Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

Tehnologia ne rupe de interactiunea spontana

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
ce ochi ager ai..

#20
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,005
  • Înscris: 16.07.2015

View PostKres, on 21 mai 2019 - 18:35, said:

Lumea o arde pe telefon in locuri piblice, tocmai, pentru ca nu vrea sa interactioneze decat strict cu cine le dicteaza interesul si e explicabil - lupta pentru supravietuire, pentru un blid cu mancare e crunta. Nu mai exista oameni detasati care sa poata interactiona dezinteresat, de dragul conversatiei. Fiecare vede in fata numai ce-l intereseaza, adica papica, servici si eventual o relatie cu cineva, if any...
Sa nu exageram, nu sunt toți așa. Eu nu prea stau pe tel in autobuz sau tramvai, asa, că o idee.

Edited by Vlad_22, 22 May 2019 - 00:08.


#21
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostVlad_22, on 22 mai 2019 - 00:07, said:

Sa nu exageram, nu sunt toți așa. Eu nu prea stau pe tel in autobuz sau tramvai, asa, că o idee.

Deci tu te uiti la tine si zici ca nu-s toti asa... Uita-te in metrou cata lume tanara o freaca pe telefon, uitand la ce statie se afla trenul.

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
pai normal , nevoia de informare de astazi euriasa.....si informare si comunicare la minut.....la secunda...generatiile de astazi nici nu isi pot inchipui cum era pe vremuri cand vag de tot gaseai o referinta la strainatate sau o stire , alta decat stirile oficiale comuniste , odata la cateva zile sau saptamani....
astazi a pierde minute si chiar secunde a devenit un chin ...nu vorbim de asteptari de saptamani , vorbim de comunicare instanta ...eu sunt obisnuit spre exemplu sa stiu absolut tot ce se intampla in lume.....daca nu imi verific site-urile pe care stau, sa ma uit dupa stiri , nu pot sa stau linistit practic....trebuie sa stiu orice stire si noutate la minut....si eu am o conexiune slaba pe un calculator prost.....sunt altii pentru care daca internetul are lag de 2-3 secunde deja "merge prost" internetul.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate