Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Parteneriate/Colaborari/Asocieri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Disney+.

* * - - - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1984 răspunsuri în acest subiect

#1333
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 sorin96, on 19 octombrie 2022 - 13:24, said:

Vad ca a intrat The Good Doctor,insa doar primele 2 sezoane
Hmm, au anuntat 4. Cine stie, poate pana diseara baga tot sau Sony s-a razgandit si face ca la Spider-man :)))

Editat de LAURENTIUMAR, 19 octombrie 2022 - 13:42.


#1334
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004

 vibeo, on 13 octombrie 2022 - 17:05, said:

Primul episod a inceput bine cu coana' Hulk, dupa care am crezut ca m-am asezat pe telecomanda...ca si cum ai derula in voie inainte si inapoi ,tot  aceeiasi naratiune de rahat. Acuma pe bune, cred ca Marvel a cazut pe partea aialalta a calului, ultimele filme si seriale , cu mici exceptii, fiind sub orice critica (ultimul film din seria Thor de ex.).

Au inceput sa se parodieze singuri.
Ultimul episod din She-Hulk spune totul pe sleau.

La propriu.

 mariusixy, on 14 octombrie 2022 - 11:13, said:

@LAURENTIUMAR faci o mare greseala ca nu te iei dupa nota imdb.
Asta daca nu cumva ai impresia ca vei trai 200 ani si nu faci nici o sortare.
Nota imdb e cam la plezneala.
Devine cat de cat reala la cateva luni bune dupa lansare, poate chiar un an.

Motivul e simplu - se poate da nota de inainte de lansare si atunci se ingramadesc toti fanii actorilor sa dea 10.
Dupa lansare incep si criticile si notele mici.

#1335
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.201
  • Înscris: 07.10.2006
Toți fanii să dea 10 sau toți haterii să dea 1. Ai omis cealaltă jumătate.

#1336
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.416
  • Înscris: 21.10.2010

 DarkEnemy, on 19 octombrie 2022 - 13:25, said:

Abonamentul se face pe 30 de zile. Daca voiam pe an sau sa fiu vietas la Disney, optam pentru optiunile astea.

Un common sense ar zice ca dupa alea 30 de zile sa fii intrebat daca mai prelungesti sau nu, nu sa iti taxeze automat banii, iar clientul din neatentie, lipsa de timp, e pe moarte in spital, e in puscarie etc nu baga de seama si e fentat. Dar, da... corporatii. Lacomie.

Still, dupa 1-2 tentative, ar trebui sa se opreasca - cum procedeaza MUBI -, insa Disney asteapta sa bag fonduri pe card si sa prinda momentul oportun.  

Faptul ca mi-au suspendat contul si eu nu reusesc sa-l anulez, insa ei continua sa gadile cardul meu... clar not ok
Citim si noi Termeni si Conditii inainte sa bocim pe aici ca ne fura corporatiile?
Fișier atașat  termeni.png   45,51K   52 download-uri

Se numeste plata recurenta, mai toata lumea iti activeaza asta cand faci o subscriptie la ei, Netflix o face, Emag o face, Microsoft o face, Amazon o face, toata lumea o face, ba chiar si facturile le poti plati recurent. Tu dupa ce-ti activezi orice fel de subscriptie te duci frumos in cont si dai cancel, in felul asta dupa ce iti expira perioada platita n-o sa mai incerce nimeni sa-ti "fure cu japca" banii din cont.

#1337
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Am trăit s-o... citesc și pe asta. Și când te gândești că nu e singurul care are impresia că cineva îți anulează automat un abonament.
Cu siguranță mai este client și prin alte părți, vai de angajații care trebuie să explice ceva unor oameni de genul 😂

#1338
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.283
  • Înscris: 19.07.2008
Da, bravo, T&C - eram sigur ca o sa se gaseasca cineva sa vina si cu abureala asta =)) Cine citeste T&C. Incepem sa fim mai catolici decat papa. Dar pe forum merge, aici toti sunt imaculati si chiar isi si printeaza T&C sa citeasca de maimulte ori. Partea cu contul suspendat si abonamentul pe care eu nu il mai pot anula ai sarit-o!?

Automat nu se anuleaza tocmai fiindca se bazeaza pe neatentia clientului. Esti neatent - mai "beneficiezi" o luna de abonament. Nici dupa o luna? Inca una si tot asa.

Intr-un context normal primeai un mail de atentionare: doriti prelungirea subscriptiei automate cu inca 30 de zile? Da/nu si gata povestea.
Intr-un context anormal Disney iti suspenda contul, iar singura operatiune accesibila e aceea de a face update la metoda de plata, fara sa poti da cancel inainte. De ce? Poate cititi voi asta si in T&C si lamuriti si pe altii

Macar MUBI au decenta ca dupa 2 plati sa inceteze, ca e clar ca omul nu vrea, altfel ar fi alimentat contul - dar nu, Disney continua si la 2 luni, sperand sa faulteze 30 de lei (ca de anulat abonamentul nu mai poti)

#1339
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 27.01.2010
Eu zic ca Dorel de la Disney+, sa-si faca dreacu treaba, sa trimita la toti email, dupa 30 de zile, sa ii intrebe daca vor prelungirea abonamentului sau nu. Nu de alta, dar unii  invoca masoneria corporatiilor.

Editat de Shock-G, 19 octombrie 2022 - 23:34.


#1340
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004

 5had3, on 19 octombrie 2022 - 14:06, said:

Toți fanii să dea 10 sau toți haterii să dea 1. Ai omis cealaltă jumătate.

Eu n-am zis nimic de hateri. Si nu am omis nimic. Am zis cum functioneaza sistemul.
Ideal ar fi sa nu se permita notarea decat dupa ce apare filmul/serialul.

#1341
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.074
  • Înscris: 20.06.2009

 DarkEnemy, on 19 octombrie 2022 - 23:10, said:

(...) abureala asta (...)
Păi nu prea e abureală! Că de-aia se numesc Termeni și Condiții! Sînt niște chestii impuse de către proprietar, de care trebuie să știi și pe care, odată ce folosești acel serviciu, te obligi să le respecți! Faptul că tu le consideri „o abureală” nu te absolvă de vină pentru nerespectarea lor! Oare de ce ai tu contul suspendat acuma? Nu pentru că nu ai respectat termenii și condițiile în care poți folosi serviciul?
Și, fie vorba între noi, nici nu trebuia să citești T&C! Era suficient să citești CUM se folosește serviciul...

#1342
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004

 DarkEnemy, on 19 octombrie 2022 - 23:10, said:

Automat nu se anuleaza tocmai fiindca se bazeaza pe neatentia clientului. Esti neatent - mai "beneficiezi" o luna de abonament. Nici dupa o luna? Inca una si tot asa.

Intr-un context normal primeai un mail de atentionare: doriti prelungirea subscriptiei automate cu inca 30 de zile? Da/nu si gata povestea.
Sa inteleg ca pana la Disney+ nu ai avut abonament la niciun alt serviciu de streaming pana acum ?
Ca la toate e asa, de la inceputuri.

Nimeni nu trimite mail - se presupune ca ai citit macar conditia principala care apare cand iti faci cont - ai drept sa anulezi pana la finalul perioadei achitate daca nu mai vrei. Daca a trecut perioada se reinnoieste automat - si trag bani de pe card.

La fel e sistemul al Netflix, Amazon Prime, HBO Max, etc...

SI T&C se citesc intotdeauna. Can faci contracte cu furnizorii nu le citesti ? Poate nu-ti convine o clauza, sau poate semnezi ca primarul un contract prin care iti pierzi casa.

#1343
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.416
  • Înscris: 21.10.2010
Nu vedeti ca el o practica cu toti si e fericit ca MUBI incearca doar de 2 ori sa-i "fure" bani din cont si dupa se opresc ? Cand in 3 secunde poti da cancel la subscribtie din cont . Reclami o dita mai problema cand de fapt totul e in mainile tale, controlul e la tine asupra acelui abonament.

On-topic, Am inceput sa ma uit la Southland, pare destul de ok fiind fan al serialelor politiste .

Editat de marcel201, 20 octombrie 2022 - 14:13.


#1344
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 960
  • Înscris: 02.02.2013
https://techstart.ro...sney-sunt-aici/
What we do in the shadows sezonul 4. Uuu. Este valabil si pe Hbo Max. Recomand, e super fain.

#1345
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
E acceptabil, daca nu ai nimic altceva de vazut. Am avziy ceva din sezonul 1 dar nu m-a prins.

In rest o groaza de "premiere" rebut. Sau ma rog, reboot cum zic ei :D
S-au apucat sa faca seriale dupa filmele de succes ca nu mai au idei - Willow, Santa Clauses, urmeaza National Treasure...

Ce merita la ei, filmele si serialele mai vechi de 5 ani.

#1346
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.402
  • Înscris: 11.08.2019
Yup. Am revazut in o luna peste 30 de filme. A meritat cei 7 lei 🤣

#1347
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.463
  • Înscris: 02.06.2020
Disney+: 24-30 Octombrie 2022

Luni, 24 Octombrie
The Walking Dead - sezonul 11, episodul 20

Miercuri, 26 Octombrie 2022
Andor - episodul 8
Echipa Mighty Ducks: Sezonul Schimbărilor - sezonul 2, episodul 5
Star Wars: Povești Jedi
The Old Man - episodul 6
Bun venit la Wrexham - episodul 6
Anatomia lui Grey - sezonul 19, episodul 1
The D’Amelio Show - sezonul 2, episoadele 9 și 10
Boris - sezoanele 1-4
În culisele vieții de superstar - episodul 7
Cu acordul Instanței - episoadele 11 și 12
What We Do In The Shadows - sezonul 3
Barbar

Joi, 27 Octombrie
The Kardashians - sezonul 2, episodul 6

#1348
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.960
  • Înscris: 12.07.2008
Salut
Sunt nou pe Disney plus și așa vrea să întreb dacă unele filme se scot de pe platformă periodic. Este vreo secțiune care arată filmele care urmează să se scoată?
Mersi

#1349
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.402
  • Înscris: 11.08.2019
Dispar periodic, am pățit-o. Nu au nicio secțiune pentru ele.

#1350
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 ramurel, on 24 octombrie 2022 - 12:38, said:

Salut
Sunt nou pe Disney plus și așa vrea să întreb dacă unele filme se scot de pe platformă periodic. Este vreo secțiune care arată filmele care urmează să se scoată?
Mersi
Ce am vazut sa dispara sunt productii proprii. Unele au revenit, altele, nu. Si de existat sectiune care arata ce se scoate, nup, nu e :( Avatar cred ca revine cu HDR ca a fost scos de pe D+ cand s-a lansat din nou in cinema, dar de restul, nu stiu. Eu ma uit pe disneyinformer si whatsondisneyplus. Ce se scoate pe acolo, se scoate si pe aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate