA NY INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Arrived at USPS Regional Facility
2019-10-28 21:17
SYRACUSE NY DISTRIBUTION CENTER, Departed USPS Regional Facility

2019-10-28 20:50



------------
RN584488819GB

  
2019-12-12 13:10
Sender preparing item
2019-12-12 12:56 Stoke Post Office [ST4 1AA], Accepted at Post Office.

SYRACUSE NY DISTRIBUTION CENTER, Arrived at USPS Regional Facility
2019-10-28 17:59
LIVERPOOL, NY 13090, Departed Post Office
2019-10-28 17:04
LIVERPOOL, NY 13090, USPS in possession of item

Edited by MembruAnonim, 01 February 2020 - 17:56.


#3
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 16.02.2013
Pai aia stiu si eu, dar in afara de New York, respectiv Stoke in alta parte mai este? Ce au facut, l-au mancat cei de acolo de la posta in loc de masa de pranz??? Eu asta nu inteleg.

#4
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
primul nu se poate urmari decat partial in sua. dar ar fi trebuit sa iti ajunga deja.
al 2lea e cu tracking complet si cred ceva nu e in regula de nu mai are actualizari. da un mail la posta engleza si vezi ce zic ei

#5
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 03.12.2001
99% sunt la poșta română și ăia dorm pe ei.

#6
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
Salut. Cel trimis din USA este trimitere simpla. Circula inregistrat doar pe teritoriul USA.Deci il vei primi la oficiul cu asistanta vamala.Poti merge la oficiu si sa incerci sa ii explici doamnei de la ghiseu ca este un colet intarziat, ca nu ai primit avizul si sa te caute dupa nume. Coletele din UK sunt aduse prin GLS(eu asa stiu si asa am primit cand am avut comenzi).

#7
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 16.02.2013

 imhotep7, on 02 februarie 2020 - 11:53, said:

Salut. Cel trimis din USA este trimitere simpla. Circula inregistrat doar pe teritoriul USA.Deci il vei primi la oficiul cu asistanta vamala.Poti merge la oficiu si sa incerci sa ii explici doamnei de la ghiseu ca este un colet intarziat, ca nu ai primit avizul si sa te caute dupa nume. Coletele din UK sunt aduse prin GLS(eu asa stiu si asa am primit cand am avut comenzi).

 imhotep7, on 02 februarie 2020 - 11:53, said:

Salut. Cel trimis din USA este trimitere simpla. Circula inregistrat doar pe teritoriul USA.Deci il vei primi la oficiul cu asistanta vamala.Poti merge la oficiu si sa incerci sa ii explici doamnei de la ghiseu ca este un colet intarziat, ca nu ai primit avizul si sa te caute dupa nume. Coletele din UK sunt aduse prin GLS(eu asa stiu si asa am primit cand am avut comenzi).

Aoleu, sa te auda Dumnezeu! Dar este trimis de mult timp, dupa cum vezi de la inceputul lui Noiembrie, iar pana in Februarie sunt 3 luni. Oare mai este la vama sau s-a intors inapoi la expeditor?

#8
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
Pentru cea din USA ar trebui sa primești un aviz prin care sa fii instiintat sa mergi la oficiul poștal vama. Daca nu te duci sa ridici coletul ti se mai trimite un aviz.Mergi la oficiul postal vama si ceri sa vorbești cu diriginta si explica-i situatia si te va ajuta.Nu sta la rand sa intrebi oficianta de la ghiseu pentru ca probabil nu va avea timp. Diriginta sau inlocuitoarea ei(daca nu e acolo) te va cauta dupa nume si macar ai certitudinea ca a fost coletul sau nu. Pentru cel din UK sigur la GLS ar trebui să te interesezi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate