Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Eufonika - un fisssss?

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
nu prea inteleg unde este asa de mare realizarea in lansarea eufonika:

http://www.editiaspe...rbesti-5572.asp

ce mare lucru aduc in plus? acolo niste "scaderi" pe hartie de 20% fata de Romtelecom? pai nu oricum tre sa platesti abonamentul la Romtelecom ca sa dai pe Eufonika, sau cum?

stie careva care e treaba?

Edited by lbordea, 03 March 2006 - 16:37.


#2
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Postlbordea, on Mar 3 2006, 16:36, said:

nu prea inteleg unde este asa de mare realizarea in lansarea eufonika:

http://www.editiaspe...rbesti-5572.asp

ce mare lucru aduc in plus? acolo niste "scaderi" pe hartie de 20% fata de Romtelecom? pai nu oricum tre sa platesti abonamentul la Romtelecom ca sa dai pe Eufonika, sau cum?

stie careva care e treaba?

niste reduceri intre 20% (interurban) si 40% (international). oricum trebuie sa ai rtc ca sa ii utilizezi.
nota personala: mai bine imi bag unghia in gat decat sa vb. pe eufonika :puke:

#3
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005
azi am vazut pentru prima oara ceva spoturi prin ziare si la TV ...se pare ca s-au lansat ... sunt curios de mai multe informatii, vad ca site-ul este inca in stand-by.

Edited by vladut_v, 06 March 2006 - 20:43.


#4
apa plata

apa plata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2005
folosesti Carrier Selection Code (CSC) de pe un telefon RTc ca sa ajungi in centrala lor...

ideea e ca nu e simplu sa-ti faci retea si sa mai intampini si rezistenta oamenilor in a-si schimba telefoanele RTc, pe are, de bine de rau, te poti baza mai mult decat pe oricare alt fix.

Serviciul e ok, dar putea fi lansat de acum 2 ani. Deja exista 20 de "operatori"* care au asa ceva. Probabil EUfonika va castiga prin publicitate... vom vedea.

------------------------------
* "operatori" intre ghilimele - operatori autorizati de ANRC cu sediul intr-un apartament.

#5
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View Postapa plata, on Mar 7 2006, 10:09, said:

folosesti Carrier Selection Code (CSC) de pe un telefon RTc ca sa ajungi in centrala lor...

ideea e ca nu e simplu sa-ti faci retea si sa mai intampini si rezistenta oamenilor in a-si schimba telefoanele RTc, pe are, de bine de rau, te poti baza mai mult decat pe oricare alt fix.

Serviciul e ok, dar putea fi lansat de acum 2 ani. Deja exista 20 de "operatori"* care au asa ceva. Probabil EUfonika va castiga prin publicitate... vom vedea.

------------------------------
* "operatori" intre ghilimele - operatori autorizati de ANRC cu sediul intr-un apartament.
Tu te poti baza pe RTC, dar nu si aia care te suna, mai ales cand le mai pica cate un flux la RTC, cum au obiceiul mai nou. :death:

#6
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Cred ca eufonika e alternativa de care are nevoie oricine are nevoie de un operator mai ieftin,care sa nu fie de apartament,si nu e in aria de acoperire rds/upc/atlastelecom/astral etc...

#7
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ce tarif au intre judete ?

#8
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
cunoasteti alti operatori in genul eufonika, in romania??
ma intereseaza convorbirile interjudetene, nu internationale...

#9
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View Postkhristian78, on Mar 11 2006, 14:53, said:

cunoasteti alti operatori in genul eufonika, in romania??
ma intereseaza convorbirile interjudetene, nu internationale...
atlas telecom parca mai ofereau ceva asemanator, cu abonament 0 (la sfarsitul lunii platesti doar convorbirile).

#10
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

View PostGarfield, on Mar 11 2006, 15:36, said:

atlas telecom parca mai ofereau ceva asemanator, cu abonament 0 (la sfarsitul lunii platesti doar convorbirile).
da...merci au, dar tarifele la interurban sunt la fel ca la romtelecom..pana acum eufonika sunt mai ieftini...este altcineva care cunoste un furnizor de servici gen eufonika, apelabil de pe romtelecom fol un nr inaintea nr de tel apelabil...
merci

#11
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View Postkhristian78, on Mar 11 2006, 16:31, said:

da...merci au, dar tarifele la interurban sunt la fel ca la romtelecom..pana acum eufonika sunt mai ieftini...este altcineva care cunoste un furnizor de servici gen eufonika, apelabil de pe romtelecom fol un nr inaintea nr de tel apelabil...
merci
Esti obsedat de Romtelecom.. Zapp are la un abo mai mic 4 centi cu orisicine pe Romtelecom si nu cred ca la tine Zapp nu are acoperire. Chiar nu inteleg ce va place la RTC..

Sa nu uit totusi sa rasp la intrebare, ai lista cu toti operatorii aici  http://www.telefonie...l/operatori.php
Ai de unde alege, aproape toti au acest serviciu.

#12
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
mah...rtl, nu-i pt mine, ci pt parinti..iar, zapp nu are acoperire in moldova-noua.... :(
merci pt lista... :D

#13
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Scuze, am inteles.. Si ceva net pe cablu aveti acolo..?

Se pot folosi multe servicii pe internet, dar nu stiu care e situatia acolo in Moldova Noua si nu vreau sa mai vb aiurea..

Am uitat sa zpun ca exista si adaptoare sa poti pune un telefon normal.

#14
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
au net in moldova-noua, dar ai mei nu prea le au cu tehnologia....si is rezistenti la schimbare...m-ar interesa un adaptor pt mine..unde gasesc mai ieftin...am ceva numere...pacat ca n-au acoperire cosmote....ca i-as scapa...:)

#15
fanto

fanto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2006

View Postcutler, on Mar 7 2006, 16:56, said:

ce tarif au intre judete ?
cu 20% mai ieftin decat romtelecom cica
da de unde k de fapt se platesc in plus si convorbiri locale la romtelecom catre numarul lor 1688
aveti grija k e teapa
eu i-am sunat sa-i intreb unde este adresa sediului social daca vreau sa-i dau in judecata si ce credeti, un operator de la ei mi-a dat o adresa,altu alta adresa,altu a zis k nu avem
deci v-ati dat seama cu ce hal de firma care m-ai vroia sa faca si concurenta pe piata tc,aveti de-a face

#16
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
serios???...ma gandeam....si i-am intrebat de "n-shpe x" , dar ei au spus cu manuta pe inimioara, ca la romtelecom nu se plateste nimic...... :angry:

#17
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View Postfanto, on Mar 26 2006, 13:59, said:

cu 20% mai ieftin decat romtelecom cica
da de unde k de fapt se platesc in plus si convorbiri locale la romtelecom catre numarul lor 1688
aveti grija k e teapa
1688 e Carier Select Code. Nu platesti nici o convorbire locala.

#18
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Eufonika: ½Tarifele sunt de 4,4 (brut?) eurocenti pe minut in timpul zilei (8 -20) si 3,2 (brut?) eurocenti pe minut noaptea (20-8 dimineata) pentru interjudetene. Pe mobil se platesc 12,9 eurocenti pe minut indiferent de ora.½ Probabil + TVA.

Romtelecom:
Interjudetean
5,4 + TVA - luni-vineri, in intervalul orar 8:00-20:00
4 + TVA - luni-vineri, in intervalul orar: 00:00-8:00 si 20:00-24:00; sambata, duminica si sarbatorile legale in intervalul orar 00:00-24:00
Catre retele mobile: 14 eurocenşi/minut + TVA.

http://www.romteleco...romtelecom.html

Economia=
8-20=1 eurocenşi/minut
20-8=0,8  eurocenşi/minut
mobile=
1,1 eurocenşi/minut

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate