Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Duster 2019 + Android Auto + S10

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001
Salut,
combinatia din titlu nu merge deloc la mine. Am citit mai multe pe net, si tot apare problema asta. Nu m-am lamurit insa daca se poate rezolva sa nu.
Am incercat inclusiv cu instalat manual apk (in google play nu Android Auto). Pe tel. merge ok, conectez tel prin cablu la masina -> Mesaj de eroare.
Telefonul este conectat prin bluetooth, merge browse files, play deezer, etc.

Pls help daca aveti informatii suplimentare. Nu sunt compatibile tel + masina?

Multumesc.

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Deja e Android Auto pe Duster? Aveam impresia ca abia din toamna. Super tare ar fi sa fie deja disponibil.

#3
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
Eu prin Android Auto inteleg ca Medianavul ala al Dusterului sa aibe pe el Android.Ori el e de fapt o chinezarie ordinara,fara sistem de operare care permite cuplarea dispozitivelor Android (miror link).
Nu stiu cum poti avea pretentii de la el.Cu unele telefoane merge,cu altele nu!

#4
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001

 danX, on 07 august 2019 - 00:04, said:

Deja e Android Auto pe Duster? Aveam impresia ca abia din toamna. Super tare ar fi sa fie deja disponibil.
Este. Cel putin la versiunea pe care am luat-o, si care e adevarat, este printre primele pe piata(1.3 benzina 150cp 4x4)

 jm2010, on 07 august 2019 - 06:50, said:

Apai no offense, dar e Dacia. Cand au facut Loganul au pus motoare deja depasite moral de ceva ani. Acum vor android auto. Sa nu crezi ca vor investi in ceva functional, ce gasesc mai ieftin dar sa ia ochii publicului ca au pus si ei.
Post inutil. Daca nu stii, te simti obligat sa spui ceva?
Daca ai te-ai documenta nitel, ai vedea ca e o problema cu samsung + dacia. Sau Renault.Sau Nissan.

#5
rodxtr

rodxtr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.02.2006
La mine functioneaza corect Android Auto pe media navul de la Duster cu un nokia 6.1 plus (android one pe telefon).
In primul rand verifica daca aplicatia de pe media nav este versiunea pe linux 1.0.3X. Daca este versiunea 9.0.XX atunci inseamna ca este pe windows si implicit nu va functiona.
Apoi instaleaza manual apk-ul de android Auto de pe orice site care este de incredere.
Daca conectezi cablul la telefon, imediat ar trebui sa apara in partea de drepata jos un buton cu android auto. Daca dai pe el atunci trebuie sa intre in meniul de android auto.
In cazul in care nu iti functioneaza nici asa, atunci incearca sa opresti bluetooth-ul, ca poate cumva blocheaza conectarea.
La mine functioneaza cu bluetooth-ul conectat si conectat pe cablu.

#6
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,013
  • Înscris: 14.03.2013

 tenoztz, on 07 august 2019 - 08:06, said:

Daca ai te-ai documenta nitel, ai vedea ca e o problema cu samsung + Dacia. Sau Renault.Sau Nissan.
De fapt, sunt mult mai documentat decat tine pe partea asta. Din motive de domeniu in care activez. Ma rog.
Ca idee, nu e samsung + dacia, e problema de Android Auto si anumite versiuni de telefoane (indiferent de la ce producator). Pe unele merge pe altele nu, din acest motiv nu il gasesti in store (compatibilitate).
Eu l-am instalat apk-ul manual pe Samsung-ul meu insa, dupa ce a fost pus merge perfect, fara nici o problema.
Problema ta este ca ai asteptari de la Dacia. Ca sa mearga bine trebuie si nav-ul din masina sa fie bun.

#7
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001

 rodxtr, on 07 august 2019 - 08:09, said:

La mine functioneaza corect Android Auto pe media navul de la Duster cu un nokia 6.1 plus (android one pe telefon).
In primul rand verifica daca aplicatia de pe media nav este versiunea pe linux 1.0.3X. Daca este versiunea 9.0.XX atunci inseamna ca este pe windows si implicit nu va functiona.
Apoi instaleaza manual apk-ul de android Auto de pe orice site care este de incredere.
Daca conectezi cablul la telefon, imediat ar trebui sa apara in partea de drepata jos un buton cu android auto. Daca dai pe el atunci trebuie sa intre in meniul de android auto.
In cazul in care nu iti functioneaza nici asa, atunci incearca sa opresti bluetooth-ul, ca poate cumva blocheaza conectarea.
La mine functioneaza cu bluetooth-ul conectat si conectat pe cablu.
Merci, o sa verific versiunea de soft. Cred ca ata este, pt. ca restul le-am facut deja. Revin cu update daca rezolv.

 jm2010, on 07 august 2019 - 08:14, said:

De fapt, sunt mult mai documentat decat tine pe partea asta. Din motive de domeniu in care activez. Ma rog.
Ca idee, nu e samsung + Dacia, e problema de android auto si anumite versiuni de telefoane (indiferent de la ce producator). Pe unele merge pe altele nu, din acest motiv nu il gasesti in store (compatibilitate).
Eu l-am instalat apk-ul manual pe Samsung-ul meu insa, dupa ce a fost pus merge perfect, fara nici o problema.
Problema ta este ca ai asteptari de la Dacia. Ca sa mearga bine trebuie si nav-ul din masina sa fie bun.

1. Nu te-am jignit cu ce si cat stii si unde lucrezi. Ma bucur ca esti mai documentat. Nu de aia exista forumuri, sa gasesti raspunsuri de la cei care le stiu? Ne batem in diplome si salarii sau ce? Ca nu inteleg.
2. Repet: am intrebat ceva. Daca nu stii, de ce raspunzi aiurea? Tu si george_eu25. Fix pierdere de timp pt cine cauta un raspuns la obiect.
3. Am pus apk manual si nu merge. Nu merge pe s10, s9, dar merge pe pixel (cu aceeasi versiune de android ca s10) si o chestie dubioasa de la orange.
opreste-te din comentarii pls ca sa nu-ti dau block  report si toate alea.

#8
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

 george_eu25, on 07 august 2019 - 07:19, said:

Eu prin Android Auto inteleg ca Medianavul ala al Dusterului sa aibe pe el Android.Ori el e de fapt o chinezarie ordinara,fara sistem de operare care permite cuplarea dispozitivelor Android (miror link).
Nu stiu cum poti avea pretentii de la el.Cu unele telefoane merge,cu altele nu!
Nu e miror link. Ai acces doar la unele aplicatii de media, telefon si navigatie.

Daca e versiune 1.0.3X, verifica daca telefonul este compatibil aici: https://easyconnect....o/phone-pairing . E un link direct de aici: https://www.dacia.ro...-evolution.html

#9
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001
nu apare. pfff... se opreste lista la s9+, eu am S10.
Probabil ca asta este motivul, mai ales ca, asa cum am scris mai sus, S9 si altele 2 merg.
Probabil o sa apara la un moment dat intr-un update

Merci.

#10
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,053
  • Înscris: 30.12.2012
S10 + Android Auto nu merge fara batai de cap nici pe alte masini (Hyundai). Un vechi S5 mergea brici.

Ce iti sugerez sa incerci este:
1. Sa ai ultima versiune de Android Auto instalata. Versiunile mai vechi nu merg cu S10. Eu am versiunea 4.3.591854
2. Sa nu ai Power Setting setat pe Mediu pe S10 cand este conectat la Android Auto. Incearca cu Optimized altfel o sa ai numai probleme.

#11
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001

 numerci, on 07 august 2019 - 10:45, said:

S10 + Android Auto nu merge fara batai de cap nici pe alte masini (Hyundai). Un vechi S5 mergea brici.

Ce iti sugerez sa incerci este:
1. Sa ai ultima versiune de Android Auto instalata. Versiunile mai vechi nu merg cu S10. Eu am versiunea 4.3.591854
2. Sa nu ai Power Setting setat pe Mediu pe S10 cand este conectat la Android Auto. Incearca cu Optimized altfel o sa ai numai probleme.
Incerc, merci.

#12
tenoztz

tenoztz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 12.12.2001

 numerci, on 07 august 2019 - 10:45, said:

S10 + Android Auto nu merge fara batai de cap nici pe alte masini (Hyundai). Un vechi S5 mergea brici.

Ce iti sugerez sa incerci este:
1. Sa ai ultima versiune de Android Auto instalata. Versiunile mai vechi nu merg cu S10. Eu am versiunea 4.3.591854
2. Sa nu ai Power Setting setat pe Mediu pe S10 cand este conectat la Android Auto. Incearca cu Optimized altfel o sa ai numai probleme.
gata, rezolvat de numerci
Nu merge cu ultima versiune de Android Auto, asa cum zici, ci cu cea pusa de tine. Ultima la mine nu a mers. Cu ea ma chinuiam.
Asa ca cine se mai loveste de problema asta, sa instaleze versiunea 4.3.591854. Deocamdata, cu versiunile mai noi nu merge. Chiar cu ultima versiune de media nav

Edited by tenoztz, 09 August 2019 - 11:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate