Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Bizoni în trafic

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#847
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Ca retardatii isi pun viata in pericol nu e problema, doar sa nu ia si alti nevinovati cu ei...

#848
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,899
  • Înscris: 28.11.2006
Luati de-aci bizoni la nivel inalt:

Doi șefi din Poliția Română, prinși băuți la volan

#849
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,187
  • Înscris: 19.09.2005
au prins pe cine nu trebuie.

#850
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ieri mi-am dorit din suflet sa fiu bizon. A fost iar un cros prin oras si au ingradit militienii zona Prezan-Kiseleff-Aviatorilor. S-a luat un militian de mine, m-a pus sa opresc motorul masinii, eu n-am vrut... Nervi, mai bine treceam prin barajele lor.

#851
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
1. Bizoneala nu e pentru toata lumea. Unii sunt potai.
2. Trebuia sa opresti motorul pentru ca nu esti singur pe planeta.
3. De ce nu ai spart barajul? Vedeam si noi niste stiri interesante duminica.

Edited by abac, 06 May 2019 - 08:13.


#852
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017

 e_bulu, on 06 mai 2019 - 08:07, said:

Ieri mi-am dorit din suflet sa fiu bizon. A fost iar un cros prin oras si au ingradit militienii zona Prezan-Kiseleff-Aviatorilor. S-a luat un militian de mine, m-a pus sa opresc motorul masinii, eu n-am vrut... Nervi, mai bine treceam prin barajele lor.

Nu e vina milițienilor, ci a primăriei către aproba aceste evenimente. Deci cu dna Gabi trebuie sa discuți. Dacă vrei îți dau adresa ei :)

#853
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
Nu stiu cum isi permite primaria sa organizeze evenimente sportive in ton cu toata lumea civilizata deranjandu-i pe cercopitecii care nu pot sa se miste doi kilometri cu masina decat atunci si fix pe acolo.

Ce dracu ne trebuie atata sport si aer curat?

#854
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Evenimente sportive prin mijlocul orașului.
Bun așa.

Să facă atunci niște benzi de mers cu mașina prin pădure să lăsăm orașul bicicliștilor. Și ălora cu trotinete.

Vecine suntem și oameni care lucrăm la mai mulți km de casă, mai avem nevoie de mașină, nu suntem toți hipstări să ne descurcăm numai cu bicicleta.
Și da am și eu bicicletă și când pot s-o folosesc o și folosesc.

#855
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Da' si excesul de zel... Au pus bariere (garduri) cu multe strazi inainte de (ne)fericita actiune.

Edited by e_bulu, 06 May 2019 - 10:04.


#856
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 abac, on 06 mai 2019 - 08:33, said:

Nu stiu cum isi permite primaria sa organizeze evenimente sportive in ton cu toata lumea civilizata deranjandu-i pe cercopitecii care nu pot sa se miste doi kilometri cu masina decat atunci si fix pe acolo.

Ce dracu ne trebuie atata sport si aer curat?
Nu stiu de unde ai scos-o tu cu aerul curat la manifestatiile sportive de genul asta. In fata biciclistilor circula o coloana de masini si motociclete, care cu telecamera care cu reclamele care plini de biciclete pe plafon dracu stie la ce le folosesc... in spate idem. O cantitate imensa de lume, agenti de ordine si politisti toti cu masini prin preajma. Strazi blocate, iar cele pe care se poate circula, superaglomerate. Timp pierdut, nervi, caroserii zgariate, lipsa de parcari, graba, ore de munca pierdute...
Locuiesc intr-un oras in care se intampla asta o data pe an. Dar lumea e fericita, se duce si aplauda, oi fi eu, ce sa zic...

#857
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018

 Paz, on 06 mai 2019 - 14:23, said:

Strazi blocate, iar cele pe care se poate circula, superaglomerate. Timp pierdut, nervi, caroserii zgariate, lipsa de parcari, graba, ore de munca pierdute...

Deci oricat de rau si de groaznic si de oribil ar fi, inca nu este suficient de oribil incat sa te convinga sa lasi masina si sa iei bicicleta.

Spor la lamentat in continuare. Eu nu pot decat sa ma bucur cand viata soferilor devine pe zi ce trece din ce in ce mai mizerabila.

Exista viata si dincolo de masina personala. Masina personala trebuie descurajata. La fel ca in lumea civilizata.

Edited by abac, 06 May 2019 - 14:55.


#858
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 abac, on 06 mai 2019 - 14:55, said:

Deci oricat de rau si de groaznic si de oribil ar fi, inca nu este suficient de oribil incat sa te convinga sa lasi masina si sa iei bicicleta.
Antocmai. :)

Eu merg la munca pe picioare. Dar de la un loc de munca la altul... Tu cum ai face sa cari o suspensie de camion cu bicicleta ?

#859
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
si fix p-acolo prin mijlocul evenimentului trebuie sa treci, nu ai alta ruta?

PS in weekend nu se munceste (de fapt eu extind aceasta regula si in zilele de luni si vineri)

Edited by Flat, 06 May 2019 - 15:04.


#860
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,187
  • Înscris: 19.09.2005
sau un miting al taximetristilor.

#861
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 Flat, on 06 mai 2019 - 15:02, said:

si fix p-acolo prin mijlocul evenimentului trebuie sa treci, nu ai alta ruta?

PS in weekend nu se munceste (de fapt eu extind aceasta regula si in zilele de luni si vineri)
Nu am alta ruta, eu fix pe acolo trebuie sa trec, ma pun in fata baricadei si nu ma misc pana nu se termina evenimentul. Si da, e duminica, nu trebuie sa merg nicaieri. Mi-am luat cheile de la firma si ma duc de nebun sa plimb un aparat de sudura de la un sediu la altul.

#862
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai dracu bicicliști numa prin mijlocul orașului fac cursele.

#863
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru expunere maxima! invidiosule...

Edited by MembruAnonim, 06 May 2019 - 17:18.


#864
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Expunere maximă la noxele de la mașini ?

Bine că-i duce capul să nu facă cursele ălea prin Dâmbovița.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate