Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
2000 replies to this topic

#1981
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,282
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajechoshoworacle, pe 24 aprilie 2024 - 07:56, a scris:

Dacă se uită și vecinul pe SSID guest, o să meargă?! Același IP, aceeași adresă GPS

Da, ar trebui sa "mearga".

#1982
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 02.06.2020
Agatha: All Along, din 18 Septembrie.
Daredevil: Born Again, din Martie 2025.
Sezonul 4 “Only Murders in The Building”, din 27 August.

#1983
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 02.06.2020
S-au confirmat și sunt în lucru sezoanele 2 și 3 “Shogun”.

#1984
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 26.12.2015
Trebuiau să rămână doar la un singur sezon.

#1985
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,282
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajAlexFCSB4, pe 17 mai 2024 - 06:41, a scris:

S-au confirmat și sunt în lucru sezoanele 2 și 3 “Shogun”.

Daca e "cerere" te poti astepta sa ajunga cu actiunea serialul pana in "zilele noastre".

#1986
tommy25

tommy25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 08.06.2008
Disney and Warner Bros. Discovery Combine for New Disney Plus, Hulu, and Max Streaming Bundle

New bundle will be available starting this summer.

The new bundle, which will be available in ad-supported and ad-free versions, will combine of the most popular streaming shows available today, including The Bear, Shogun, House of the Dragon, and of course, Bluey. The official release highlights "ABC, CNN, DC, Discovery, Disney, Food Network, FX, HBO, HGTV, Hulu, Marvel, Pixar, Searchlight, Warner Bros., and more more" as part of the offering.

Disney Direct to Consumer President Joey Early said the new bundle will offer consumers "even more choice and value."
"This incredible new partnership puts subscribers first, giving them access to blockbuster films, originals, and three massive libraries featuring the very best brands and entertainment in streaming today,” he said in a statement.

Both Disney+ and Max have struggled to retain subscribers amid rising prices. Back in February, Disney revealed that its service had lost 1.3 million subscribers. Max, for its part, lost 2.5 million subscribers in 2023. The losses are part of a greater reckoning for the streaming landscape as formerly optimistic entrants raise prices and merge, with Paramount potentially on the verge of being acquired. During Disney's earnings call earlier this week, CEO Bob Iger said that Marvel would be capping new movies at a "maximum of three."

https://www.ign.com/...treaming-bundle

#1987
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 15.02.2005
Salutare

Am o problema cu Atmos

Până acum câteva zile nu eram interesat de subiect, având doar un sistem format din tv sony xf9005 cu receiver av sony STR-DH790 și boxe 5.0

Mi am cumpărat setul Sony SS-CSE, 2 boxe atmos, conectate la receiver, ales configuratia noua de 5.0.2 , dar nicun film de pe disney nu imi apare cu dolby atmos activ, deși știu ceva titluir (Titanic spre exemplu) care ar avea atmos
Menționez că după conectarea celor 2 sateliti, am calibratr sistemul, l am testat cu material atmos din Kodi si Netflix, și în ambele functioneaza perfect.

Doar disney și Prime nu. Ca si mesaj pe receiver, la disney incarcă cale Pcm, iar prime Dolby plus parca

Stiu ca acum ceva vreme a fost o problema cu sony bravia si Disney pe parte de sunet, apoi cu sistemele android/google TV, dar bănuiesc că s-au remediat

#1988
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 15.02.2005
Update

Pare ca si Prime funcționează cu Atmos, insa greu a fost să găsesc titlul … până-n final a găsit Fallout cu Atmos funcțional

Dar disney nimic… Nici titanic, nici Guardians, nici Star Wars… Toate au 5.1 , iar pe receiver apare pcm

#1989
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 15.02.2005
Update 2

Instalat Disney ca și addon Kodi

Funcționează perfect 4k,DV și atmos. Grafica nu prea plăcută, dar poți trece peste

Începe să îmi fie clar că problema ar fi fie OS de pe tv, fie aplicația instalata

#1990
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 02.06.2020
“The Bear”, sezonul 3, pe Disney+ în România din 17 Iulie. La americani și în vestul Europei apare pe 27 Iunie.

#1991
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,539
  • Înscris: 15.11.2005
Daca platiti in rate, vedeti in rate, asa e cand esti cetatean second-hand.

#1992
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 04.03.2005

 sashamiha, on 24 mai 2024 - 20:07, said:

Update 2

Instalat Disney ca și addon Kodi

Funcționează perfect 4k,DV și atmos. Grafica nu prea plăcută, dar poți trece peste

Începe să îmi fie clar că problema ar fi fie OS de pe tv, fie aplicația instalata
Încearcă acum pe aplicația Disney. Au făcut un update și în sfârșit îmi merge și mie Dolby pe Disney pe Sony xf90

#1993
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 02.06.2020
Au intrat primele 2 episoade din “Star Wars: The Acolyte”.

#1994
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 31.08.2007
Tocmai acum cand m-am decis sa renunt la abonament. :)))

#1995
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,539
  • Înscris: 15.11.2005
Poti sa renunti linistit, caci nu pierzi nimic, in mod ciudat,  chiar ai de castigat, macar timp si tot castigi ceva.

#1996
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,886
  • Înscris: 07.07.2009
Criminal Minds a fost reînnoit pentru S18 chiar înainte să înceapă S17: https://tvline.com/n...lus-1235252934/

#1997
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 07.10.2006
Ce bine știe Mondeo ce și dacă are altul de câștigat...

#1998
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,539
  • Înscris: 15.11.2005
Cumva cumva ai oarecum dreptare, daca vrei sa vezi femeia cu barba si maciuca sau pe cei care nu se identifica de gen sau se identifica dar nu sunt hotarati sau nu le convine sau vor sa isi schimbe identitatea de gen, aici e locul potrivit sa fi abonat, daca vrei sa vezi ceva entertaiment, poti sa renunti linistit.

Edited by Mondeo, Yesterday, 09:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate