Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

A ajutat pe cineva vreodată o carte de dezvoltare personala/motivațională/de sanatate?

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
47 răspunsuri în acest subiect

#37
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.156
  • Înscris: 29.09.2006
Secretele succesului, Puterea prezentului, In sfarsit nefumator, sunt cartile care mi-au fost utile.

#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
Am auzit si eu ca Allen Carr ar fi scris o carte buna pentru fumatori, dar din cunoscutii mei care au reusit sa se lase de fumat cu ea, toti s-au reapucat.

Eu m-am lasat fara nicio carte, doar cunoscandu-ma pe mine, m-am izolat doua saptamani in casa si am pus seriale in timp ce bagam grefruituri ca sa imi tin ocupate mainile. Nici nu stiu de cati ani m-am lasat, vreo 10 poate, inainte fumam 2 pachete pe zi.

#39
stefstefstef

stefstefstef

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 123
  • Înscris: 28.10.2019

View PostMizu, on 18 decembrie 2019 - 11:08, said:

Am auzit si eu ca Allen Carr ar fi scris o carte buna pentru fumatori, dar din cunoscutii mei care au reusit sa se lase de fumat cu ea, toti s-au reapucat.

Eu m-am lasat fara nicio carte, doar cunoscandu-ma pe mine, m-am izolat doua saptamani in casa si am pus seriale in timp ce bagam grefruituri ca sa imi tin ocupate mainile. Nici nu stiu de cati ani m-am lasat, vreo 10 poate, inainte fumam 2 pachete pe zi.

nu stiu, mie imi place sa fumez :)))

#40
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.156
  • Înscris: 29.09.2006
Eu m-am lasat 2 ani si 8 luni.

In primul rand mi-am demostrat ca pot.

#41
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Genul asat de carti sunt pline de prostii de genul:
1. Trebuie lucrat mai bine
2. Mai bine trebuie lucrat
3. Lucrat mai bine, trebuie

#42
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006

View Poststefstefstef, on 18 decembrie 2019 - 11:35, said:

nu stiu, mie imi place sa fumez Posted Image))
Si mie imi placea si imi si permiteam, dar m-am uitat la un moment dat in oglinda si am observat ca mi-erau galbene gingiile. M-am gandit ca daca gingiile sunt asa slab vascularizate, organe mai importante din corp cum or fi?
Si cum nu imi aducea niciun beneficiu fumatul, l-am lasat.

#43
stefstefstef

stefstefstef

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 123
  • Înscris: 28.10.2019

View PostMizu, on 18 decembrie 2019 - 15:21, said:

Si mie imi placea si imi si permiteam, dar m-am uitat la un moment dat in oglinda si am observat ca mi-erau galbene gingiile. M-am gandit ca daca gingiile sunt asa slab vascularizate, organe mai importante din corp cum or fi?
Si cum nu imi aducea niciun beneficiu fumatul, l-am lasat.

good for you, poate ma trezesc si eu intr o zi :)) felicitari oricum

#44
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.193
  • Înscris: 29.09.2019

View PostAlynHoliavo, on 17 decembrie 2019 - 20:33, said:

Oare e doar marketingul de ele?
Sau și ajuta cât de cât?
Voi ce experiență ați avut cu ele?Asta mă interesează cel mai mult.
Ai trecut asa de multe idei de nu stiu daca pot sa fie asociate in aceeasi nisa.

Ma gandesc la dezvoltare personala.
Consider ca ai pus o intrebare sincera si o sa iti raspund sincer, a se intelege ca am citit sau ascultat cartile astea gratuit pe internet, sunt pe youtube puse chiar de cei care le-au scris.

Cred ca prima carte citita sau ascultata a fost Robert Kiyosaki - Rich dad Poor dad.
Te invata cateva idei de baza despre educatia financiara.

The Automatic Millionaire, David Bach.
Idei despre buget.

Mi-au schimbat viata? Probabil ca da, nu aveam vreo idee despre lucrurile astea.

Si despre marketing, sa poti vinde ceva.

Editat de _-Aether-_, 18 decembrie 2019 - 23:21.


#45
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.064
  • Înscris: 20.10.2015

View Post_-Aether-_, on 18 decembrie 2019 - 23:19, said:

Ai trecut asa de multe idei de nu stiu daca pot sa fie asociate in aceeasi nisa.

Ma gandesc la dezvoltare personala.
Consider ca ai pus o intrebare sincera si o sa iti raspund sincer, a se intelege ca am citit sau ascultat cartile astea gratuit pe internet, sunt pe youtube puse chiar de cei care le-au scris.

Cred ca prima carte citita sau ascultata a fost Robert Kiyosaki - Rich dad Poor dad.
Te invata cateva idei de baza despre educatia financiara.

The Automatic Millionaire, David Bach.
Idei despre buget.

Mi-au schimbat viata? Probabil ca da, nu aveam vreo idee despre lucrurile astea.

Si despre marketing, sa poti vinde ceva.

Asta daca scopul tau e banul, poate scopul lui e sa ajunga pe Everest.

#46
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HRRA0qcywRY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016
Majoritatea cartilor de acest gen bat apa-n piua intr-un limbaj de lemn vreo 200 de pagini, desi ideile de baza ar putea fi rezumate in maxim 10 pagini. Sunt o pierdere de timp, dar bineinteles trebuie sa o lungeasca pe atatea pagini doar ca sa poata edita o carte mai grosuta sa puna un pret mai mare pe ea.
Iar in al doilea rand, cartile de gen sunt scrise intr-un limbaj foarte greoi, care devine si mai greoi si imbarligat in urma traducerii.
Am incercat si eu sa citesc cred ca vreo 10 carti din astea la viata mea, cred ca maxim una sau doua le-am dus la sfarsit. Pentru ca pur si simplu ori sunt chestii banale pe care le stim toti, ori apar exprimari si fraze vagi, alambicate, al caror inteles nu e clar. Si iti dai seama care e aplicabilitatea unor astfel de poliloghii, daca nici teoretic nu e clar ce trebuie facut: fix zero.
Bai, si ma ia un somn cand citesc carti din astea, frateee... cel mai bun somnifer. :)

Editat de epetroiu, 29 decembrie 2019 - 20:48.


#48
scy

scy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.452
  • Înscris: 18.04.2019
Ce-s alea carti motivationale? Au poze cu nuduri sau ceva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate