Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cand dimensiunea conteaza

- - - - -
  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#253
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Scanarea la receptorul Boom se face pe AMOS-2 TX24L78... dupa aparitia semnalului la aceasta optiune de scanare, trebuie sa apara pe banda orizontala DTH Television Grup Romania

Nu ai precizat daca folosesti si un switch diseqc sau ai 2 cabluri complet separate spre receptoare... daca folosesti switch, neaparat sa pui Boom pe intrarea 1 de la switch si digi pe 2 (dupa care selectezi diseqc 2 si in receptorul digi)

#254
mark19

mark19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.01.2005

View Postrz, on May 23 2008, 23:14, said:

Scanarea la receptorul Boom se face pe AMOS-2 TX24L78... dupa aparitia semnalului la aceasta optiune de scanare, trebuie sa apara pe banda orizontala DTH Television Grup Romania

Nu ai precizat daca folosesti si un switch diseqc sau ai 2 cabluri complet separate spre receptoare... daca folosesti switch, neaparat sa pui Boom pe intrarea 1 de la switch si digi pe 2 (dupa care selectezi diseqc 2 si in receptorul digi)


Salut!
Ai avut dretpate, acum m am uitata la programele FTA.
Imi intrau cele de pe 7.2 grade W.

Folosesc cabluri directe. F ciudat e ca la receverul FTA, am selectat satlit amos, si s au potrivit frecventele, asta m a derutat.

Se pare ca nu e loc cu un lnb normal si unu ascutit, trebe sa gasesc inca unu ascutit sa pot prinde 1-4 grade W.

MERCI DE AJUTOR.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate