Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

Noua Toyota Corolla

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
6246 replies to this topic

#4699
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,297
  • Înscris: 25.04.2016
Ca fapt divers, Lexus are reducere de 7500 euro.

#4700
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostMMike, on 21 noiembrie 2021 - 11:32, said:

Ca fapt divers, Lexus are reducere de 7500 euro.
Sa ghicesc, la Lexus RX450h?

#4701
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,297
  • Înscris: 25.04.2016
La toate modelele (ramase pe stoc).

De exemplu un UX250h cu pret de lista de 42635 euro e acum 35135 euro. A fost si o alta versiune la 39500 euro si s-a redus la 32000 euro.

Edited by MMike, 22 November 2021 - 10:59.


#4702
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Corolla unde e ?

#4703
alextz

alextz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 05.05.2002
La NX300h pentru ca se schimba modelul au fost reduceri incepand de la 10.000E .

#4704
Boinx

Boinx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.04.2021
De cand a venit frigul am o problema la partea de servodirectie/coloana de directie. Cand misc volanul se aude un scartait. Se pare ca este o problema comuna toyota/lexus prin alte tari. A mai experimentat cineva asa ceva in Romania?  Atasez cateva clipuri de pe youtube care nu imi apartin dar sunetul este identic.

https://priuschat.co...weather.189264/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sATh9qvXDyE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vfLrT5earcQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xa210De1CsU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4705
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Ce Corolla ai ?
Sunet de cupla cardanica ruginita.. masini nefolosite care stau in umezeala multa... cu putin ulei sau vaselina se rezolva.

Edited by mihaiC1, 23 November 2021 - 17:38.


#4706
Boinx

Boinx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.04.2021
Corolla Sedan 2020, masina are 1 an si 1 luna

Nu e cazul de masina stata. Merge in fiecare zi. Nu am apucat inca sa vorbesc la dealer.

Pe forumurile din strainate solutiile sunt diverse, de la vaselina la schimbatul coloanei de directie si a motorasului de servodirectie din ce am inteles.

#4707
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Ciudat.. TS -ul meu are 1,5 ani si nu are nici un zgomot.. Poate ca sedanul e impachetat in TR .. TS si HB in GB ? Sigur ii trebuie lubrefiant pe directie. Nu cedeaza usor servodirectia electrica... Motorasul electric nu scartzaie . Eu am descoperit putina rugina pe zavorul capotei ..

Edited by mihaiC1, 23 November 2021 - 22:18.


#4708
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 29.10.2017
Asa am patit la Kia ceed la vreo un an doi dupa ce am luat-o; mi-a schimbat coloana de directie pe garantie

#4709
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.01.2005

View PostBoinx, on 23 noiembrie 2021 - 19:33, said:

Corolla Sedan 2020, masina are 1 an si 1 luna

Nu e cazul de masina stata. Merge in fiecare zi. Nu am apucat inca sa vorbesc la dealer.

Pe forumurile din strainate solutiile sunt diverse, de la vaselina la schimbatul coloanei de directie si a motorasului de servodirectie din ce am inteles.

fa un video cu sunetul si mergi la reprezentanta. o sa iti schimbe pe garantie coloana de directie. nu esti singurul, mai sunt cazuri. si eu am avut scartaitul respectiv, a aparut cand s-a racit afara. schimbat pe garantie. TS 2.0  dynamic an 2020.

#4710
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Faci vidou' doar sa ii ameninti daca nu iau nici o masura.. Sigur au schimbat coloana ? Poate nu stiti ce inventivi sunt romanii, pun o lingura de lubrefiant si in acte trec schimbata toata directia ..

Edited by mihaiC1, 24 November 2021 - 14:17.


#4711
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.01.2005

View PostmihaiC1, on 24 noiembrie 2021 - 14:10, said:

Faci vidou' doar sa ii ameninti daca nu iau nici o masura.. Sigur au schimbat coloana ? Poate nu stiti ce inventivi sunt romanii, pun o lingura de lubrefiant si in acte trec schimbata toata directia ..

Au cerut video-ul pt al trimite la Toyota Romania care aproba sau nu inlocuirea. In cazul meu s-a inlocuit intreaga coloana, am asistat in service, am facut si poza la coloana noua care a venit. Lor le convine ca ei factureaza tot la toyota Romania, cand e vorba de garantie.

#4712
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Inseamna ca sunt seriosi, nu ca altii...

#4713
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 18.08.2021

View Postsiruletzu, on 25 noiembrie 2021 - 15:22, said:

Au cerut video-ul pt al trimite la Toyota Romania care aproba sau nu inlocuirea. In cazul meu s-a inlocuit intreaga coloana, am asistat in service, am facut si poza la coloana noua care a venit. Lor le convine ca ei factureaza tot la toyota Romania, cand e vorba de garantie.
Sa fiu sincer, nu ajungea Toyota ca si companie automotive acolo unde e, cu atitudini de genul ... f..e-i o lingura de vaselina sa nu mai scartzaie si usureaza-l pe fraier de o carutza de bani... Apreciez cand un importator ca Toyota Romania actioneaza asa, inseamna ca si el, mai departe, e convins ca situatii de genul sunt rara avis, nu probleme comune la o serie intreaga de masini trecute de controlul tehnic pe repede inainte...

#4714
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008
Sunt cativa colegi pe topic care au o parere f. proasta fata de cateva reprezentante Toyota din RO... citeste mai in urma.

#4715
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,864
  • Înscris: 12.08.2008

View PostBoinx, on 23 noiembrie 2021 - 19:33, said:

Corolla Sedan 2020, masina are 1 an si 1 luna

Nu e cazul de masina stata. Merge in fiecare zi. Nu am apucat inca sa vorbesc la dealer.

Pe forumurile din strainate solutiile sunt diverse, de la vaselina la schimbatul coloanei de directie si a motorasului de servodirectie din ce am inteles.

Ai rezolvat ceva ?

#4716
Boinx

Boinx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.04.2021
Abia la sfarsitul lunii decembrie am programare, sunt prins cu serviciul pana atunci. Va voi tine la curent. Incerc intre timp sa fac o inregistrare pentru a o avea cand ma duc la ei. Problema e, ca daca e oleaca mai cald afara nu se aude tot timpul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

micsuna

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate