Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

”Antihristul” - mantuitorul diavolului

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Dupa ce am descoperit ca, intr-adevar, diavolul este femeie si ca ingerii care au cazut erau, de fapt, femeile fiilor lui Dumnezeu, cred tot mai mult ca Satana era, de fapt, sotia lui Dumnezeu. Egala Lui in maretie si frumusete, dar inferioara in putere. Lucru care nu i-a convenit. De aceea s-a imbracat in haine barbatesti, s-a dat drept barbat si pana la urma a facut o prostie mai mare ca ea si a cazut din cer, dupa ce singura decisese, mai intai, sa renunte la demnitatea de sotie a lui Dumnezeu. Intr-un final, ca se caieste sau nu, de ceea ce a facut, inca nu stiu. Dar stiu sigur ca este scris ”femeia se va mantui prin nastere de prunci”.
Deci, ca sa se poata mantui si diavolul si ingerii lui, trebuie ca fiecare diavol sa faca un copil cu barbatul ei. Bine, mai intai ar trebui sa recunoasca faptul ca este o ea si nu un el, dar se pare ca ele stiu deja, doar pe oameni ii pacalesc ca ar fi altceva decat sunt in realitate. Evident ca, vinovata principala, Satana alias Lucifer, ar trebui sa faca un copil cu Dumnezeu insusi. Si atunci pana si Satana s-ar mantui.
Iar daca Satana alias Lucifer ar face un copil cu Dumnezeu, evident ca acesta ar fi deosebit! Si nu ar putea fi decat celebrul ”Antihrist”, cel de a carui aparitie se teme toata lumea.
Intrebarea este: va aparea sau nu acest ”Antihrist”? Este el mantuitorul diavolului, sau nu este? Este posibil ca Dumnezeu sa faca un copil cu Satana, sau nu?

#2
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 13 iunie 2019 - 20:31, said:

Dupa ce am descoperit ca, intr-adevar, diavolul este femeie si ca ingerii care au cazut erau, de fapt, femeile fiilor lui Dumnezeu, cred tot mai mult ca Satana era, de fapt, sotia lui Dumnezeu. Egala Lui in maretie si frumusete, dar inferioara in putere. Lucru care nu i-a convenit. De aceea s-a imbracat in haine barbatesti, s-a dat drept barbat si pana la urma a facut o prostie mai mare ca ea si a cazut din cer, dupa ce singura decisese, mai intai, sa renunte la demnitatea de sotie a lui Dumnezeu. Intr-un final, ca se caieste sau nu, de ceea ce a facut, inca nu stiu. Dar stiu sigur ca este scris ”femeia se va mantui prin nastere de prunci”.
Deci, ca sa se poata mantui si diavolul si ingerii lui, trebuie ca fiecare diavol sa faca un copil cu barbatul ei. Bine, mai intai ar trebui sa recunoasca faptul ca este o ea si nu un el, dar se pare ca ele stiu deja, doar pe oameni ii pacalesc ca ar fi altceva decat sunt in realitate. Evident ca, vinovata principala, Satana alias Lucifer, ar trebui sa faca un copil cu Dumnezeu insusi. Si atunci pana si Satana s-ar mantui.
Iar daca Satana alias Lucifer ar face un copil cu Dumnezeu, evident ca acesta ar fi deosebit! Si nu ar putea fi decat celebrul ”Antihrist”, cel de a carui aparitie se teme toata lumea.
Intrebarea este: va aparea sau nu acest ”Antihrist”? Este el mantuitorul diavolului, sau nu este? Este posibil ca Dumnezeu sa faca un copil cu Satana, sau nu?

Doreleee, am râs cu lacrimi! :D

#3
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Eu am o singura intrebare: de unde cumperi? Ca pare a fi treaba de calitate...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 Dorel666, on 13 iunie 2019 - 20:31, said:

Dupa ce am descoperit ca, intr-adevar, diavolul este femeie si ca ingerii care au cazut erau, de fapt, femeile fiilor lui Dumnezeu
Dorele, tu singur ai descoperit asta.
Sa stii ca noi nu ne dorim sa fim laudati pentru munca ta asidua.

#5
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Daca s-a dat drept barbat, dupa cum spui,  atunci poate ca Satana,  in mintea ei (sau a lui) a simtit ca a devenit homosexual si de aceea a cazut din cer, din deceptie si depresie si, cu mintea ratacita, s-a desprins de divinitate.

De aceea noi trebuie sa acceptam homosexualitatea pentru a preveni repetarea caderii in depresie.

Posted Image

Acum nu imi dau seama cum poate Satana sa faca copii care sa nu-i semene, deoarece Satana e personajul negativ, iar copilul nu ar mosteni calitati, ci defecte.
Posted Image

Edited by vladutgm, 13 June 2019 - 21:01.


#6
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,358
  • Înscris: 06.07.2007
Felicitari. Ai reusit sa ma "ajuti" sa ma cac pe mine de ras. Acum trebuie sa ma bag iarasi la dus. Of of.

#7
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 09.09.2010
Nu te-ai gandit vreodata sa incerci sa scrii o carte, ceva?  SF-ul cred ca ti-ar prinde bine.

#8
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Dorel va fi o incantare pentru noi pana cand va accepta ca Biblia se interpreteaza cu Duhul si nu cu mintea.

#9
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Cel mai tare banc religios. Posted Image Posted Image

#10
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Doar cu fum nu iese asa ceva. Aici s-a tras direct prin vena Posted Image

#11
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@Dorel666, o singura nedumerire am:
toatea astea au fost ad literam ? sau e doar o *parabola ?


*povestire alegorică cu un cuprins religios sau moral; pildă; exprimare alegorică, afirmație care cuprinde un anumit tâlc; fabulă, alegorie

#12
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 super8, on 13 iunie 2019 - 21:30, said:

@Dorel666, o singura nedumerire am:
toatea astea au fost ad literam ? sau e doar o *parabola ?


*povestire alegorică cu un cuprins religios sau moral; pildă; exprimare alegorică, afirmație care cuprinde un anumit tâlc; fabulă, alegorie

Si una si alta. Important este ca este si ad litteram!

 heart_of_ice, on 13 iunie 2019 - 20:41, said:

Doreleee, am râs cu lacrimi! Posted Image

De ras imi vine si mie sa rad de nu mai pot, ca ideea in sine este mai mult decat hilara. Dar hilaritatea ei nu o face mai putin adevarata!
Oricum, amandoi am cazut de acord asupra concluziei ca diavolul este femeie, plecand de la versetele Scripturii. Acesta este doar urmatorul pas. Astept sa vii si cu contraargumentatii constructive, ca si pana acum, dupa ce iti trece rasul.

 vladutgm, on 13 iunie 2019 - 20:47, said:

Daca s-a dat drept barbat, dupa cum spui,  atunci poate ca Satana,  in mintea ei (sau a lui) a simtit ca a devenit homosexual si de aceea a cazut din cer, din deceptie si depresie si, cu mintea ratacita, s-a desprins de divinitate.

De aceea noi trebuie sa acceptam homosexualitatea pentru a preveni repetarea caderii in depresie.

Posted Image

Acum nu imi dau seama cum poate Satana sa faca copii care sa nu-i semene, deoarece Satana e personajul negativ, iar copilul nu ar mosteni calitati, ci defecte.
Posted Image

Adica o femeie se da drept barbat, apoi face sex cu un barbat si se crede... homosexual?! Pai aceasta-i clar cazul mincinosului perfect, care crede si el, 100% minciuna spusa!

Pe de alta parte, daca Satana ar face un copil cu Dumnezeu, ADN-ul celor doi s-ar combina si caracterele copilului ar fi date de genele dominante. Care, evident, ar fi cele ale lui Dumnezeu. Adica acel copil ar avea-o si pe Satana de mama-sa in el, dar cu genele rele inactive, mostenind doar partile bune ale mamei lui, care ar fi puternic potentate de genele Tatalui. Deci chiar ca ar fi cea mai extraordinara creatie a lui Dumnezeu si cel mai extraordinar fiu din toti fiii lui Dumnezeu. Ar trebui sa-l depaseasca chiar si pe Hristos in maretie, putere si frumusete, respectand, totusi, intaietatea lui Hristos. Si aceasta chiar ca ar insemna impacare intre Satana si Dumnezeu.

Deci, radeti cat vreti, dar tratati subiectul cu seriozitatea, ca nu l-am postat in gluma nici o catime!

Edited by Dorel666, 13 June 2019 - 21:48.


#13
adrian_efa

adrian_efa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.12.2007
Labarel 69 ..Daca esti prost de mic, cand esti mare numa' te joci Posted Image

#14
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 22.01.2008
Intrebare pentru Dorel: sunt sanse sa fie nimfomana? Multumesc!

#15
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Voi chiar nu v-ati gandit pana acum ca pana si Dumnezeu, cat de mare si puternic ar fi El, totusi nu poate naste copii? Da, ii poate face, dar nu-i poate naste. De aceea avem ”Facerea”, totusi Iisus Hristos este „NASCUT, NU FACUT”. Deci, daca este nascut, se pune intrebarea: cu cine l-a nascut Dumnezeu pe Iisus Hristos? Evident, cu Sfanta Fecioara Maria. Doar ca Hristos a fost nascut ”mai inainte de toti vecii”, dar Fecioara Maria a fost nascuta abia cu vreo doua mii de ani in urma. Deci, ca om, ca trup, Hristos a fost nascut acum doua mii de ani. Dar ca inger a fost nascut ”mai inainte de veci”. Cu cine, atunci?

#16
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 13 iunie 2019 - 22:43, said:

Voi chiar nu v-ati gandit pana acum ca pana si Dumnezeu, cat de mare si puternic ar fi El, totusi nu poate naste copii? Da, ii poate face, dar nu-i poate naste. De aceea avem ”Facerea”, totusi Iisus Hristos este „NASCUT, NU FACUT”. Deci, daca este nascut, se pune intrebarea: cu cine l-a nascut Dumnezeu pe Iisus Hristos? Evident, cu Sfanta Fecioara Maria. Doar ca Hristos a fost nascut ”mai inainte de toti vecii”, dar Fecioara Maria a fost nascuta abia cu vreo doua mii de ani in urma. Deci, ca om, ca trup, Hristos a fost nascut acum doua mii de ani. Dar ca inger a fost nascut ”mai inainte de veci”. Cu cine, atunci?

Duhul Sfânt, adică Ruah HaKodesh, în ebraică la genul feminin! Deci nu, Satana nu este nevasta lui Dumnezeu, ci Fiica Lui! :)

#17
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,077
  • Înscris: 28.07.2008

 Dorel666, on 13 iunie 2019 - 20:31, said:


Intrebarea este: va aparea sau nu acest ”Antihrist”? Este el mantuitorul diavolului, sau nu este? Este posibil ca Dumnezeu sa faca un copil cu Satana, sau nu?


Quote

De asemenea, despre numele Dorel se spune ca ar fi o forma derivata a numelui Tudor care este de origine greaca si are la baza numele Theodoros care inseamna zeu, "dar de la Dumnezeu".

Plus sa adaugi la user 666


Io zic ca a aparut, ce ar fi sa iti recunosti natura si sa iti iei misiunea in serios?

#18
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Atreides7, on 13 iunie 2019 - 23:06, said:

Plus sa adaugi la user 666


Io zic ca a aparut, ce ar fi sa iti recunosti natura si sa iti iei misiunea in serios?

Cand nu mi-am recunoscut natura? Cand nu mi-am luat misiunea in serios...? Am credinta interioara ca voi conduce toata lumea. Am incercat sa o scot din mine, sa-mi zic ca-i o prostie, dar ea ramane acolo. Atunci am ales sa astept si sa vad ce se intampla, daca se confirma sau nu. Asa ca asta fac. Intre timp, ca sa nu ma plictisesc, imi antrenez mintea cu orice disputa mi se pare pe masura mea.

Apropo, numele meu este Tu dor El (mai exact Marian Tudorel Lazar - ca sa poti face analiza completa).

 heart_of_ice, on 13 iunie 2019 - 22:59, said:

Duhul Sfânt, adică Ruah HaKodesh, în ebraică la genul feminin! Deci nu, Satana nu este nevasta lui Dumnezeu, ci Fiica Lui! Posted Image

Care-i logica?

Edited by Dorel666, 13 June 2019 - 23:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate