Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1966 replies to this topic

#1315
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005
A fost un serial absolut decent (în niciun caz o capodoperă), mai ales comparat cu majoritatea serialelor de duzină lansate cam în fiecare an (mai ales într-un an în care surprinzător de multe seriale au fost de o calitate cel puțin rezonabilă). Și e de asemenea foarte, foarte ironic cît de conștient de sine a fost atît în legătură cu cine mai comentează pe aici pe forum, cît și cu toți ăia care lăsau review-uri negative cam cu un an înainte să apară primul episod. Good stuff indeed!

#1316
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 15.11.2005
lol, cu care alte seriale de duzina? ofera niste exemple.

#1317
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,454
  • Înscris: 28.09.2008
@LAURENTIUMAR faci o mare greseala ca nu te iei dupa nota imdb.
Asta daca nu cumva ai impresia ca vei trai 200 ani si nu faci nici o sortare.


@MrMxyzptlk e ca si cum
la scoala vezi scris la tabla 1+1=2 si raspunsul tau:
"Nu este clar, este iarasi parerea ta. De ce crezi ca parerea ta este adevarul absolut?"

Nu e clar ca 5 e nota mica?


Apropo de filmele si serialele ce apar in ultima perioada.
Nu cumva sa fie folositi mai mult de 2 neuroni pt a intelege ce se intampla in film.


#1318
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 02.06.2020
Disney+ - Săptămâna 17-23 Octombrie 2022

Luni, 17 Octombrie
The Walking Dead - sezonul 11, episodul 19

Miercuri, 19 Octombrie
Andor - episodul 7
Echipa Mighty Ducks: Sezonul schimbărilor - sezonul 2, episodul 4
The Old Man - episodul 5
Bun venit la Wrexham - episodul 5
American Horror Stories - sezonul 2, episodul 8
The D’Amelio Show - sezonul 2, episoadele 7 și 8
Amatorii - sezonul 1
Femei din Taipei - episodul 6
Cu acordul instanței - episoadele 9 și 10
Adevăruri și un Secret - episodul 4
Desene cu buticul lui Minnie: Ajutoarele Abile - sezonul 1

Joi, 20 Octombrie
The Kardashians - sezonul 2, episodul 5

Vineri, 21 Octombrie
Matriarhat

#1319
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmariusixy, on 14 octombrie 2022 - 11:13, said:

Nu cumva sa fie folositi mai mult de 2 neuroni pt a intelege ce se intampla in film.

Eu zic sa-ti pastrezi neuronii cu grija si sa-i educi sa nu mai atace alte persoane, mai ales ca la baza ai comparatii jenante, in care pe de o parte ai o relatie matematica precisa iar pe cealalta parte ai "mie imi place".

Cand ma uit la ceva, daca imi place, imi place, daca nu, nu iar de parerea expertilor, fie reali, fie din astia inchipuiti pe net mi se rupe.

S-a terminat cu expertiza in virusologie si razboaie de proximitate si ne-am intors la astea?

Edited by Mr_Woppit, 15 October 2022 - 11:09.


#1320
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003

View Postmariusixy, on 14 octombrie 2022 - 11:13, said:

@MrMxyzptlk e ca si cum
la scoala vezi scris la tabla 1+1=2 si raspunsul tau:
"Nu este clar, este iarasi parerea ta. De ce crezi ca parerea ta este adevarul absolut?"

Nu e clar ca 5 e nota mica?

Ultima mea interventie pe tema asta insa cum a spus si LAURENTIUMAR. Serialul are un numar enorm de mare de review 1/10 cu simpla descriere "woke". Asta dupa ce dupa primele doua episoade au exista mai multe campanii online ca oamenii sa se bage sa dea pe IMDB si Rotten Tomatoes note cat mai mici de preferat 1/10. De exemplu 14.4% au dat nota 10 la serial. Vocea lor nu conteaza pentru tine? Nu poti accepta ca adevarul tau nu e cel absolut si sunt oameni care cred ca serialul este bun? Simplifici prea mult adevarul cu media IMDB si nu te uiti la bigger picture. Si [e urma simplifici si mai mult la 1+1=2 la matematica. Aici vorbim despre statistica completa nu matematica elementara. Over and out, nu merita sa discutam aici despre tema asta.

#1321
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,376
  • Înscris: 11.08.2019
[ https://i.imgur.com/8GL4FRP.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu nu mă uit doar la nota principală, mă uit și la cum au fost acordate notele. În cazul de față e clar că poți ignora notele de 1 care trage mult nota în jos.

#1322
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Post-TINO-, on 15 octombrie 2022 - 17:24, said:

[ https://i.imgur.com/8GL4FRP.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu nu mă uit doar la nota principală, mă uit și la cum au fost acordate notele. În cazul de față e clar că poți ignora notele de 1 care trage mult nota în jos.
Pai atunci sa facem ca la patinaj artistic , elimina nota minima dar si aia maxima. Oricum l-am vazut si e below average

#1323
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,376
  • Înscris: 11.08.2019
Exact, nu e nicio problemă să elimini extremele. Cu ele eliminate, vizual, pare de 6, ceea ce e decent.

Am zis inițial doar de nota 1 fiindcă e evident că e hate.

Nu am văzut nici măcar trailer la serial, am terminat-o cu Marvel când s-a termiant Endgame. Mi s-a luat de supereroi. Așa că nu comentez calitatea lui.

#1324
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 02.06.2020
Când vine vorba de IMDb, nu țineți cont de notele 1 (hate absurd) și 10 (fan înrăit). She-Hulk, e de un 5,5-6. Se discută de un sezon 2.

Edited by AlexFCSB4, 15 October 2022 - 23:14.


#1325
derzis

derzis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.01.2008
DSNY.PL are acum și librăria din România.https://dsny.pl/library/en/ro

#1326
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008
Cum pot face sa scap de mizeria de plata recurenta ce tot o incearca pungasii astia? Mai un pic implinesc o luna de cand mi-e expirat abonamentul, iar ei tot insista sa imi traga banii din contul Revolut - chiar daca plata am trecut-o la "respinse", cumva ei reusesc sa fenteze bariera asta si sa imi forteze contul sa le scuipe 30 de lei amarati. Pe aplicatie nu merge nimic, sunt trimis pe site, iar acolo unica chestie disponibila e actualizarea metodei de plata.


#1327
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
https://help.disneyp...&article=cancel
Attached File  dd.jpg   50.47K   41 downloads

#1328
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008
Link-ul ar trebui sa ma trimita direct la cancel? Ma duce pe pagina de ajutor.

Aparent, am contul suspendat fiindca nu am mai facut plata la un abonament pe care nu il mai doresc si pe care, acum, nu il mai pot anula fiindca am contul suspendat. lol

Trebuie sa ii sun ca altfel nu cred ca se rezolva.


Erata: mai un pic se implinesc 2 luni de cand e incheiat abonamentul, iar ei o data la 2 zile tot au tentative. Aviz celor care, ca si mine, credeau ca daca lasi abonamentul "sa moara" si dupa 2-3 incercari esuate ale lor se dau batuti. Dati cancel ca va treziti cu banii luati cu japca

Edited by DarkEnemy, 19 October 2022 - 05:37.


#1329
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostDarkEnemy, on 19 octombrie 2022 - 05:30, said:

credeau ca daca lasi abonamentul "sa moara" si dupa 2-3 incercari esuate ale lor se dau batuti.

Ce inseamna "am abonamentul incheiat de 2 luni" sau "las abonamentul sa moara" din moment ce el este activ si se incearca plata?

#1330
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Pe 26 Octombrie intra Barbarian!
Este un film horror si am inteles ca e foarte bun!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dr89pmKrqkI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1331
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Vad ca a intrat The Good Doctor,insa doar primele 2 sezoane

#1332
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008

View PostMr_Woppit, on 19 octombrie 2022 - 12:57, said:



Ce inseamna "am abonamentul incheiat de 2 luni" sau "las abonamentul sa moara" din moment ce el este activ si se incearca plata?

Abonamentul se face pe 30 de zile. Daca voiam pe an sau sa fiu vietas la Disney, optam pentru optiunile astea.

Un common sense ar zice ca dupa alea 30 de zile sa fii intrebat daca mai prelungesti sau nu, nu sa iti taxeze automat banii, iar clientul din neatentie, lipsa de timp, e pe moarte in spital, e in puscarie etc nu baga de seama si e fentat. Dar, da... corporatii. Lacomie.

Still, dupa 1-2 tentative, ar trebui sa se opreasca - cum procedeaza MUBI -, insa Disney asteapta sa bag fonduri pe card si sa prinda momentul oportun.  

Faptul ca mi-au suspendat contul si eu nu reusesc sa-l anulez, insa ei continua sa gadile cardul meu... clar not ok

Edited by DarkEnemy, 19 October 2022 - 13:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate