Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Parere cana filtranta

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Cit am fost copii,multi beam apa de robinet a blocurilor comuniste si inca traim,suntem bine,altii mai de la tara apa de fantina sau put,si nu facea nimeni analize la apa.Acum e la moda Brita si surorile ei.Sa recapitulam-Carpatica e un must la noi...,apoi cei ce vor sa faca un pas inainte se reped la cani filtrante.Ati uitat putul de la tara cu roata...Posted Image Posted Image Ca parere,am o parere buna,dar nu ma pasioneazaPosted Image .

Edited by Melteanu, 06 May 2022 - 10:57.


#56
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,335
  • Înscris: 13.01.2011
Melteanul tot meltean  😁
Lasă bre lumea să consume ce dorește.

La țară nu am avut pe nimeni, nu știu cum este.

La oraș, nu ai cea mai curată apă, la robinet.

Nu văd de ce aș filtra prin rinichii mei mizeria din apă, în loc să facă asta un filtru  :habarnam:

#57
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View PostMelteanu, on 06 mai 2022 - 10:57, said:

Cit am fost copii,multi beam apa de robinet a blocurilor comuniste si inca traim,suntem bine,altii mai de la tara apa de fantina sau put,si nu facea nimeni analize la apa.Acum e la moda Brita si surorile ei.Sa recapitulam-Carpatica e un must la noi...,apoi cei ce vor sa faca un pas inainte se reped la cani filtrante.Ati uitat putul de la tara cu roata...Posted Image Posted Image Ca parere,am o parere buna,dar nu ma pasioneazaPosted Image .
Hai sa ne uitam putin la prezent: In copilaria ta - si a mea caci revolutia m-a prins in cls a 9-a - apa de la robinet mirosea a clor?
In copilaria ta, in preajma fantinilor / puturilor se construia in draci si apa din panza freatica era de rahat? Nu cred!
Eu cel putin imi aduc aminte ca abia asteptam sa ma duc la bunici, la BUzau, in oras - apa era bestiala - acu mnici aia nu mai e ce a fost -sau in Moldova unde beam din fantana... scoasa cu galeata, in timp ce eram cu caprele pe coclauri.

#58
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,417
  • Înscris: 28.10.2018
Si eu beam apa de la robinetii blocurilor comuniste de unde se udau gradinile acelor blocuri. Diferenta e ca atunci instalatiile din blocuri aveau 10 ani. Acum au 45.

Edited by abac, 09 May 2022 - 08:00.


#59
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.12.2021
saptamana viitoare la Lidl  va fi  cana filtrare Brita  la 69 lei  -nu se pomeneste nimic de cartuse.A folosit-o cineva? E fiabila?

#60
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,417
  • Înscris: 28.10.2018
E un recipient din plastic cu cartus care se inlocuieste. La ce fel de fiabilitate te referi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate