Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#4933
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
eMag a fost fondat oficial pe 3 decembrie (2001). In 2021 si-au serbat ziua pe 7 decembrie, iar anul acesta se preconizeaza pe 6 decembrie pentru ca de pe 3 pe 5 inclusiv, ai electro weekend .

#4934
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Si vor avea promotii bune?
Se stie ceva?

#4935
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Am si eu o intrebare, daca un produs resigilat azi are un pret, sunt sanse ca sa ii mai fie schimbat pretul in 4-5 zile? Ori ramane cu pretul din prima zi, pana se vinde?

#4936
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sunt sanșe să se mai modifice prețul dar în general se cam modifică în sus la resigilate emag.. Posted Image.

#4937
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postgrirux, on 30 noiembrie 2022 - 20:42, said:

Referitor la livrarea coletului la alt easybox decat cel selectat, am facut sesizare pe site-ul emag si am primit raspuns pe mail dupa 5 zile:

"Referitor la livrarea coletului intr-un alt locker fata de cel selectat, informatia poate fi gasita in Termenii si Conditiile generale, nefiind un serviciu care se foloseste doar in cazul clientulor Genius. Regulamentul Genius nu cuprinde toate informatiile regasite in regulamentul principal, fiind complementar acestuia.
Puteti gasi informatia referitorare la livrarea prin easybox aici: https://www.emag.ro/...in-alt-easybox/ "

Ce scrie la respectiva sectiune help:
"Daca ai primit SMS sau e-mail de confirmare că produsul tău a fost încărcat în alt easybox față de cel selectat,  acest lucru s-a datorat supraaglomerarii easybox-ului dorit. Produsul se încarcă in cel mai apropiat locker ca distanță fața de cel selectat în comandă.
Daca nu mai dorești comanda, aceasta va intra în proces de retur automat după expirarea timpului alocat pentru ridicare. Daca aceasta a fost plătită cu cardul online, banii urmează sa fie returnați în același cont bancar din care s-a efectuat plata.
Daca dorești comanda, dar nu o poți ridica din locker-ul în care s-a încărcat, poți înregistra o comandă nouă."

Deci, inteleg ca un client Genius nu are niciun drept suplimentar in ceea ce priveste livrarea la easybox, dar in acelasi timp ca e perfect legitim sa refuzi o comanda ajunsa intr-un alt easybox si sa plasezi o alta comanda pana cand ai norocul sa iti fie livrata unde doresti... Cu dezavantajul banilor blocati niste zile, in cazul in care ai achitat online.

Bine că nu cumperi de la emag produse importante ci doar de care te poți lipsi

#4938
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006

View Postlost_in_a_dream, on 04 decembrie 2022 - 19:20, said:

Si vor avea promotii bune?
Se stie ceva?
Tocmai am auzit la radio o reclama, maine 6 decembrie isi serbeaza ziua si vor avea ceva oferte.

#4939
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Multumesc, Maskatu. :)

#4940
georgs

georgs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.11.2022

View Post-koss-, on 05 decembrie 2022 - 00:32, said:

Sunt sanșe să se mai modifice prețul dar în general se cam modifică în sus la resigilate emag.. Posted Image.
Asta chiar asa este.
Am returnat produs, iar la resigilate apar produse care au pret mai mare decat a fost nou.
Cred ca nici nu vor sa vanda resigilatele la ce preturi baga la ele.
Or avea vreun contract beton cu furnizorii si primesc banii inapoi de la furnizor daca nu resusesc sa vanda produsele furnizate.

#4941
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
maine

Attached Files



#4942
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Ce kakanari, au marit preturile de ieri si cica au bagat "reucere" pe card cadou. Posted Image

L.E. Sa nu mai zic ca geniusul s-a fasait, sa dus livrarea de pe o zi pe alta, deja vin dupa 3 zile.

Edited by pufarin, 06 December 2022 - 08:20.


#4943
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 02.02.2006
Eu  nu am vazut nimic cu 30% card cadou...

#4944
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
https://www.emag.ro/...iua-emag-21-ani

Art.5 MECANISMUL CAMPANIEI
Pentru fiecare comanda facuta in perioada Campaniei, care contine unul dintre produsele participante
(https://www.emag.ro/lps/ziua-emag-21-ani), participantii vor primi un card cadou/carduri cadou sub
forma unui cod electronic avand valoarea cumulata de pana la 30%.
2
Cardurile cadou se vor emite in termen de maximum 5 (cinci) zile lucratoare de la confirmarea &
finalizarea platii si vor fi transmise in format electronic, la adresa de email asociata contului de client
eMAG.
Se va emite cate un card cadou pentru fiecare produs/comanda, avand valoarea de pana la 30% din
valoarea fiecarui produs eligibil din comanda respectiva. Cardurile cadou sunt valabile in perioada 15
decembrie 2022, ora 00:00 – 31 decembrie 2022, ora 23:59. Produsele pe care se poate aplica cardul
cadou sunt produsele vandute de eMAG si partenerii eMAG Marketplace, inclusiv produsele resigilate
(mai putin Asigurari, Roviniete, Reincarcare Cartele, Monede si lingouri, metale pretioase, tutun).
De aici citire: https://s13emagst.ak...022-finalv1.pdf

Deci cumparati acum produsele alea, primiti apoi voucher pentru alte cumparaturi Posted Image).

Edited by bai3tzash, 06 December 2022 - 08:42.


#4945
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Am dat click pe bannerul care duce spre oferta
https://www.emag.ro/lps/ziua-emag-21-ani?ref=tooltip_voucher_19455_CC_ziua_eMAG_6.11_listing%26home_general

Si nu vad nici o oferta cu 30%, cea mai mare are 25.... ouchei.

#4946
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010

View Post-ina-, on 06 decembrie 2022 - 08:36, said:

Eu  nu am vazut nimic cu 30% card cadou...
Sunt la produse smart Huawei, cosmetice Avene și Uriage, ghiozdane și penare pentru copii, suplimente Redoxon și Supradyn și la prezervative. Posted Image

Edited by Cipry7, 06 December 2022 - 08:56.


#4947
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
pentru produse luate de la Emag prin aplicatia Tazz s-o acorda cardul acela cadou?

Multumesc

#4948
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Pe tazz e alta mancare de peste. Ai si acolo oferte dar nu cu vouchere cash back, cel putin eu nu am vazut asa ceva azi prin app. Si cu voucherele alea BF la 10-20-30 etc de lei, care valorau 100, multi nu citisera ca se imparte defapt la 25 de lei  x 4 comenzi, olbligandu-te sa faci defapt 4 comenzi, nu sa dai tu o comanda de 100-120 de lei si sa platesti diferenta de la 100.

Edited by Maskatu, 06 December 2022 - 11:54.


#4949
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am urmatoarea problema ;
Am comandat un produs ; produsul a plecat  , a ajuns in oras , apoi a plecat inapoi si pe cont apare "livrare anulata " ; pe mail nu a venit nimic . Nu pricep care este procedura in continuare ; nu am gasit undeva sa pot anula comanda si apoi sa fac alta . Nu stiu ce sa fac , care ar fi procedura . Nu stiu cit mai trebuie sa astept.

#4950
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
De plecat e plecat inapoi. Vorbeste pe chat. Cel mai probabil o sa-ti spuna sa refaci comanda.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate