Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Criptomoneda Webdollar ideala pentru plati pe internet

  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
romeonet

romeonet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.08.2016

View Postnepo1, on 13 noiembrie 2019 - 08:44, said:

Webdollar poate fi cumparat direct cu fiat de pe https://webd.timi.ro/
De câteva zile se poate cumpăra/vinde și pe exchange bitMahavi.

#38
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Lol, deci basically ati facut premine urias, acum n-aveti cui sa vindeti pentru ca, surprise! 2017 s-a dus de mult si lumea nu mai pune botul la vrajeala de 2 lei, asa ca acum incercati sa aburiti oameni random pe net, poate, poate cresteti si voi putin volumul ala de 300$... Aia cu Onecoin-ul lor macar au dat o teapa serioasa si au facut ceva bani, Webdollar-ul asta e un Ponzi wannabe Posted Image Probabil o sa mai apara si ceva fraieri care au cumparat si acum incearca sa-i umfle pretul sau sa le vanda mai departe altora ca sa creasca piramida, doar doar fac si ei un profit cat sa-si ia un sendvis. As I previously said, 2017 s-a dus de mult Posted Image

Edited by rola_ocb, 19 November 2019 - 11:04.


#39
nepo1

nepo1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.02.2018
Am deschis acest topic pentru disctutii constructive, serioase.
Unii dintre cei care incearca sa denigreze din rasputeri acest proiect au fost implicati intr-un fel sau altul si da nu au ajuns milionari pe o insula exotica si sunt dezamagiti.
Altii au auzit discutii, au fost convinsi de cei descrisi mai sus si vorbesc fara sa stie.
E dreptul fiecaruia sa creada sau nu in proiect dar ceeea ce nu inteleg oameni frumosi, destepti si chiar genii e simplu.
De ce va pierdeti timpul cu webdollar daca il considerati schema piramidala si altele?
Personal cunosc destule proiecte cripto si inafara spatiului cripto care daca nu le consider bune le ignor, darmite sa imi pierd timpul.
Si da eu cred ca sunteti plictisiti, neinformati, rau intentionati. Cam atat despre voi dar lumea trebuie sa invete sa isi faca propriul studiu si in functie de concluzia la care ajunge investeste sau nu.

#40
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Mie nu-mi place sa vad lumea cum isi ia teapa. De ce? Pentru ca apoi tepuitii o sa sara in sus "OMG, ALL CRYPTO IZ BAD, SCAMMERS, PONZI". Si asta dauneaza pietei de cryptocurrency la scara larga, deci ma afecteaza si pe mine faptul ca din cauza "proiectului" lui Gigi Bombardieru' scade increderea si in monedele serioase. Vrei sa promovezi o moneda? Atunci fa asta cu argumente reale si bine puse la punct, altfel vrajelile vor fi demontate instantaneu dupa putin research. Dupa cum am zis, nu mai este 2017, lumea este mult mai informata acum si nu mai pune lumea botul la orice "moneda" cu volum de 300$, listata pe 1-2 exchange-uri necunoscute, si "promovata" de conturi noi aparute peste noapte.

#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006

View Postnepo1, on 19 noiembrie 2019 - 11:30, said:

Unii dintre cei care incearca sa denigreze din rasputeri acest proiect au fost implicati intr-un fel sau altul si da nu au ajuns milionari pe o insula exotica si sunt dezamagiti.
Altii au auzit discutii, au fost convinsi de cei descrisi mai sus si vorbesc fara sa stie.
Ambele categorii au pierdut bani, tu zici ca asta nu le da dreptul sa denigreze proiectul? Ce altceva ar putea zice despre el?

E evident pentru toata lumea ca moneda asta nu va ajunge nicaieri, cine a bagat bani nu o sa-i mai vada vreodata.

#42
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Bun gasit.
Cum credem ca vor revigora afacerea aceasta?
Trebuie sa va bazati pe faptul ca eu sunt destept, si am sa va vand un pont: daca pe mine ma apuca acum o pofta nebuna de webdollar asa cum m-a apucat de tron mai demult, am de unde cumpara webdollar? exista acum in Romania o unitate bancara care vinde asa ceva? Sau care comercializeaza asa ceva? Bineinteles ca nu. Exista indivizi care doar cu revolut umbla la ceva criptomonezi ptr ca le e frica teribila de blockchain, cum este omul de pe aici cu pseudonim rz.
Daca eu vreau sa-mi achizitionez webdollar am de unde? deci nu. Asa ca trebuie gandita cum aceasta afacere sa devina una de nisa, lucru pe care nici generata tanara nu-l reuseste desi se dau foarte destepti. Si am sa va vand un nou pont, sa zicem pontul doi, duceti moneda webdollar in revolut. Si puneti si o oferta. La 2 monezi comandate primesti una singura. Omul intra in revolut de pe aplicatia de pe telefon, comanda doi webdollari si primeste unul singur. Profit dublu! La treaba.

#43
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postnepo1, on 19 noiembrie 2019 - 11:30, said:

Am deschis acest topic pentru disctutii constructive, serioase.

Hai , incepe tu discutia serioasa
Se pare ca nu te-ai prins ca vorbesti cu cineva care are mai mult habar de crypto decat toata gasca voastra de copypasters.

Hai, te rog frumos, incepe o discutie tehnica sa mor de ras p-aici!

Edited by Jammalan-the-Prophet, 19 November 2019 - 16:05.


#44
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Nepo stie chestii care va pot ajuta sa va imbogatiti. Pacat ca ii trageti presul de sub slapi.

#45
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Evident vrea sa ne ajute sa ne imbogatim.
Si eu vreau sa il ajut, asa ca i-am propus metoda de a transforma afacerea intr-una de succes prin care sa castige un venit decent. Sa listeze webdollar la Rebolut ca sa investeasca rz.

#46
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Dupa ce va castiga insutit din caritas, isi va lua slapi ce nu aluneca.

#47
romeonet

romeonet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.08.2016

View Postrola_ocb, on 19 noiembrie 2019 - 11:02, said:

Lol, deci basically ati facut premine urias, acum n-aveti cui sa vindeti pentru ca, surprise! 2017 s-a dus de mult si lumea nu mai pune botul la vrajeala de 2 lei, asa ca acum incercati sa aburiti oameni random pe net, poate, poate cresteti si voi putin volumul ala de 300$... Aia cu Onecoin-ul lor macar au dat o teapa serioasa si au facut ceva bani, Webdollar-ul asta e un Ponzi wannabe Posted Image Probabil o sa mai apara si ceva fraieri care au cumparat si acum incearca sa-i umfle pretul sau sa le vanda mai departe altora ca sa creasca piramida, doar doar fac si ei un profit cat sa-si ia un sendvis. As I previously said, 2017 s-a dus de mult Posted Image
La WebDollar primine de 10% înseamnă "premine uriaș" !? Confunzie sau necunoștință de cauză, probabil te referi la proiectele care în general utilizează premine de 90%.
Având în vedere că WebDollar are o tehnologie inovativă cu un blockchain funcțional nu poate fi vorba despre nici o "piramidă".

View Postcipri2bau, on 19 noiembrie 2019 - 14:04, said:

Bun gasit.
Cum credem ca vor revigora afacerea aceasta?
Trebuie sa va bazati pe faptul ca eu sunt destept, si am sa va vand un pont: daca pe mine ma apuca acum o pofta nebuna de webdollar asa cum m-a apucat de tron mai demult, am de unde cumpara webdollar? exista acum in Romania o unitate bancara care vinde asa ceva? Sau care comercializeaza asa ceva? Bineinteles ca nu. Exista indivizi care doar cu revolut umbla la ceva criptomonezi ptr ca le e frica teribila de blockchain, cum este omul de pe aici cu pseudonim rz.
Daca eu vreau sa-mi achizitionez webdollar am de unde? deci nu. Asa ca trebuie gandita cum aceasta afacere sa devina una de nisa, lucru pe care nici generata tanara nu-l reuseste desi se dau foarte destepti. Si am sa va vand un nou pont, sa zicem pontul doi, duceti moneda webdollar in revolut. Si puneti si o oferta. La 2 monezi comandate primesti una singura. Omul intra in revolut de pe aplicatia de pe telefon, comanda doi webdollari si primeste unul singur. Profit dublu! La treaba.
După cum am spus în intervețiile de mai sus, există de câteva zile două platforme de unde se poate cumpăra WebDollar direct cu FIAT, utilizând plata cu cardul, plata prin paypall sau plata prin transfer bancar.
Ai pomenit despre bănci, păi nu uita că băncile consideră criptomonedele un posibil mare competitor.
Legat de Revolut, da, este o idee bună ca WebDollar să fie listat și acolo.

View PostJammalan-the-Prophet, on 19 noiembrie 2019 - 16:04, said:

Hai , incepe tu discutia serioasa
Se pare ca nu te-ai prins ca vorbesti cu cineva care are mai mult habar de crypto decat toata gasca voastra de copypasters.

Hai, te rog frumos, incepe o discutie tehnica sa mor de ras p-aici!
Te rog să pregătești o listă cu întrebări tehnice. Mulțumesc.

#48
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
De ce Argon2?
Hai tehnic explica-mi avantajele, vs scrypt, x11 si blake!

Si nu ma lua cu gpu resistant ca deja e miner gpu ptr el.
So, hai da-mi detaliile alea tehnice!

#49
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
De unde se iau coinele astea. Intreb pentru un prieten

#50
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 13.03.2005
Din mina se iau...

#51
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 21 noiembrie 2019 - 12:59, said:

De ce Argon2?
Hai tehnic explica-mi avantajele, vs scrypt, x11 si blake!
Si nu ma lua cu gpu resistant ca deja e miner gpu ptr el.
So, hai da-mi detaliile alea tehnice!

[ https://i.imgur.com/ix7DhEi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017

View Postwertyck, on 21 noiembrie 2019 - 21:12, said:

Din mina se iau...

Nu prea imi place munca. Nu se pot lua altfel?

#53
romeonet

romeonet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.08.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 21 noiembrie 2019 - 12:59, said:

De ce Argon2?
Hai tehnic explica-mi avantajele, vs scrypt, x11 si blake!

Si nu ma lua cu gpu resistant ca deja e miner gpu ptr el.
So, hai da-mi detaliile alea tehnice!
Este vorba despre Argon2D. Iată avantajele și de ce a fost ales:
ASIC resistant. Astfel ca oricine să poată mina (mass adoption), nu trebuie să cumpere echipament dedicat și să facă vânzare firmelor producătoare..;
GPU unfriendly. Da există miner GPU dar nu este rentabil să minezi GPU; (minerul a fost realizat și pus la dispoziție de unul dintre membrii echipei principale de dezvoltatori);
Plus că este și un român care a participat la realizarea acestui algoritm.
Voi reveni cu detalii.

Până atunci, te aștept cu altă întrebare tehnică. Mulțumesc.

View Postruzgar, on 23 noiembrie 2019 - 08:15, said:

Nu prea imi place munca. Nu se pot lua altfel?
Ba da, se poate cumpăra.

Edited by romeonet, 24 November 2019 - 01:18.


#54
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postromeonet, on 24 noiembrie 2019 - 01:19, said:

ASIC resistant.

Bullshit, nu exista saceva.
Singurele monede care sunt asic rezistant sunt rahaturile care nu produc decat 5 centi pe luna si nu merita investit in ele.

View Postromeonet, on 24 noiembrie 2019 - 01:19, said:

GPU unfriendly. Da există miner GPU dar nu este rentabil să minezi GPU; (minerul a fost realizat și pus la dispoziție de unul dintre membrii echipei principale de dezvoltatori);

Pentru ca rewardul pe o luna nu face cat un 1030, d-aia e unfriendly.

View Postromeonet, on 24 noiembrie 2019 - 01:19, said:

Plus că este și un român care a participat la realizarea acestui algoritm.

Fix un kkt!

Mai omule, eu cand te-am intrebat de ce a fost ales algortimul ala , si discutand tehnic credeam ca vi cu niste chestii tehnice nu cu labareli de copil de gradinita.

Te-am intrebat in mod special de blake2b, tu ai idee macar cu ce se manaca argon2?
Pentru ce arhitectura e creat, cate runde de hash foloseste, diferenta de memory fill fata de sha256 , diferenta in numar de cicluri per byte.
Chestii tehnice ba baiatule , ca nu suntem la prezentarea OneCoin aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate